Xiaomi 14
~ $520 - ₹40040
Xiaomi 14 Fa'amatalaga autu
- lagolago ole OIS Fa'afou maualuga Tete'e vai Faʻasalaga le faʻaogaina
- Leai se SD Card slot Leai se pulou ulu Faiga tuai polokalama
Xiaomi 14 Fa'amatalaga atoa
Faʻamatalaga lautele
LAUNCH
| faʻailogaina | Xiaomi |
| Faasilasilaina | 2023, Oketopa 26 |
| Codename | houji |
| faataitaiga Numera | 23127PN0CC, 23127PN0CG |
| Aso faamatuu | 2023, Oketopa 26 |
| I fafo Tau | E tusa ma le 520 EUR |
FAAALIGA
| ituaiga | LTPO OLED |
| Ituaiga Fa'atatau ma le PPI | 460 ppi mafiafia |
| fua | 6.36 inisi, 97.6 cm2 (~ 89.3% screen-to-body ratio) |
| Toe faamanatu le tau | 120 Hz |
| iugafono | 1200 x 2670 pixels |
| Tulaga pupula (nit) | 68B lanu, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 3000 nits (maualuga) |
| puipuiga | Gorilla Glass |
| Features | LTPO OLED |
TINO
| lanu |
Lanu uliuli siliva pīniki Lanu meamata |
| fua | 152.8 x 71.5 x 8.2 mm poo le 8.3 mm |
| mamafa | 188 g po'o le 193 g (6.63 oz) |
| mea | Mata tioata i luma, tioata tua po'o silicone polymer tua, fa'avaa alumini |
| faʻamaoniga | IP68 pefu/vai fa'asagate (e o'o i le 1.5m mo le 30 min) |
| Suavai e Tumau | ioe |
| Sensosi | Tamatamailima (i lalo o le faʻaaliga, opitika), faʻavavevave, vavalalata, gyro, tapasa, barometer, fusi lanu |
| 3.5mm Jack | leai |
| NFC | ioe |
| Infrared | ioe |
| USB Type | USB Ituaiga-C 3.2, OTG |
| System Cooling | |
| HDMI | |
| Sipika Teletele (dB) | Ioe, faatasi ai ma sipika leo |
Network
Faʻafia
| Tekonolosi | GSM / CDMA / HSPA / CDMA2000 / LTE / 5G |
| 2G Fa'aili | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G Fa'aili | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G Fa'aili | 1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41 |
| 5G Fa'aili | 1, 3, 5, 8, 28, 38, 40, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| tuʻuvaʻaga | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| Telefoni Fesootaiga | HSPA, LTE-A, 5G |
isi
| SIM Card Type | Nano-SIM, lua tu-fa'atasi |
| Numera o le Eria SIM | Nano-SIM ma eSIM poʻo le lua SIM |
| WI-FI | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, ta'i-lua, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive |
| VoLTE | ioe |
| FM Radio | leai |
SAR TAUAOle tapulaa FCC ole 1.6 W/kg fua ile voluma ole 1 kalama ole aano.
| Tino SAR (AB) | |
| Ulu SAR (AB) | |
| Tino SAR (ABD) | |
| Ulu SAR (ABD) | |
faatinoga o Galuega
paepae
| Chipset | Qualcomm SM8650-AB Snapdragon 8 Gen 3 (4 nm) |
| CPU | Octa-core (1x3.3 GHz Cortex-X4 & 5x3.2 GHz Cortex-A720 & 2x2.3 GHz Cortex-A520) |
| Lua | |
| cores | 8 Core |
| Faʻasologa o Faʻamaumauga | 4 nm |
| GPU | Adreno 750 |
| GPU Cores | |
| Telefoni GPU | |
| Android Version | Android 14, HyperOS |
| Play Faleoloa |
manatua
| RAM gafatia | 8GB 12GB 16GB |
| RAM Type | |
| teuina o Meaai | 256GB, 512GB |
| SD Card Slot | leai |
FA'ATA'IGA
Sikoa Antutu |
• Antutu
|
maʻa uila
| tulaga | 4610 mAh |
| ituaiga | LiPo |
| Tekonolosi Totogi vave | |
| Totogiina o le saoasaoa | 90W |
| Taimi Toe Ta'alo Vitio | |
| Taulaga Anapogi | ioe |
| e molia uaealesi | ioe |
| Totogi Faʻafoʻi | leai |
mea puʻeata
MAUA MAUGA O foliga nei e ono eseese ma le fa'afouga o polokalame.
Muamua Meapueata
| iugafono | 50 megapixels |
| Sensor | Omnivision OVX9000 |
| Aperture | f / 1.6 |
| Laina Pika | 1.2μm |
| Sensor Size | 1 / 1.31 " |
| Faʻamatalaga Tutotonu | 3.2x zoom faʻapitoa |
| tioata | 23mm (lautele) |
| faʻaopoopo | lua pika PDAF, Laser AF, OIS |
Meapueata Lona Lua
| iugafono | 50 megapixels |
| Sensor | Samsung S5KJN1 |
| Aperture | |
| Laina Pika | |
| Sensor Size | |
| Faʻamatalaga Tutotonu | |
| tioata | Telephoto |
| faʻaopoopo |
Meapueata Lona tolu
| iugafono | 50 megapixels |
| Sensor | Samsung S5KJN1 |
| Aperture | |
| Laina Pika | |
| Sensor Size | |
| Faʻamatalaga Tutotonu | |
| tioata | Lautele Lautele |
| faʻaopoopo |
| Faʻamatalaga o ata | 50 megapixels |
| Vitio Resolution ma FPS | 8K@24fps (HDR), 4K@24/30/60fps (HDR10+, 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG), 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@1920fps, gyro-EIS |
| Fa'amautu o mata (OIS) | ioe |
| Fa'amautu Fa'aeletonika (EIS) | |
| Vitio lemu lafo | |
| Features | Leica tioata, lua-LED lua-leo moli, HDR, panorama |
Sikoa DxOMark
| Sikoa Fe'avea'i (I tua) |
ma gāeʻe
Photo
Vitio
|
| Sikoa Selfie |
selfie
Photo
Vitio
|
SALOFA TANAU
Muamua Meapueata
| iugafono | 32 megapixels |
| Sensor | |
| Aperture | |
| Laina Pika | 32 megapixels |
| Sensor Size | |
| tioata | (lautele) |
| faʻaopoopo |
| Vitio Resolution ma FPS | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
| Features | HDR, ata |
Xiaomi 14 FAQ
O le a le umi e tumau ai le maa o le Xiaomi 14?
O le Xiaomi 14 maa o loʻo i ai le gafatia o le 4610 mAh.
E iai le NFC a Xiaomi 14?
Ioe, Xiaomi 14 e iai le NFC
O le a le Xiaomi 14 refresh rate?
Xiaomi 14 o loʻo iai le 120 Hz faʻafouina fua.
O le a le Android version o Xiaomi 14?
O le Xiaomi 14 Android version o le Android 14, HyperOS.
O le a le faʻaaliga faʻaalia o Xiaomi 14?
O le Xiaomi 14 faʻaaliga faʻaaliga o le 1200 x 2670 pixels.
E maua e Xiaomi 14 le faʻaogaina o le uaea?
Ioe, Xiaomi 14 o loʻo i ai le telefoni feaveaʻi.
O le Xiaomi 14 e faʻafefe vai ma pefu?
Ioe, Xiaomi 14 e iai le vai ma le pefu.
E sau le Xiaomi 14 ma le 3.5mm headphone jack?
Leai, Xiaomi 14 e leai se 3.5mm headphone jack.
O le a le Xiaomi 14 megapixels meapueata?
O le Xiaomi 14 e iai le 50MP mea pueata.
O le a le mea pu'e pu'eata a Xiaomi 14?
O le Xiaomi 14 o loʻo iai le Omnivision OVX9000 mea puʻeata.
O le a le tau o Xiaomi 14?
Ole tau ole Xiaomi 14 e $520 .
Xiaomi 14 Fa'amatalaga Fa'aaogā ma Manatu
Xiaomi 14 Vitio Iloiloga
Iloiloga ile Youtube
Xiaomi 14
×

Afai o lo'o e fa'aogaina lenei telefoni pe iai fo'i le poto masani i lenei telefoni, filifili le filifiliga lea.
Filifili lenei filifiliga pe afai e te leʻi faʻaogaina lenei telefoni ma na o le manaʻo e tusi se faʻamatalaga.
E iai 3 fa'amatalaga i lenei oloa.