زيوومي ريڊمي نوٽ 9 پرو 5G
ريڊمي نوٽ 9 پرو 5G چشمي پيش ڪري ٿو اعليٰ معيار جو Qualcomm پروسيسر وچئين حصي تائين.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ڪيئي اسپيڪس
- هاء ريفريش جي شرح پنروڪ مزاحمتي فاسٽ چارج اعلي رام گنجائش
- IPS ڏيکاري OIS ناهي
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G مڪمل وضاحتون
| اچان | ريمي |
| اعلان ڪيو ويو آهي | 2020 نومبر 26 |
| Codename | گوگين |
| ماڊل تعداد | M2007J17C |
| ڇڏڻ جي تاريخ | 2020، ڊسمبر 01 |
| ٻاھر قيمت | اٽڪل 200 EUR |
ڏيکار
| قسم | IPS LCD |
| Aspect Ratio ۽ PPI | 20:9 تناسب - 395 ppi کثافت |
| ڪرائون سائيز واري | 6.67 انچ، 107.4 سينٽي2 (~ 84.6 ٪ اسڪرين کان جسم جو تناسب) |
| تازو جي شرح | 120 Hz |
| قرارداد | 1080 x 2400 پکسلز |
| چوٽي جي روشني (nit) | |
| تحفظ | ڪنواري گورلاilla شيشي 5 |
| مضمونن جي |
جسم
| رنگ |
ڀورو نيرو ڳاڙهو / مٽي |
| پاسا | 165.4 • 76.8 • 9 ملي ميٽر (6.51 • 3.02 • 0.35 ۾) |
| وزن | 215 گرام (7.58 اوز) |
| مواد | گلاس اڳيان (گوريلا گلاس 5)، گلاس پوئتي (گوريلا گلاس 5) |
| سرٽيفڪيٽ | IP53 |
| پاڻي جي رهائشي | ها |
| Sensors | فنگر پرنٽ (سائيڊ تي لڳل)، ايڪليروميٽر، گيرو، قربت، کمپاس |
| ايڪس ميڪس | ها |
| اين ايف سي ايوارڊ | ها |
| Infrared | ها |
| USB جو قسم | USB قسم-سي 2.0 |
| سوچڻ جو نظام | ها |
| HDMI | |
| لائوڊ اسپيڪر لائوڊنس (dB) |
نيٽ ورڪ
تعدد
| ٽيڪنالاجي | GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G |
| 2G بينڊ | جي ايس ايم - 850 / 900 / 1800 / 1900 - سم 1 ۽ سم 2 |
| 3G بينڊ | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G بينڊ | 1، 3، 5، 7، 8، 34، 38، 39، 40، 41 |
| 5G بينڊ | 1، 3، 41، 78، 79 SA/NSA/Sub6 |
| TD-SCDMA | |
| چر | ها، ڊبل بينڊ A-GPS سان، GLONASS، BDS، GALILEO، QZSS، GNSS |
| نيٽورڪ اسپيڊ | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps، LTE-A، 5G |
| سم ڪارڊ جو قسم | هائبرڊ دوئي سم (نانو سم ، ڊبل اسٽينڊ از) |
| سم ايريا جو تعداد | 2 سم |
| وائي فائي | وائي فائي 802.11 a / b / g / n / ac ، ڊبل بينڊ ، وائي فائي سڌو ، هٽسپاٽ |
| Bluetooth | 5.1، A2DP، لي |
| VoLTE | ها |
| ايف ايم ريڊيو | ها |
| جسم SAR (AB) | |
| سر SAR (AB) | |
| جسم SAR (ABD) | |
| سر SAR (ABD) | |
پلاٽ فارم
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 750G 5G (SM7225) |
| سي پي يو | اوڪٽا-ڪور (2x2.2 GHz Kryo 570 & 6x1.8 GHz Kryo 570) |
| بٽس | |
| cores | 8 ڪور ڪور |
| ٽيڪنالاجي پروسيس | 8 nm |
| GPU | ادينڊو 619 |
| GPU ڪورز | |
| GPU فریکوئنسی | |
| Android ورجن | Android 12 ، MIUI 13 |
| پلي اسٽور |
ميموري
| رام جي گنجائش | 6GB / 8 GB ريم |
| رام جو قسم | |
| اسٽوريج | 128GB / 256GB روم |
| ايس ڊي ڪارڊ سلاٽ | مائڪرو ايس ڊي ايڪس سي سي (گڏيل سم سلاٽ استعمال ڪندو آهي) |
پرفارمنس اسڪور
Antutu سکور |
351.000
• Antutu v8
|
بيٽري
| گنجائش | 4820 mAh |
| قسم | لي پو |
| تڪڙو چارج ٽيڪنالاجي | |
| چارجنگ اسپيڊ | 33W |
| وڊيو پلے بیک وقت | |
| فاسٽ چارج | 33W |
| وائرلیس چارج | نه |
| ريورس چارجنگ |
ڪئميرا
| قرارداد | 108 ايم |
| Sensor | Samsung S5KHM2 |
| Aperture | f / 1.8 |
| پکسل سائيز | ايڪسڪسڪسڪس |
| سينسر جو قد | 1 / 1.52 " |
| Optical Zoom | |
| لينس | 26mm (ويڪر) |
| بريفنگ ڏيندي | PDAF |
| قرارداد | 8 ايم |
| Sensor | Omnivision OV8856 |
| Aperture | f / 2.2 |
| پکسل سائيز | ايڪسڪسڪسڪس |
| سينسر جو قد | 1 / 4.0 " |
| Optical Zoom | |
| لينس | 118؟ (الٽرا وائڊ) |
| بريفنگ ڏيندي |
| قرارداد | 2 ايم |
| Sensor | Omnivision OV02B10 |
| Aperture | f / 2.4 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| Optical Zoom | |
| لينس | ميڪرو |
| بريفنگ ڏيندي |
| قرارداد | 2 ايم |
| Sensor | Hynix HI-259 |
| Aperture | f / 2.4 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| Optical Zoom | |
| لينس | کوٽائي |
| بريفنگ ڏيندي |
| تصوير ريڪارڊ | 108 ميگاپڪسس |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 4K@30fps, 1080p@30/60fps |
| بصري استحڪام (OIS) | نه |
| اليڪٽرانڪ استحڪام (EIS) | ها |
| سست رفتار ويڊيو | ها |
| مضمونن جي | Dual-LED Dual-Tone Flash, HDR, Panorama |
DxOMark سکور
| موبائل اسڪور (ريئر) |
ڪار
تصوير
وڊيو
|
| سيلفي اسڪور |
Selfie
تصوير
وڊيو
|
SELFI ڪيمرا
| قرارداد | 16 ايم |
| Sensor | Omnivision OV16A1Q |
| Aperture | f / 2.45 |
| پکسل سائيز | 1.60 μm |
| سينسر جو قد | |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080p@30fps، gyro-EIS |
| مضمونن جي | HDR، پينوراما |
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G FAQ
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G جي بيٽري ڪيتري وقت تائين هلندي؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G جي بيٽري 4820 mAh جي صلاحيت رکي ٿي.
ڇا Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G وٽ NFC آهي؟
ها، Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G وٽ NFC آهي
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ريفريش جي شرح ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G وٽ 120 Hz ريفريش جي شرح آھي.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G جو Android ورجن ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G Android ورزن آهي Android 12، MIUI 13.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G جي ڊسپلي ريزوليوشن ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ڊسپلي ريزوليوشن 1080 x 2400 پکسلز آهي.
ڇا Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G وٽ وائرليس چارجنگ آهي؟
نه، Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G وٽ وائرليس چارجنگ ناهي.
ڇا Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي آهي؟
ها، Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G وٽ پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي آهي.
ڇا Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G اچي ٿو 3.5mm هيڊ فون جيڪ سان؟
ها، Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G وٽ 3.5mm هيڊ فون جيڪ آهي.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ڪئميرا ميگا پڪسل ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G وٽ 108MP ڪيمرا آهي.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G جو ڪئميرا سينسر ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G وٽ Samsung S5KHM2 ڪئميرا سينسر آهي.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G جي قيمت ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G جي قيمت $290 آهي.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G جو ڪهڙو MIUI ورزن آخري اپڊيٽ ٿيندو؟
MIUI 14 Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G جو آخري MIUI ورزن هوندو.
ڪهڙي Android ورزن Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G جي آخري تازه ڪاري هوندي؟
Android 12 Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G جو آخري Android ورزن هوندو.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G کي ڪيتريون تازه ڪاريون ملنديون؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G حاصل ڪندو 3 MIUI ۽ 3 سالن جي Android سيڪيورٽي اپڊيٽس جيستائين MIUI 14.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G کي ڪيترا سال اپڊيٽ ملندا؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G حاصل ڪندو 3 سالن کان سيڪيورٽي اپڊيٽ 2022 کان.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ڪيترا ڀيرا اپڊيٽ حاصل ڪندا؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G هر 3 مهينن ۾ تازه ڪاري حاصل ڪري ٿي.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G آئوٽ آف باڪس ڪهڙي اينڊرائيڊ ورزن سان؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G آئوٽ آف باڪس سان گڏ MIUI 12 تي ٻڌل Android 10
جڏهن Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G کي MIUI 13 اپڊيٽ ملندي؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G اڳ ۾ ئي MIUI 13 اپڊيٽ حاصل ڪري چڪو آهي.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G کي Android 12 اپڊيٽ ڪڏهن ملندي؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G اڳ ۾ ئي Android 12 اپڊيٽ حاصل ڪري چڪو آهي.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G کي Android 13 اپڊيٽ ڪڏهن ملندي؟
نه، Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G کي Android 13 اپڊيٽ نه ملندي.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G اپڊيٽ سپورٽ ڪڏهن ختم ٿيندي؟
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G اپڊيٽ سپورٽ 2024 تي ختم ٿي ويندي.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G صارف جا جائزو ۽ رايا
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ويڊيو جائزو
زيوومي ريڊمي نوٽ 9 پرو 5G
×


جيڪڏهن توهان هي فون استعمال ڪري رهيا آهيو يا توهان کي هن فون سان تجربو آهي، هي اختيار چونڊيو.
هي اختيار چونڊيو جيڪڏهن توهان هي فون استعمال نه ڪيو آهي ۽ صرف هڪ تبصرو لکڻ چاهيو ٿا.
هتي آهن 10 هن پيداوار تي تبصرا.