Xiaomi රෙඩ්මි 8
Redmi 8 එකේ මිලට හොඳ කැමරාවක් තියෙනවා.
Xiaomi Redmi 8 යතුරු පිරිවිතර
- ජල ආරක්ෂිත ප්රතිරෝධක වේගවත් ආරෝපණය ඉහළ බැටරි ධාරිතාව හෙඩ්ෆෝන් ජැක්
- IPS සංදර්ශකය තවත් විකුණුම් නැත 1080p වීඩියෝ පටිගත කිරීම HD+ තිරය
Xiaomi Redmi 8 සම්පූර්ණ පිරිවිතර
| වෙළඳ නාමය | රඩ්මි |
| නිවේදනය කරයි | ඔක්තෝබර් 10, 2019 |
| කේත නාමය | ඔලිව් |
| ආදර්ශ අංකය | |
| නිකුත් කරන දිනය | ඔක්තෝබර් 12, 2019 |
| මිල ඉක්මවා | EUR 100 ක් පමණ |
ඩිස්ප්ලේය
| වර්ගය | IPS LCD |
| දර්ශන අනුපාතය සහ PPI | 19:9 අනුපාතය - 270 ppi ඝනත්වය |
| Size | අඟල් 6.22, 96.6 සෙ.මී2 (Screen 81.8% තිරයෙන් ශරීරයට අනුපාතය) |
| නැවුම් කරන්න අනුපාතිකය | 60 Hz |
| යෝජනාව | 720 x 1520 පික්සල් |
| උපරිම දීප්තිය (nit) | |
| ආරක්ෂාව | කොනිං ගොරිල්ලා වීදුරු 5 |
| විශේෂාංග |
සිරුර
| වර්ණ |
කලු රතු නිල් |
| මාන | 156.5 • 75.4 • 9.4 මි.මී. (6.16) • 2.97 • 0.37 අඟල්) |
| සිරුරේ බර | ග්රෑම් 188 (අවුන්ස 6.63) |
| ද්රව්ය | ප්ලාස්ටික් |
| සහතික | P2i Splash-Proof ආරක්ෂාව |
| වතුර කාන්දු නොවන | ඔව් |
| සංවේදක | ඇඟිලි සලකුණු (පසුපස සවිකර ඇති), ත්වරණමාන, සමීපත්වය, මාලිමා යන්ත්රය |
| ජැක් | ඔව් |
| NFC | නැත |
| අධෝරක්ත | ඔව් |
| USB වර්ගය | 2.0, ටයිප්-සී 1.0 ආපසු හැරවිය හැකි සම්බන්ධකය, යූඑස්බී ඔන්-ද-ගෝ |
| සිසිලන පද්ධතිය | |
| HDMI | |
| ශබ්ද විකාශන ශබ්දය (dB) |
ජාල
සංඛ්යාත
| තාක්ෂණ | GSM / HSPA / LTE |
| 2G පටි | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 සහ SIM 2 |
| 3G පටි | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G පටි | LTE සංගීත කණ්ඩායම - 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 40(2300), 41(2500) |
| 5G පටි | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 2000 MHz |
| සංචලනය | ඔව්, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS සමඟ |
| ජාල වේගය | එච්එස්පීඒ, එල්ටීඊ-ඒ |
| SIM කාඩ් වර්ගය | ද්විත්ව සිම්පත (නැනෝ-සිම්, ද්විත්ව ස්ථාවරය) |
| SIM ප්රදේශයේ අංකය | 2 |
| Wifi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, හොට්ස්පොට් |
| බ්ලූටූත් | 4.2, A2DP, LE |
| VoLTE | ඔව් |
| FM රේඩියෝ | ඔව් |
| ශරීරය SAR (AB) | |
| හිස SAR (AB) | |
| ශරීරය SAR (ABD) | |
| හිස SAR (ABD) | |
ප්ලැට්ෆෝම්
| චිප්සෙට් | Qualcomm Snapdragon 439 |
| CPU | Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 සහ 6x1.45 GHz Cortex A53) |
| බිටු | 64Bit |
| කටාරම් | 8 Core |
| සැකසුම් තාක්ෂණය | 12 nm |
| දක්වන GPU | Adreno 505 |
| GPU Cores | 2 |
| GPU සංඛ්යාතය | 500 MHz වලින් |
| Android අනුවාදය | ඇන්ඩ්රොයිඩ් 11, MIUI 12.5 |
| play Store |
මතකය
| RAM ධාරිතාව | 3GB / 4GB |
| RAM වර්ගය | LPDDR4 |
| ගබඞා | 32GB / 64GB |
| SD කාඩ් පත | microSD, 512 GB දක්වා (කැප වූ තව්) |
කාර්ය සාධන ලකුණු
Antutu ලකුණු |
84k
• අන්තූතු v7
|
බැටරිය
| ධාරිතාව | 5200 mAh |
| වර්ගය | ලී-පෝ |
| ඉක්මන් ආරෝපණ තාක්ෂණය | |
| ආරෝපණ වේගය | 18W |
| වීඩියෝ නැවත ධාවනය කාලය | |
| ඉක්මන් චාජ් කිරීම | ඔව් |
| රැහැන් රහිත ආරෝපණය | නැත |
| ප්රතිලෝම ආරෝපණය |
කැමරාව
| යෝජනාව | |
| සංවේදකය | සෝනි IMX363 Exmor ආර්එස් |
| විවරය | f / 1.8 |
| පික්සෙල් ප්රමාණය | |
| සංෙවේදක විශාලත්වය | |
| දෘශ්ය විශාලනය | |
| කාච | |
| අමතර |
| රූප විභේදනය | 4288 x 2843 පික්සල, 12.19 MP |
| වීඩියෝ විභේදනය සහ FPS | 1080 @ 30 |
| දෘශ්ය ස්ථායීකරණය (OIS) | නැත |
| ඉලෙක්ට්රොනික ස්ථායීකරණය (EIS) | ඔව් |
| මන්දගාමී වීඩියෝව | ඔව් |
| විශේෂාංග | LED ෆ්ලෑෂ්, HDR, පරිදර්ශනය |
DxOMark ලකුණු
| ජංගම ලකුණු (පසුපස) |
ජංගම
ඡායා රූප
වීඩියෝ
|
| සෙල්ෆි ලකුණු |
Selfie
ඡායා රූප
වීඩියෝ
|
සෙල්ෆි කැමරාව
| යෝජනාව | 8 පාර්ලිමේන්තු මන්ත්රී |
| සංවේදකය | |
| විවරය | f / 2.0 |
| පික්සෙල් ප්රමාණය | |
| සංෙවේදක විශාලත්වය | |
| කාච | |
| අමතර |
| වීඩියෝ විභේදනය සහ FPS | 1080p @ 30fps |
| විශේෂාංග | HDR |
Xiaomi Redmi 8 නිතර අසන පැන
Xiaomi Redmi 8 හි බැටරිය කොපමණ කාලයක් පවතින්නේද?
Xiaomi Redmi 8 බැටරියේ ධාරිතාව 5200 mAh වේ.
Xiaomi Redmi 8 හි NFC තිබේද?
නැත, Xiaomi Redmi 8 හි NFC නොමැත
Xiaomi Redmi 8 නැවුම් කිරීමේ අනුපාතය යනු කුමක්ද?
Xiaomi Redmi 8 හි 60 Hz නැවුම් කිරීමේ අනුපාතයක් ඇත.
Xiaomi Redmi 8 හි Android අනුවාදය කුමක්ද?
Xiaomi Redmi 8 Android අනුවාදය Android 11, MIUI 12.5 වේ.
Xiaomi Redmi 8 හි සංදර්ශක විභේදනය කුමක්ද?
Xiaomi Redmi 8 සංදර්ශක විභේදනය පික්සල 720 x 1520 වේ.
Xiaomi Redmi 8 හි රැහැන් රහිත ආරෝපණය තිබේද?
නැත, Xiaomi Redmi 8 හි රැහැන් රහිත ආරෝපණයක් නොමැත.
Xiaomi Redmi 8 ජලය සහ දූවිලි වලට ඔරොත්තු දෙනවාද?
ඔව්, Xiaomi Redmi 8 ජලය සහ දූවිලි වලට ඔරොත්තු දෙන.
Xiaomi Redmi 8 මිලිමීටර් 3.5 හෙඩ්ෆෝන් ජැක් එකකින්ද එන්නේ?
ඔව්, Xiaomi Redmi 8 හි 3.5mm හෙඩ්ෆෝන් ජැක් ඇත.
Xiaomi Redmi 8 කැමරාව මෙගාපික්සල් යනු කුමක්ද?
Xiaomi Redmi 8 හි 12MP කැමරාවක් ඇත.
Xiaomi Redmi 8 හි කැමරා සංවේදකය කුමක්ද?
Xiaomi Redmi 8 හි Sony IMX363 Exmor RS කැමරා සංවේදකය ඇත.
Xiaomi Redmi 8 හි මිල කීයද?
Xiaomi Redmi 8 හි මිල ඩොලර් 65 කි.
Xiaomi Redmi 8 හි අවසාන යාවත්කාලීනය වන්නේ කුමන MIUI අනුවාදයද?
MIUI 12.5 Xiaomi Redmi 8 හි අවසාන MIUI අනුවාදය වනු ඇත.
Xiaomi Redmi 8 හි අවසාන යාවත්කාලීන කිරීම කුමන Android අනුවාදයද?
Android 10 Xiaomi Redmi 8 හි අවසාන Android අනුවාදය වනු ඇත.
Xiaomi Redmi 8 යාවත්කාලීන කීයක් ලැබේවිද?
Xiaomi Redmi 8 හට MIUI 2ක් සහ MIUI 3 දක්වා වසර 12.5ක Android ආරක්ෂක යාවත්කාලීනයන් ලැබෙනු ඇත.
Xiaomi Redmi 8 යාවත්කාලීන කිරීම් වසර කීයක් ලැබේවිද?
Xiaomi Redmi 8 3 සිට වසර 2022 ක ආරක්ෂක යාවත්කාලීනයක් ලබා ගනී.
Xiaomi Redmi 8 කොපමණ වාරයක් යාවත්කාලීන ලබා ගනීද?
Xiaomi Redmi 8 සෑම මාස 3 කට වරක් යාවත්කාලීන වේ.
Xiaomi Redmi 8 අවුට් ඔෆ් බොක්ස් කුමන ඇන්ඩ්රොයිඩ් අනුවාදය සමඟද?
Android 8 මත පදනම් වූ MIUI 10 සමඟ Xiaomi Redmi 9 අවුට් ඔෆ් බොක්ස්.
Xiaomi Redmi 8 MIUI 13 යාවත්කාලීනය ලබා ගන්නේ කවදාද?
Xiaomi Redmi 8 හට MIUI 13 යාවත්කාලීනයක් නොලැබෙනු ඇත.
Xiaomi Redmi 8 Android 12 යාවත්කාලීනය ලබා ගන්නේ කවදාද?
Xiaomi Redmi 8 හට Android 12 යාවත්කාලීනයක් නොලැබෙනු ඇත.
Xiaomi Redmi 8 Android 13 යාවත්කාලීනය ලබා ගන්නේ කවදාද?
නැත, Xiaomi Redmi 8 හට Android 13 යාවත්කාලීනයක් නොලැබෙනු ඇත.
Xiaomi Redmi 8 යාවත්කාලීන සහාය අවසන් වන්නේ කවදාද?
Xiaomi Redmi 8 යාවත්කාලීන සහාය 2022 දී අවසන් වේ.
Xiaomi Redmi 8 පරිශීලක සමාලෝචන සහ අදහස්
Xiaomi Redmi 8 වීඩියෝ සමාලෝචන
Xiaomi රෙඩ්මි 8
×

ඔබ මෙම දුරකථනය භාවිතා කරන්නේ නම් හෝ මෙම දුරකථනය සමඟ අත්දැකීම් තිබේ නම්, මෙම විකල්පය තෝරන්න.
ඔබ මෙම දුරකථනය භාවිතා කර නොමැති නම් සහ අදහසක් ලිවීමට අවශ්ය නම් මෙම විකල්පය තෝරන්න.
ඒ තියෙන්නේ 21 මෙම නිෂ්පාදනය පිළිබඳ අදහස්.