Xiaomi Redmi 8A Lua
Redmi 8A lua e lua seti mea pueata e naʻo le eseesega.
Xiaomi Redmi 8A Lua Fa'amatalaga Fa'amatalaga
- Malosi maualuga maa Fofo Fofo Tele lanu filifiliga SD Card avanoa avanoa
- IPS Faʻaaliga Leai se toe fa'atau 1080p Pueina Vitio HD+ mata
Xiaomi Redmi 8A Lua Fa'amatalaga atoa
| faʻailogaina | redmi |
| Faasilasilaina | 2020, Fepuari 11 |
| Codename | fafie olive |
| faataitaiga Numera | |
| Aso faamatuu | 2020, Fepuari 18 |
| I fafo Tau | E tusa ma le 80 EUR |
FAAALIGA
| ituaiga | IPS LCD |
| Ituaiga Fa'atatau ma le PPI | 19:9 fua faatatau - 270 ppi density |
| fua | 6.22 inisi, 96.6 cm2 (~ 81.8% screen-to-body ratio) |
| Toe faamanatu le tau | 60 Hz |
| iugafono | 720 x 1520 pixels |
| Tulaga pupula (nit) | 400 cd/M² |
| puipuiga | Gorilla Glass 5 Corning |
| Features |
TINO
| lanu |
Lanu pa'epa'e Lanu moaga Lanu efuefu |
| fua | 156.5 • 75.4 • 9.4 mm (6.16 • 2.97 • 0.37 i) |
| mamafa | 188 kalama (6.63 oz) |
| mea | Mataiata Luma (Gorilla Glass 5), Palasitika Tua, Faila Faila |
| faʻamaoniga | |
| Suavai e Tumau | |
| Sensosi | Accelerometer, latalata, tapasa |
| 3.5mm Jack | ioe |
| NFC | leai |
| Infrared | |
| USB Type | 2.0, Type-C 1.0 faʻaliliu fesoʻotaʻi, USB On-The-Go |
| System Cooling | leai |
| HDMI | |
| Sipika Teletele (dB) |
Network
Faʻafia
| Tekonolosi | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Fa'aili | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G Fa'aili | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Fa'aili | LTE Band - 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 40(2300), 41(2500) |
| 5G Fa'aili | |
| TD-SCDMA | |
| tuʻuvaʻaga | Ioe, ma le A-GPS, GLONASS, BDS |
| Telefoni Fesootaiga | HSPA, LTE-A |
| SIM Card Type | SIM Itulua (Nano-SIM, lua tu-ala) |
| Numera o le Eria SIM | 2 |
| WI-FI | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| VoLTE | |
| FM Radio | ioe |
| Tino SAR (AB) | |
| Ulu SAR (AB) | |
| Tino SAR (ABD) | |
| Ulu SAR (ABD) | |
paepae
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 439 (SDM439) |
| CPU | Octa-core (4x1.95 GHz Cortex-A53 & 4x1.45 GHz Cortex A53) |
| Lua | 64Bit |
| cores | 8 Autu Autu |
| Faʻasologa o Faʻamaumauga | 12 nm |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU Cores | |
| Telefoni GPU | |
| Android Version | Android 11, MIUI 12.5 |
| Play Faleoloa |
manatua
| RAM gafatia | 2 / 3GB RAM |
| RAM Type | |
| teuina o Meaai | 32GB ROM |
| SD Card Slot | microSDXC (tuuto slot) |
FA'ATA'IGA
Sikoa Antutu |
• Antutu
|
maʻa uila
| tulaga | 5000 mAh |
| ituaiga | LiPo |
| Tekonolosi Totogi vave | |
| Totogiina o le saoasaoa | 10W |
| Taimi Toe Ta'alo Vitio | |
| Taulaga Anapogi | Ioe, 18W |
| e molia uaealesi | leai |
| Totogi Faʻafoʻi |
mea puʻeata
| iugafono | 13 MP |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.2 |
| Laina Pika | 1.12μm |
| Sensor Size | 1 / 3.1 " |
| Faʻamatalaga Tutotonu | |
| tioata | lautele |
| faʻaopoopo | PDAF |
| iugafono | 2 MP |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.4 |
| Laina Pika | |
| Sensor Size | |
| Faʻamatalaga Tutotonu | |
| tioata | loloto |
| faʻaopoopo |
| Faʻamatalaga o ata | 13 megapixels |
| Vitio Resolution ma FPS | 1080 @ 30 |
| Fa'amautu o mata (OIS) | leai |
| Fa'amautu Fa'aeletonika (EIS) | leai |
| Vitio lemu lafo | |
| Features | Uila moliuila, HDR, ata lautele |
Sikoa DxOMark
| Sikoa Fe'avea'i (I tua) |
ma gāeʻe
Photo
Vitio
|
| Sikoa Selfie |
selfie
Photo
Vitio
|
SALOFA TANAU
| iugafono | 8 MP |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.0 |
| Laina Pika | 1.12μm |
| Sensor Size | 1 / 4 " |
| tioata | |
| faʻaopoopo |
| Vitio Resolution ma FPS | 1080p @ 30fps |
| Features | HDR |
Xiaomi Redmi 8A Lua FAQ
O le a le umi e tumau ai le maa o le Xiaomi Redmi 8A Dual?
O le Xiaomi Redmi 8A Dual maʻa e iai le gafatia o le 5000 mAh.
E iai le NFC a Xiaomi Redmi 8A Dual?
Leai, Xiaomi Redmi 8A Dual e leai se NFC
O le a le Xiaomi Redmi 8A Dual refresh rate?
Xiaomi Redmi 8A Dual o loʻo iai le 60 Hz refresh rate.
O le a le Android version o Xiaomi Redmi 8A Dual?
O le Xiaomi Redmi 8A Dual Android version o le Android 11, MIUI 12.5.
O le a le faʻaaliga faʻaalia o Xiaomi Redmi 8A Dual?
O le Xiaomi Redmi 8A Lua fa'aaliga fa'aaliga o le 720 x 1520 pika.
E maua e le Xiaomi Redmi 8A Dual le faʻaogaina uaealesi?
Leai, Xiaomi Redmi 8A Dual e leai se faʻaogaina uaea.
O le Xiaomi Redmi 8A Lua vai ma le pefu e tetee?
Leai, Xiaomi Redmi 8A Dual e leai se vai ma le pefu faʻafefe.
E sau le Xiaomi Redmi 8A Dual ma le 3.5mm headphone jack?
Ioe, Xiaomi Redmi 8A Dual e iai le 3.5mm headphone jack.
O le a le Xiaomi Redmi 8A Dual camera megapixels?
O le Xiaomi Redmi 8A Dual e iai le 13MP mea pu'eata.
O le a le tau o Xiaomi Redmi 8A Dual?
Ole tau ole Xiaomi Redmi 8A Dual e $85.
O le fea MIUI version o le a avea ma faʻafouga mulimuli o Xiaomi Redmi 8A Dual?
MIUI 12.5 o le a avea ma MIUI version mulimuli o Xiaomi Redmi 8A Dual.
O le fea Android version o le a avea ma faʻafouga mulimuli o Xiaomi Redmi 8A Dual?
Android 10 o le a avea ma lomiga Android mulimuli o Xiaomi Redmi 8A Dual.
E fia fa'afouga o le a maua e Xiaomi Redmi 8A Dual?
Xiaomi Redmi 8A Dual o le a maua le 2 MIUI ma le 3 tausaga o faʻafouga saogalemu mo Android seia oʻo i le MIUI 12.5.
E fia tausaga e maua ai e Xiaomi Redmi 8A Dual faʻafouga?
Xiaomi Redmi 8A Dual o le a maua le 3 tausaga o faʻafouga saogalemu talu mai le 2022.
E fa'afia ona maua e Xiaomi Redmi 8A Dual fa'afouga?
Xiaomi Redmi 8A Dual maua fa'afouga ta'i 3 masina.
Xiaomi Redmi 8A Lua i fafo o le pusa ma o le a le Android version?
Xiaomi Redmi 8A Lua i fafo o le pusa ma MIUI 10 faʻavae ile Android 9.
O afea e maua ai e Xiaomi Redmi 8A Dual le faʻafouga MIUI 13?
Xiaomi Redmi 8A Dual e le maua MIUI 13 faʻafouga.
O afea e maua ai e Xiaomi Redmi 8A Dual le faʻafouga Android 12?
Xiaomi Redmi 8A Dual e le maua le Android 12 faʻafouina.
O afea e maua ai e Xiaomi Redmi 8A Dual le faʻafouga Android 13?
Leai, Xiaomi Redmi 8A Dual e le maua le Android 13 faʻafouina.
O afea e muta ai le lagolago a Xiaomi Redmi 8A Dual?
Xiaomi Redmi 8A Dual update lagolago o le a muta ile 2022.
Xiaomi Redmi 8A Lua Fa'amatalaga Fa'aoga ma Manatu
Xiaomi Redmi 8A Lua Vitio Iloiloga
Xiaomi Redmi 8A Lua
×

Afai o lo'o e fa'aogaina lenei telefoni pe iai fo'i le poto masani i lenei telefoni, filifili le filifiliga lea.
Filifili lenei filifiliga pe afai e te leʻi faʻaogaina lenei telefoni ma na o le manaʻo e tusi se faʻamatalaga.
E iai 9 fa'amatalaga i lenei oloa.