Xiaomi රෙඩ්මි 7
Redmi 7 පිරිවිතර සාමාන්ය පරිශීලකයින්ට හොඳයි.
Xiaomi Redmi 7 යතුරු පිරිවිතර
- ජල ආරක්ෂිත ප්රතිරෝධක ඉහළ බැටරි ධාරිතාව හෙඩ්ෆෝන් ජැක් අධෝරක්ත
- IPS සංදර්ශකය තවත් විකුණුම් නැත 1080p වීඩියෝ පටිගත කිරීම HD+ තිරය
Xiaomi Redmi 7 සම්පූර්ණ පිරිවිතර
සාමාන්ය පිරිවිතර
ලොන්ච්
| වෙළඳ නාමය | රඩ්මි |
| නිවේදනය කරයි | |
| කේත නාමය | ඔන්ක්ලයිට් |
| ආදර්ශ අංකය | |
| නිකුත් කරන දිනය | 2019, මාර්තු |
| මිල ඉක්මවා | EUR 130 ක් පමණ |
ඩිස්ප්ලේය
| වර්ගය | IPS LCD |
| දර්ශන අනුපාතය සහ PPI | 19:9 අනුපාතය - 269 ppi ඝනත්වය |
| Size | අඟල් 6.26, 97.8 සෙ.මී2 (Screen 81.5% තිරයෙන් ශරීරයට අනුපාතය) |
| නැවුම් කරන්න අනුපාතිකය | 60 Hz |
| යෝජනාව | 720 x 1520 පික්සල් |
| උපරිම දීප්තිය (nit) | |
| ආරක්ෂාව | කොනිං ගොරිල්ලා වීදුරු 5 |
| විශේෂාංග |
සිරුර
| වර්ණ |
චන්ද්ර රතු සූර්යග්රහණ කළු වල්ගා තරුව නිල් |
| මාන | 158.7 x 75.6 x 8.5 mm (6.25 x 2.98 X 0.33) |
| සිරුරේ බර | ග්රෑම් 180 (අවුන්ස 6.35) |
| ද්රව්ය | ප්ලාස්ටික් |
| සහතික | |
| වතුර කාන්දු නොවන | ඔව් |
| සංවේදක | ඇඟිලි සලකුණු (පසුපස සවිකර ඇති), ත්වරණමාන, සමීපත්වය, මාලිමා යන්ත්රය |
| ජැක් | ඔව් |
| NFC | නැත |
| අධෝරක්ත | ඔව් |
| USB වර්ගය | microUSB 2.0, USB On-the-Go |
| සිසිලන පද්ධතිය | |
| HDMI | |
| ශබ්ද විකාශන ශබ්දය (dB) |
ජාල
සංඛ්යාත
| තාක්ෂණ | GSM / CDMA / HSPA / LTE |
| 2G පටි | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 සහ SIM 2 |
| 3G පටි | HSDPA - 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 - ගෝලීය |
| 4G පටි | B1 (2100), B3 (1800), B4 (1700/2100 AWS 1), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B20 (800), B38 (TDD 2600), B40 (TDD 2300) |
| 5G පටි | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 1900 MHz TD-SCDMA 2000 MHz |
| සංචලනය | ඔව්, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS සමඟ |
| ජාල වේගය | එච්එස්පීඒ, එල්ටීඊ-ඒ |
අන් අය
| SIM කාඩ් වර්ගය | ද්විත්ව සිම්පත (නැනෝ-සිම්, ද්විත්ව ස්ථාවරය) |
| SIM ප්රදේශයේ අංකය | 2 |
| Wifi | Wi-Fi 802.11 b/g/n, WiFi Direct, hotspot |
| බ්ලූටූත් | 4.2, A2DP, LE, aptX HD |
| VoLTE | ඔව් |
| FM රේඩියෝ | ඔව් |
SAR අගයFCC සීමාව 1.6 W/kg යනු පටක ග්රෑම් 1 ක පරිමාවකින් මනිනු ලැබේ.
| ශරීරය SAR (AB) | 1.251 W / kg |
| හිස SAR (AB) | 0.577 W / kg |
| ශරීරය SAR (ABD) | 1.02 W / kg |
| හිස SAR (ABD) | 1.1 W / kg |
| M1810F6LI - SAR ඉන්දියාව: හිස - 1.031 W/kg - ශරීරය: 0.573 W/kg P2i නැනෝ ආලේපනය |
කාර්ය සාධනය
ප්ලැට්ෆෝම්
| චිප්සෙට් | ක්වාල්කොම් SDM632 Snapdragon 632 (14 nm) |
| CPU | Octa-core (4x1.8 GHz Kryo 250 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 250 රිදී) |
| බිටු | 64Bit |
| කටාරම් | 8 Core |
| සැකසුම් තාක්ෂණය | 14 nm |
| දක්වන GPU | Adreno 506 |
| GPU Cores | |
| GPU සංඛ්යාතය | |
| Android අනුවාදය | ඇන්ඩ්රොයිඩ් 10, MIUI 12.5 |
| play Store |
මතකය
| RAM ධාරිතාව | 2GB / 3GB / 4GB |
| RAM වර්ගය | LPDDR3 |
| ගබඞා | 16GB / 32GB / 64GB |
| SD කාඩ් පත | microSD, 1 TB දක්වා (කැප වූ තව්) |
කාර්ය සාධන ලකුණු
Antutu ලකුණු |
105k
• Antutu v7
|
බැටරිය
| ධාරිතාව | 4000 mAh |
| වර්ගය | ලී-පෝ |
| ඉක්මන් ආරෝපණ තාක්ෂණය | |
| ආරෝපණ වේගය | 10W |
| වීඩියෝ නැවත ධාවනය කාලය | |
| ඉක්මන් චාජ් කිරීම | ඔව් |
| රැහැන් රහිත ආරෝපණය | |
| ප්රතිලෝම ආරෝපණය |
කැමරාව
ප්රධාන කැමරාව මෘදුකාංග යාවත්කාලීනය සමඟ පහත විශේෂාංග වෙනස් විය හැක.
| රූප විභේදනය | 4032 x 3024 පික්සල, 12.19 MP |
| වීඩියෝ විභේදනය සහ FPS | 1080 @ 3060 |
| දෘශ්ය ස්ථායීකරණය (OIS) | නැත |
| ඉලෙක්ට්රොනික ස්ථායීකරණය (EIS) | |
| මන්දගාමී වීඩියෝව | ඔව් |
| විශේෂාංග | LED ෆ්ලෑෂ්, HDR, පරිදර්ශනය |
DxOMark ලකුණු
| ජංගම ලකුණු (පසුපස) |
ජංගම
ඡායා රූප
වීඩියෝ
|
| සෙල්ෆි ලකුණු |
Selfie
ඡායා රූප
වීඩියෝ
|
සෙල්ෆි කැමරාව
පළමු කැමරාව
| යෝජනාව | 8 පාර්ලිමේන්තු මන්ත්රී |
| සංවේදකය | |
| විවරය | f / 2.0 |
| පික්සෙල් ප්රමාණය | |
| සංෙවේදක විශාලත්වය | |
| කාච | |
| අමතර |
| වීඩියෝ විභේදනය සහ FPS | 1080p @ 30fps |
| විශේෂාංග | HDR |
Xiaomi Redmi 7 නිතර අසන පැන
Xiaomi Redmi 7 හි බැටරිය කොපමණ කාලයක් පවතින්නේද?
Xiaomi Redmi 7 බැටරියේ ධාරිතාව 4000 mAh වේ.
Xiaomi Redmi 7 හි NFC තිබේද?
නැත, Xiaomi Redmi 7 හි NFC නොමැත
Xiaomi Redmi 7 නැවුම් කිරීමේ අනුපාතය යනු කුමක්ද?
Xiaomi Redmi 7 හි 60 Hz නැවුම් කිරීමේ අනුපාතයක් ඇත.
Xiaomi Redmi 7 හි Android අනුවාදය කුමක්ද?
Xiaomi Redmi 7 Android අනුවාදය Android 10, MIUI 12.5 වේ.
Xiaomi Redmi 7 හි සංදර්ශක විභේදනය කුමක්ද?
Xiaomi Redmi 7 සංදර්ශක විභේදනය පික්සල 720 x 1520 වේ.
Xiaomi Redmi 7 හි රැහැන් රහිත ආරෝපණය තිබේද?
නැත, Xiaomi Redmi 7 හි රැහැන් රහිත ආරෝපණයක් නොමැත.
Xiaomi Redmi 7 ජලය සහ දූවිලි වලට ඔරොත්තු දෙනවාද?
ඔව්, Xiaomi Redmi 7 ජලය සහ දූවිලි වලට ඔරොත්තු දෙන.
Xiaomi Redmi 7 මිලිමීටර් 3.5 හෙඩ්ෆෝන් ජැක් එකකින්ද එන්නේ?
ඔව්, Xiaomi Redmi 7 හි 3.5mm හෙඩ්ෆෝන් ජැක් ඇත.
Xiaomi Redmi 7 කැමරාව මෙගාපික්සල් යනු කුමක්ද?
Xiaomi Redmi 7 හි 12MP කැමරාවක් ඇත.
Xiaomi Redmi 7 හි මිල කීයද?
Xiaomi Redmi 7 හි මිල ඩොලර් 60 කි.
Xiaomi Redmi 7 පරිශීලක සමාලෝචන සහ අදහස්
Xiaomi Redmi 7 වීඩියෝ සමාලෝචන
Youtube හි සමාලෝචනය කරන්න
Xiaomi රෙඩ්මි 7
×

ඔබ මෙම දුරකථනය භාවිතා කරන්නේ නම් හෝ මෙම දුරකථනය සමඟ අත්දැකීම් තිබේ නම්, මෙම විකල්පය තෝරන්න.
ඔබ මෙම දුරකථනය භාවිතා කර නොමැති නම් සහ අදහසක් ලිවීමට අවශ්ය නම් මෙම විකල්පය තෝරන්න.
ඒ තියෙන්නේ 9 මෙම නිෂ්පාදනය පිළිබඳ අදහස්.