Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A)
Redmi Note 5A ۽ Redmi Y1 ساڳيا اسمارٽ فون آهن.
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) اهم اسپيڪس
- هيڊ فون جڪس گهڻيون رنگ جا اختيار SD ڪارڊ جو علائقو موجود آهي
- IPS ڏيکاري وڌيڪ وڪرو ناهي 1080p وڊيو رڪارڊنگ HD+ اسڪرين
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) مڪمل وضاحتون
عام چشمي
لانچ
| اچان | ريمي |
| اعلان ڪيو ويو آهي | |
| Codename | ugg |
| ماڊل تعداد | |
| ڇڏڻ جي تاريخ | 2017، نومبر |
| ٻاھر قيمت | اٽڪل 140 EUR |
ڏيکار
| قسم | IPS LCD |
| Aspect Ratio ۽ PPI | 16:9 تناسب - 267 ppi کثافت |
| ڪرائون سائيز واري | 5.5 انچ، 83.4 سينٽي2 (~ 71.5 ٪ اسڪرين کان جسم جو تناسب) |
| تازو جي شرح | 60 Hz |
| قرارداد | 720 x 1280 پکسلز |
| چوٽي جي روشني (nit) | |
| تحفظ | ڪنواري گورلاilla شيشي 3 |
| مضمونن جي |
جسم
| رنگ |
هونء به ڪارو ڳاڙهي چاندي هونء به گلاب |
| پاسا | 153 X 76.2 X 7.7 مليم (6.02 X 3.00 X XUMUM) |
| وزن | 153 گرام (5.40 اوز) |
| مواد | المونيم فريم، پلاسٽڪ واپس |
| سرٽيفڪيٽ | |
| پاڻي جي رهائشي | |
| Sensors | فنگر پرنٽ (پوئتي لڳل)، تيز رفتار، گيرو، قربت، کمپاس |
| ايڪس ميڪس | ها |
| اين ايف سي ايوارڊ | نه |
| Infrared | |
| USB جو قسم | مايوس ايڪسڪسڪس |
| سوچڻ جو نظام | |
| HDMI | |
| لائوڊ اسپيڪر لائوڊنس (dB) |
نيٽ ورڪ
تعدد
| ٽيڪنالاجي | GSM / HSPA / LTE |
| 2G بينڊ | جي ايس ايم - 850 / 900 / 1800 / 1900 - سم 1 ۽ سم 2 |
| 3G بينڊ | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G بينڊ | LTE بينڊ - 1(2100)، 3(1800)، 4(1700/2100)، 5(850)، 7(2600)، 8(900)، 20(800)، 38(2600)، 40(2300) |
| 5G بينڊ | |
| TD-SCDMA | |
| چر | ها، A-GPS، GLONASS، BDS سان |
| نيٽورڪ اسپيڊ | HSPA، LTE |
ٻيا
| سم ڪارڊ جو قسم | ٻٽي سم (نانو سم ، ڊبل اسٽينڊ از) |
| سم ايريا جو تعداد | 2 |
| وائي فائي | Wi-Fi 802.11 b / g / n ، Wi-Fi Direct ، hotspot |
| Bluetooth | 4.2، A2DP، لي |
| VoLTE | |
| ايف ايم ريڊيو | ها |
SAR VALUEايف سي سي جي حد 1.6 W/kg آھي ماپ 1 گرام ٽشو جي مقدار ۾.
| جسم SAR (AB) | |
| سر SAR (AB) | |
| جسم SAR (ABD) | |
| سر SAR (ABD) | |
ڪارڪردگي
پلاٽ فارم
| Chipset | Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435 (28 nm) |
| سي پي يو | اوڪٽا-ڪور 1.4 GHz Cortex-A53 |
| بٽس | |
| cores | |
| ٽيڪنالاجي پروسيس | |
| GPU | ادينڊو 505 |
| GPU ڪورز | |
| GPU فریکوئنسی | |
| Android ورجن | Android 7.1.2 (Nougat)؛ MIUI 10 |
| پلي اسٽور |
ميموري
| رام جي گنجائش | 4 GB ريم / 32 GB |
| رام جو قسم | |
| اسٽوريج | 64 گلگت بلتستان |
| ايس ڊي ڪارڊ سلاٽ | microSD، 256 GB تائين (وقف سلاٽ) |
پرفارمنس اسڪور
Antutu سکور |
• انٽيويو
|
بيٽري
| گنجائش | 3080 mAh |
| قسم | لي-آء |
| تڪڙو چارج ٽيڪنالاجي | |
| چارجنگ اسپيڊ | 10W |
| وڊيو پلے بیک وقت | |
| فاسٽ چارج | |
| وائرلیس چارج | |
| ريورس چارجنگ |
ڪئميرا
ميني ڪئميرا هيٺيون خاصيتون سافٽ ويئر اپڊيٽ سان مختلف ٿي سگهن ٿيون.
| تصوير ريڪارڊ | 13 ميگاپڪسس |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080 @ 30 |
| بصري استحڪام (OIS) | نه |
| اليڪٽرانڪ استحڪام (EIS) | |
| سست رفتار ويڊيو | |
| مضمونن جي | ايل آئي ڊي فليش ، ايڇ ڊي آر ، پينوراما |
DxOMark سکور
| موبائل اسڪور (ريئر) |
ڪار
تصوير
وڊيو
|
| سيلفي اسڪور |
Selfie
تصوير
وڊيو
|
SELFI ڪيمرا
پهريون ڪئميرا
| قرارداد | 16 ايم |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.0 |
| پکسل سائيز | |
| سينسر جو قد | |
| لينس | |
| بريفنگ ڏيندي |
| وڊيو ريڪارڊ ۽ FPS | 1080p @ 30fps |
| مضمونن جي |
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) FAQ
Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) جي بيٽري ڪيتري وقت تائين هلندي؟
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) جي بيٽري 3080 mAh جي گنجائش آهي.
ڇا Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) وٽ NFC آهي؟
نه، Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) وٽ NFC ڪونهي
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) ريفريش جي شرح ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) وٽ 60 Hz ريفريش جي شرح آھي.
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) جو Android ورزن ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) Android ورزن آهي Android 7.1.2 (Nougat)؛ MIUI 10.
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) جي ڊسپلي ريزوليوشن ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) ڊسپلي قرارداد 720 x 1280 پکسلز آهي.
ڇا Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) ۾ وائرليس چارجنگ آهي؟
نه، Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) وٽ وائرليس چارجنگ ناهي.
ڇا Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي آهي؟
نه، Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) وٽ پاڻي ۽ مٽي جي مزاحمتي ناهي.
ڇا Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) اچي ٿو 3.5mm هيڊ فون جيڪ سان؟
ها، Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) وٽ 3.5mm هيڊ فون جيڪ آهي.
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) ڪيمرا ميگا پڪسل ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) وٽ 13MP ڪيمرا آهي.
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) جي قيمت ڇا آهي؟
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) جي قيمت $45 آهي.
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) صارف جا جائزو ۽ رايا
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A) ويڊيو جائزو
يوٽيوب تي نظرثاني ڪريو
Xiaomi Redmi Y1 (نوٽ 5A)
×
جيڪڏهن توهان هي فون استعمال ڪري رهيا آهيو يا توهان کي هن فون سان تجربو آهي، هي اختيار چونڊيو.
هي اختيار چونڊيو جيڪڏهن توهان هي فون استعمال نه ڪيو آهي ۽ صرف هڪ تبصرو لکڻ چاهيو ٿا.
هتي آهن 2 هن پيداوار تي تبصرا.