කළු මෝරා 5 Pro
Black Shark 5 pro යනු ඉහළම කාර්යසාධනයක් සහිත සූදු දුරකථනයකි.
Black Shark 5 Pro යතුරු පිරිවිතර
- ඉහළ නැවුම් අනුපාතය අධිආරෝපණය ඉහළ RAM ධාරිතාව ඉහළ බැටරි ධාරිතාව
- SD කාඩ් පතක් නැත හෙඩ්ෆෝන් ජැක් නැත OIS නැත
Black Shark 5 Pro සාරාංශය
Black Shark 5 Pro යනු 2022 මාර්තු මාසයේදී නිකුත් කරන ලද ඉහළ මට්ටමේ ක්රීඩා දුරකථනයකි. එය Snapdragon 8 Gen 1 චිප්සෙට් එකක්, 16GB RAM සහ 4,650mAh බැටරියක් සහිත තවමත් බලවත්ම Black Shark දුරකථනයයි. Black Shark 5 Pro හි 144Hz නැවුම් අනුපාත සංදර්ශකයක් ද ඇත, එය වෙළඳපොලේ ඇති සුමට පෙනුමැති දුරකථන තිරයක් බවට පත් කරයි. හැකි හොඳම කාර්ය සාධනය සොයන ක්රීඩකයින් සඳහා එය හොඳ තේරීමකි. එකම අවාසිය නම් එය තරමක් මිල අධික වීමයි.
Black Shark 5 Pro සංදර්ශකය
Black Shark 5 Pro Display යනු වෙළඳපොලේ ඇති වඩාත්ම ජනප්රිය ස්මාර්ට්ෆෝන් සංදර්ශක වලින් එකකි. එය පික්සල 2160x1080 විභේදනයක් සහ 18:9 දර්ශන අනුපාතයක් ලබා දෙයි. Black Shark 5 Pro Display හි nits 500 ක ආකර්ෂණීය දීප්තියක් ද ඇත. මෙය සෘජු හිරු එළියේ භාවිතා කිරීම සඳහා සුදුසු වේ. Black Shark 5 Pro Display යනු 96% DCI-P3 වර්ණ ගැමට් එකක් සමඟින් පවතින වඩාත්ම වර්ණ නිවැරදි සංදර්ශකවලින් එකකි. මෙයින් අදහස් කරන්නේ ඔබට ඔබේ ප්රියතම චිත්රපට, රූපවාහිනී වැඩසටහන් සහ ක්රීඩා සැබෑ ජීවිතයට වර්ණවලින් රස විඳිය හැකි බවයි. Black Shark 5 Pro Display ද HDR10+ සහතික කර ඇත, එබැවින් ඔබට ඔබේ ප්රියතම ප්රවාහ සේවා වෙතින් HDR අන්තර්ගතය භුක්ති විඳිය හැකිය. ඔබ ඔබේ Black Shark සඳහා සුවිශේෂී සංදර්ශකයක් සොයන්නේ නම්
Black Shark 5 Pro කාර්ය සාධනය
ඔබ ඔබේ ක්රියාශීලී ජීවන රටාව සමඟ ඉදිරියට යා හැකි දුරකථනයක් සොයමින් සිටින අතර Black Shark 5 Pro කාර්ය සාධනය ඔබට අවශ්ය උපාංගය වේ. ප්රබල ප්රොසෙසරයක් සහ RAM ප්රමාණයක් සමඟින්, එය වඩාත් ඉල්ලුමක් ඇති යෙදුම් සහ ක්රීඩා පවා හැසිරවිය හැක. ඊට අමතරව, Black Shark 5 Pro ක්රියාකාරීත්වයේ විශාල බැටරියක් ඇති අතර එය ඔබව දවස පුරා පවත්වා ගෙන යනු ඇත. ඔබට අමතර තල්ලුවක් අවශ්ය නම්, Black Shark 5 Pro කාර්ය සාධනයේ "TurboCharge" විශේෂාංගය ඔබට ඉක්මන් බලයක් ලබා දෙනු ඇත. එබැවින් ඔබ ඔබේ ප්රියතම ක්රීඩාව ක්රීඩා කළත් හෝ ඔබේ ප්රියතම සංදර්ශනය ප්රවාහය කළත්, Black Shark 5 Pro කාර්ය සාධනය ඔබව විනෝදයට පත් කරයි.
Black Shark 5 Pro බැටරිය
Black Shark 5 Pro Battery යනු විශ්වාසදායක සහ දිගු කල් පවතින බැටරියක් සොයන අයට විශිෂ්ට නිෂ්පාදනයකි. මෙම බැටරියේ ධාරිතාව 4650mAh වන අතර එය පැය ගණනක් භාවිතා කිරීමට ප්රමාණවත් වේ. Black Shark 5 Pro වේගවත් ආරෝපණයට ද සහය දක්වයි, එබැවින් ඔබට හැකි ඉක්මනින් ඔබගේ දුරකථනය භාවිතා කිරීමට ආපසු යා හැක. මීට අමතරව, Black Shark 5 Pro බැටරිය ද බොහෝ Black Shark දුරකථන සමඟ අනුකූල වන අතර, එය Black Shark උපාංග කිහිපයක් ඇති අය සඳහා විශිෂ්ට විකල්පයකි.
Black Shark 5 Pro සම්පූර්ණ පිරිවිතර
| වෙළඳ නාමය | කළු මෝරා |
| නිවේදනය කරයි | |
| කේත නාමය | දේශප්රේමියා |
| ආදර්ශ අංකය | මෝරා PAR-A0 |
| නිකුත් කරන දිනය | 2022, මාර්තු 30 |
| මිල ඉක්මවා | EUR 600 ක් පමණ |
ඩිස්ප්ලේය
| වර්ගය | OLED |
| දර්ශන අනුපාතය සහ PPI | 20:9 අනුපාතය - 395 ppi ඝනත්වය |
| Size | අඟල් 6.67, 107.4 සෙ.මී2 (Screen 85.7% තිරයෙන් ශරීරයට අනුපාතය) |
| නැවුම් කරන්න අනුපාතිකය | 144 Hz |
| යෝජනාව | 1080 x 2400 පික්සල් |
| උපරිම දීප්තිය (nit) | |
| ආරක්ෂාව | |
| විශේෂාංග | සැමවිටම දර්ශනය වේ |
සිරුර
| වර්ණ |
කලු සුදු |
| මාන | 163.9 • 76.5 • 9.5 මි.මී. (6.45) • 3.01 • 0.37 අඟල්) |
| සිරුරේ බර | ග්රෑම් 220 (අවුන්ස 7.76) |
| ද්රව්ය | |
| සහතික | |
| වතුර කාන්දු නොවන | |
| සංවේදක | ඇඟිලි සලකුණ (පැති සවිකර ඇති), ත්වරණමාන, ගයිරෝ, සමීපත්වය, මාලිමා යන්ත්රය, බැරෝමීටරය |
| ජැක් | නැත |
| NFC | ඔව් |
| අධෝරක්ත | |
| USB වර්ගය | USB වර්ගය-සී 2.0 |
| සිසිලන පද්ධතිය | |
| HDMI | |
| ශබ්ද විකාශන ශබ්දය (dB) |
ජාල
සංඛ්යාත
| තාක්ෂණ | GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G |
| 2G පටි | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 සහ SIM 2 |
| 3G පටි | HSDPA - 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G පටි | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41 |
| 5G පටි | 1, 3, 8, 28, 41, 77, 78, 79 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| සංචලනය | ඔව්, A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS, BDS සමඟ |
| ජාල වේගය | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A; 5G |
| SIM කාඩ් වර්ගය | ද්විත්ව සිම්පත (නැනෝ-සිම්, ද්විත්ව ස්ථාවරය) |
| SIM ප්රදේශයේ අංකය | 2 සිම් |
| Wifi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
| බ්ලූටූත් | 5.2, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive |
| VoLTE | ඔව් |
| FM රේඩියෝ | නැත |
| ශරීරය SAR (AB) | |
| හිස SAR (AB) | |
| ශරීරය SAR (ABD) | |
| හිස SAR (ABD) | |
ප්ලැට්ෆෝම්
| චිප්සෙට් | Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm) |
| CPU | Octa-core (1x3.00 GHz Cortex-X2 සහ 3x2.40 GHz Cortex-A710 & 4x1.70 GHz Cortex-A510) |
| බිටු | |
| කටාරම් | |
| සැකසුම් තාක්ෂණය | |
| දක්වන GPU | Adreno 730 |
| GPU Cores | |
| GPU සංඛ්යාතය | |
| Android අනුවාදය | Android 12, Joy UI 13 |
| play Store |
මතකය
| RAM ධාරිතාව | 256GB 12GB RAM |
| RAM වර්ගය | |
| ගබඞා | 256GB 8GB RAM |
| SD කාඩ් පත | නැත |
කාර්ය සාධන ලකුණු
Antutu ලකුණු |
• අටුත්තු
|
බැටරිය
| ධාරිතාව | 4650 mAh |
| වර්ගය | ලී-පෝ |
| ඉක්මන් ආරෝපණ තාක්ෂණය | |
| ආරෝපණ වේගය | 120W |
| වීඩියෝ නැවත ධාවනය කාලය | |
| ඉක්මන් චාජ් කිරීම | |
| රැහැන් රහිත ආරෝපණය | |
| ප්රතිලෝම ආරෝපණය |
කැමරාව
| රූප විභේදනය | 108 මෙගා පික්සල් |
| වීඩියෝ විභේදනය සහ FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 1080p@960fps; HDR10+ |
| දෘශ්ය ස්ථායීකරණය (OIS) | නැත |
| ඉලෙක්ට්රොනික ස්ථායීකරණය (EIS) | |
| මන්දගාමී වීඩියෝව | |
| විශේෂාංග | LED ෆ්ලෑෂ්, HDR, පරිදර්ශනය |
DxOMark ලකුණු
| ජංගම ලකුණු (පසුපස) |
ජංගම
ඡායා රූප
වීඩියෝ
|
| සෙල්ෆි ලකුණු |
Selfie
ඡායා රූප
වීඩියෝ
|
සෙල්ෆි කැමරාව
| යෝජනාව | 16 පාර්ලිමේන්තු මන්ත්රී |
| සංවේදකය | |
| විවරය | |
| පික්සෙල් ප්රමාණය | |
| සංෙවේදක විශාලත්වය | |
| කාච | |
| අමතර |
| වීඩියෝ විභේදනය සහ FPS | 1080p @ 30fps |
| විශේෂාංග | HDR |
Black Shark 5 Pro FAQ
Black Shark 5 Pro හි බැටරිය කොපමණ කාලයක් පවතින්නේද?
Black Shark 5 Pro බැටරියේ ධාරිතාව 4650 mAh වේ.
Black Shark 5 Pro හි NFC තිබේද?
ඔව්, Black Shark 5 Pro හි NFC ඇත
Black Shark 5 Pro නැවුම් කිරීමේ අනුපාතය යනු කුමක්ද?
Black Shark 5 Pro හි 144 Hz නැවුම් කිරීමේ අනුපාතයක් ඇත.
Black Shark 5 Pro හි Android අනුවාදය කුමක්ද?
Black Shark 5 Pro Android අනුවාදය Android 12, Joy UI 13 වේ.
Black Shark 5 Pro හි සංදර්ශක විභේදනය කුමක්ද?
Black Shark 5 Pro සංදර්ශක විභේදනය පික්සල 1080 x 2400 වේ.
Black Shark 5 Pro හි රැහැන් රහිත ආරෝපණයක් තිබේද?
නැත, Black Shark 5 Pro හි රැහැන් රහිත ආරෝපණයක් නොමැත.
Black Shark 5 Pro ජලය සහ දූවිලි වලට ඔරොත්තු දෙනවාද?
නැත, Black Shark 5 Pro හි ජලය සහ දූවිලි ප්රතිරෝධී නොමැත.
Black Shark 5 Pro එක 3.5mm headphone jack එකක් එක්ක එනවද?
නැත, Black Shark 5 Pro හි 3.5mm headphone ජැක් නොමැත.
Black Shark 5 Pro කැමරා මෙගාපික්සල් යනු කුමක්ද?
Black Shark 5 Pro හි 108MP කැමරාවක් ඇත.
Black Shark 5 Pro වල මිල කීයද?
Black Shark 5 Pro හි මිල ඩොලර් 700 කි.
Black Shark 5 Pro හි අවසාන යාවත්කාලීනය වන්නේ කුමන MIUI අනුවාදයද?
JOYUI 17 යනු Blackshark 5 Pro හි අවසාන JOYUI අනුවාදය වේ.
Black Shark 5 Pro හි අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම කුමන Android අනුවාදයද?
Android 14 Blackshark 5 Pro හි අවසාන Android අනුවාදය වනු ඇත.
Black Shark 5 Pro සඳහා යාවත්කාලීන කීයක් ලැබේවිද?
Blackshark 5 Pro හට JOYUI 3ක් සහ JOYUI 4 දක්වා වසර 17ක Android ආරක්ෂක යාවත්කාලීනයන් ලැබෙනු ඇත.
Black Shark 5 Pro යාවත්කාලීන කිරීම් වසර කීයක් ලැබේවිද?
Blackshark 5 Pro 4 සිට වසර 2022 ක ආරක්ෂක යාවත්කාලීනයක් ලබා ගනී.
Black Shark 5 Pro කොපමණ වාරයක් යාවත්කාලීන ලබා ගනීවිද?
Blackshark 5 Pro සෑම මාස 3 කට වරක් යාවත්කාලීන වේ.
Black Shark 5 Pro කුමන ඇන්ඩ්රොයිඩ් අනුවාදය සමඟද?
Android 5 මත පදනම් වූ JOYUI 13 සමඟ Blackshark 12 Pro පිටතට ගොස් ඇත.
Black Shark 5 Pro MIUI 13 යාවත්කාලීනය ලබා ගන්නේ කවදාද?
Blackshark 5 Pro JOYUI 13 සමඟින් දියත් කරන ලදී.
Black Shark 5 Pro හට Android 12 යාවත්කාලීනය ලැබෙන්නේ කවදාද?
Blackshark 5 Pro ඇන්ඩ්රොයිඩ් 12 අවුට්-බොක්ස් සමඟ දියත් කරන ලදී.
Black Shark 5 Pro හට Android 13 යාවත්කාලීනය ලැබෙන්නේ කවදාද?
ඔව්, Blackshark 5 Pro 13 Q1 හි Android 2023 යාවත්කාලීන කරනු ඇත.
Black Shark 5 Pro යාවත්කාලීන සහාය අවසන් වන්නේ කවදාද?
Blackshark 5 Pro යාවත්කාලීන සහාය 2026 දී අවසන් වේ.
Black Shark 5 Pro පරිශීලක සමාලෝචන සහ අදහස්
Black Shark 5 Pro වීඩියෝ සමාලෝචන
කළු මෝරා 5 Pro
×

ඔබ මෙම දුරකථනය භාවිතා කරන්නේ නම් හෝ මෙම දුරකථනය සමඟ අත්දැකීම් තිබේ නම්, මෙම විකල්පය තෝරන්න.
ඔබ මෙම දුරකථනය භාවිතා කර නොමැති නම් සහ අදහසක් ලිවීමට අවශ්ය නම් මෙම විකල්පය තෝරන්න.
ඒ තියෙන්නේ 11 මෙම නිෂ්පාදනය පිළිබඳ අදහස්.