Xiaomi Redmi සටහන 8 Pro
Redmi Note 8 Pro පිරිවිතර 2019 සඳහා නියමයි.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro ප්රධාන පිරිවිතර
- වේගවත් ආරෝපණය ඉහළ RAM ධාරිතාව ඉහළ බැටරි ධාරිතාව හෙඩ්ෆෝන් ජැක්
- IPS සංදර්ශකය 1080p වීඩියෝ පටිගත කිරීම පැරණි මෘදුකාංග අනුවාදය 5G සහාය නැත
Xiaomi Redmi Note 8 Pro සම්පූර්ණ පිරිවිතර
සාමාන්ය පිරිවිතර
ලොන්ච්
| වෙළඳ නාමය | රඩ්මි |
| නිවේදනය කරයි | අගෝස්තු 29, 2019 |
| කේත නාමය | බිගෝනියා |
| ආදර්ශ අංකය | |
| නිකුත් කරන දිනය | සැප්තැම්බර්, 2019 |
| මිල ඉක්මවා | EUR 180 ක් පමණ |
ඩිස්ප්ලේය
| වර්ගය | IPS LCD |
| දර්ශන අනුපාතය සහ PPI | 19.5:9 අනුපාතය - 395 ppi ඝනත්වය |
| Size | අඟල් 6.53, 104.7 සෙ.මී2 (Screen 84.9% තිරයෙන් ශරීරයට අනුපාතය) |
| නැවුම් කරන්න අනුපාතිකය | 60 Hz |
| යෝජනාව | 1080 x 2340 පික්සල් |
| උපරිම දීප්තිය (nit) | |
| ආරක්ෂාව | කොනිං ගොරිල්ලා වීදුරු 5 |
| විශේෂාංග |
සිරුර
| වර්ණ |
කලු රතු නිල් සුදු |
| මාන | 161.3 • 76.4 • 8.8 මි.මී. (6.35) • 3.01 • 0.35 අඟල්) |
| සිරුරේ බර | ග්රෑම් 199 (අවුන්ස 7.02) |
| ද්රව්ය | ඉදිරිපස/පසුපස = වීදුරු (ගෝරිල්ලා වීදුරු 5) |
| සහතික | |
| වතුර කාන්දු නොවන | නැත |
| සංවේදක | ඇඟිලි සලකුණ (පසුපස සවිකර ඇති), ත්වරණමාන, ගයිරෝ, සමීපත්වය, මාලිමා යන්ත්රය |
| ජැක් | ඔව් |
| NFC | ඔව් |
| අධෝරක්ත | ඔව් |
| USB වර්ගය | 2.0, ටයිප්-සී 1.0 ප්රතිවර්ත සම්බන්ධකය |
| සිසිලන පද්ධතිය | ඔව් |
| HDMI | |
| ශබ්ද විකාශන ශබ්දය (dB) |
ජාල
සංඛ්යාත
| තාක්ෂණ | GSM / HSPA / LTE |
| 2G පටි | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 සහ SIM 2 |
| 3G පටි | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G පටි | B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B8 (900), B34 (TDD 2100), B38 (TDD 2600), B39 (TDD 1900), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500) |
| 5G පටි | |
| TD-SCDMA | |
| සංචලනය | ඔව්, A-GPS, GLONASS, BDS සමඟ |
| ජාල වේගය | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A |
අන් අය
| SIM කාඩ් වර්ගය | දෙමුහුන් ද්විත්ව සිම්පත (නැනෝ-සිම්, ද්විත්ව ස්ථාවරය) |
| SIM ප්රදේශයේ අංකය | 2 |
| Wifi | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, ද්විත්ව පටි, Wi-Fi Direct, හොට්ස්පොට් |
| බ්ලූටූත් | 5.0, A2DP, LE |
| VoLTE | ඔව් |
| FM රේඩියෝ | ඔව් |
SAR අගයFCC සීමාව 1.6 W/kg යනු පටක ග්රෑම් 1 ක පරිමාවකින් මනිනු ලැබේ.
| ශරීරය SAR (AB) | |
| හිස SAR (AB) | |
| ශරීරය SAR (ABD) | |
| හිස SAR (ABD) | |
කාර්ය සාධනය
ප්ලැට්ෆෝම්
| චිප්සෙට් | මාධ්ය ටෙක් හීලියෝ ජී 90 ටී |
| CPU | Octa-core (2x Cortex-A76 සහ 6x Cortex-A55) |
| බිටු | 64 බිට් |
| කටාරම් | 8 Core Core |
| සැකසුම් තාක්ෂණය | 12nm |
| දක්වන GPU | මාලි-G76MC4 |
| GPU Cores | |
| GPU සංඛ්යාතය | |
| Android අනුවාදය | ඇන්ඩ්රොයිඩ් 11, MIUI 12.5 |
| play Store |
මතකය
| RAM ධාරිතාව | 64 / 128GB |
| RAM වර්ගය | |
| ගබඞා | 6GB RAM |
| SD කාඩ් පත | microSD, 256 GB දක්වා (බෙදාගත් SIM slot භාවිතා කරයි) |
කාර්ය සාධන ලකුණු
Antutu ලකුණු |
282k
• අන්තූතු v8
|
බැටරිය
| ධාරිතාව | 4500 mAh |
| වර්ගය | ලී-පෝ |
| ඉක්මන් ආරෝපණ තාක්ෂණය | 18 W ඉක්මන් ආරෝපණය |
| ආරෝපණ වේගය | 18W |
| වීඩියෝ නැවත ධාවනය කාලය | |
| ඉක්මන් චාජ් කිරීම | ඔව් |
| රැහැන් රහිත ආරෝපණය | නැත |
| ප්රතිලෝම ආරෝපණය |
කැමරාව
ප්රධාන කැමරාව මෘදුකාංග යාවත්කාලීනය සමඟ පහත විශේෂාංග වෙනස් විය හැක.
පළමු කැමරාව
| යෝජනාව | |
| සංවේදකය | Samsung Bright GW1 |
| විවරය | f / 1.8 |
| පික්සෙල් ප්රමාණය | |
| සංෙවේදක විශාලත්වය | |
| දෘශ්ය විශාලනය | |
| කාච | |
| අමතර |
| රූප විභේදනය | 64 මෙගා පික්සල් |
| වීඩියෝ විභේදනය සහ FPS | 2160@30, 1080@30/60/120fps |
| දෘශ්ය ස්ථායීකරණය (OIS) | නැත |
| ඉලෙක්ට්රොනික ස්ථායීකරණය (EIS) | ඔව් |
| මන්දගාමී වීඩියෝව | ඔව්, 960 fps |
| විශේෂාංග | ද්විත්ව LED ෆ්ලෑෂ්, HDR, පරිදර්ශන |
DxOMark ලකුණු
| ජංගම ලකුණු (පසුපස) |
84
ජංගම
87
ඡායා රූප
78
වීඩියෝ
|
| සෙල්ෆි ලකුණු |
Selfie
ඡායා රූප
වීඩියෝ
|
සෙල්ෆි කැමරාව
පළමු කැමරාව
| යෝජනාව | 20 පාර්ලිමේන්තු මන්ත්රී |
| සංවේදකය | |
| විවරය | f / 2.2 |
| පික්සෙල් ප්රමාණය | |
| සංෙවේදක විශාලත්වය | |
| කාච | |
| අමතර |
| වීඩියෝ විභේදනය සහ FPS | 1080p @ 30fps |
| විශේෂාංග | HDR |
Xiaomi Redmi Note 8 Pro FAQ
Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි බැටරිය කොපමණ කාලයක් පවතින්නේද?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro බැටරියේ ධාරිතාව 4500 mAh වේ.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි NFC තිබේද?
ඔව්, Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි NFC ඇත
Xiaomi Redmi Note 8 Pro නැවුම් කිරීමේ අනුපාතය යනු කුමක්ද?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි 60 Hz නැවුම් කිරීමේ අනුපාතයක් ඇත.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි Android අනුවාදය කුමක්ද?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro Android අනුවාදය Android 11, MIUI 12.5 වේ.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි සංදර්ශක විභේදනය කුමක්ද?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro සංදර්ශක විභේදනය පික්සල 1080 x 2340 වේ.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි රැහැන් රහිත ආරෝපණයක් තිබේද?
නැත, Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි රැහැන් රහිත ආරෝපණයක් නොමැත.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro ජලය සහ දූවිලි වලට ඔරොත්තු දෙනවාද?
නැත, Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි ජලය සහ දූවිලි ප්රතිරෝධී නොමැත.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro මිලිමීටර් 3.5 හෙඩ්ෆෝන් ජැක් සමඟ පැමිණෙන්නේද?
ඔව්, Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි 3.5mm හෙඩ්ෆෝන් ජැක් ඇත.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro කැමරා මෙගාපික්සල් යනු කුමක්ද?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි 64MP කැමරාවක් ඇත.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි කැමරා සංවේදකය කුමක්ද?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි Samsung Bright GW1 කැමරා සංවේදකය ඇත.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි මිල කීයද?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro හි මිල ඩොලර් 220 කි.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro පරිශීලක සමාලෝචන සහ අදහස්
Xiaomi Redmi Note 8 Pro වීඩියෝ සමාලෝචන
Youtube හි සමාලෝචනය කරන්න
Xiaomi Redmi සටහන 8 Pro
×

ඔබ මෙම දුරකථනය භාවිතා කරන්නේ නම් හෝ මෙම දුරකථනය සමඟ අත්දැකීම් තිබේ නම්, මෙම විකල්පය තෝරන්න.
ඔබ මෙම දුරකථනය භාවිතා කර නොමැති නම් සහ අදහසක් ලිවීමට අවශ්ය නම් මෙම විකල්පය තෝරන්න.
ඒ තියෙන්නේ 119 මෙම නිෂ්පාදනය පිළිබඳ අදහස්.