Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A)
Redmi Note 5A ma Redmi Y1 o le telefoni lava e tasi.
Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) Fa'amatalaga autu
- Fofo Fofo Tele lanu filifiliga SD Card avanoa avanoa
- IPS Faʻaaliga Leai se toe fa'atau 1080p Pueina Vitio HD+ mata
Xiaomi Redmi Y1 (Faʻamatalaga 5A) Faʻamatalaga atoa
| faʻailogaina | redmi |
| Faasilasilaina | |
| Codename | ugg |
| faataitaiga Numera | |
| Aso faamatuu | 2017, Novema |
| I fafo Tau | E tusa ma le 140 EUR |
FAAALIGA
| ituaiga | IPS LCD |
| Ituaiga Fa'atatau ma le PPI | 16:9 fua faatatau - 267 ppi density |
| fua | 5.5 inisi, 83.4 cm2 (~ 71.5% screen-to-body ratio) |
| Toe faamanatu le tau | 60 Hz |
| iugafono | 720 x 1280 pixels |
| Tulaga pupula (nit) | |
| puipuiga | Gorilla Glass 3 Corning |
| Features |
TINO
| lanu |
auro Pogisa Kiona siliva Rose auro |
| fua | 153 x 76.2 x 7.7 mm (6.02 x 3.00 x 0.30 i) |
| mamafa | 153 kalama (5.40 oz) |
| mea | Fa'avaa alumini, palasitika tua |
| faʻamaoniga | |
| Suavai e Tumau | |
| Sensosi | Tamatamailima (tu'u i tua), fa'avavevave, gyro, latalata, tapasa |
| 3.5mm Jack | ioe |
| NFC | leai |
| Infrared | |
| USB Type | micro USB 2.0 |
| System Cooling | |
| HDMI | |
| Sipika Teletele (dB) |
Network
Faʻafia
| Tekonolosi | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Fa'aili | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G Fa'aili | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Fa'aili | LTE Band - 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300) |
| 5G Fa'aili | |
| TD-SCDMA | |
| tuʻuvaʻaga | Ioe, ma le A-GPS, GLONASS, BDS |
| Telefoni Fesootaiga | HSPA, LTE |
| SIM Card Type | SIM Itulua (Nano-SIM, lua tu-ala) |
| Numera o le Eria SIM | 2 |
| WI-FI | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| VoLTE | |
| FM Radio | ioe |
| Tino SAR (AB) | |
| Ulu SAR (AB) | |
| Tino SAR (ABD) | |
| Ulu SAR (ABD) | |
paepae
| Chipset | Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435 (28 nm) |
| CPU | Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53 |
| Lua | |
| cores | |
| Faʻasologa o Faʻamaumauga | |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU Cores | |
| Telefoni GPU | |
| Android Version | Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 10 |
| Play Faleoloa |
manatua
| RAM gafatia | 4 GB RAM/32 GB |
| RAM Type | |
| teuina o Meaai | 64 GB |
| SD Card Slot | microSD, e oʻo atu i le 256 GB (faʻapitoa avanoa) |
FA'ATA'IGA
Sikoa Antutu |
• Antutu
|
maʻa uila
| tulaga | 3080 mAh |
| ituaiga | Li-ion |
| Tekonolosi Totogi vave | |
| Totogiina o le saoasaoa | 10W |
| Taimi Toe Ta'alo Vitio | |
| Taulaga Anapogi | |
| e molia uaealesi | |
| Totogi Faʻafoʻi |
mea puʻeata
| Faʻamatalaga o ata | 13 megapixels |
| Vitio Resolution ma FPS | 1080 @ 30 |
| Fa'amautu o mata (OIS) | leai |
| Fa'amautu Fa'aeletonika (EIS) | |
| Vitio lemu lafo | |
| Features | Uila moliuila, HDR, ata lautele |
Sikoa DxOMark
| Sikoa Fe'avea'i (I tua) |
ma gāeʻe
Photo
Vitio
|
| Sikoa Selfie |
selfie
Photo
Vitio
|
SALOFA TANAU
| iugafono | 16 MP |
| Sensor | |
| Aperture | f / 2.0 |
| Laina Pika | |
| Sensor Size | |
| tioata | |
| faʻaopoopo |
| Vitio Resolution ma FPS | 1080p @ 30fps |
| Features |
Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) FAQ
O le a le umi e tumau ai le maa o le Xiaomi Redmi Y1 (Faamatalaga 5A)?
O le Xiaomi Redmi Y1 (Faʻamatalaga 5A) maʻa o loʻo i ai le malosi o le 3080 mAh.
O Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) e iai le NFC?
Leai, Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) e leai se NFC
O le a le fua fa'afouina o Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A)?
Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) e 60 Hz le fua fa'afouina.
O le a le Android version o Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A)?
O le Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) Android version o le Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 10.
O le a le fa'aaliga fa'aaliga o Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A)?
O le Xiaomi Redmi Y1 (Faʻaaliga 5A) faʻaaliga faʻaaliga o le 720 x 1280 pixels.
O Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) o lo'o i ai le fa'aogaina uaealesi?
Leai, Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) e leai se totogi fa'auaea.
O le Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) e fa'afefe vai ma pefu?
Leai, Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) e leai se vai ma le pefu.
E sau le Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) ma le 3.5mm headphone jack?
Ioe, Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) o loʻo i ai 3.5mm headphone jack.
O le a le Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) megapixels meapueata?
O le Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) ei ai le 13MP mea pueata.
O le a le tau o Xiaomi Redmi Y1 (Faʻaaliga 5A)?
Ole tau ole Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) e $45.
Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) Fa'amatalaga Fa'aaogā ma Manatu
Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A) Fa'amatalaga Vitio
Xiaomi Redmi Y1 (Fa'aaliga 5A)
×
Afai o lo'o e fa'aogaina lenei telefoni pe iai fo'i le poto masani i lenei telefoni, filifili le filifiliga lea.
Filifili lenei filifiliga pe afai e te leʻi faʻaogaina lenei telefoni ma na o le manaʻo e tusi se faʻamatalaga.
E iai 2 fa'amatalaga i lenei oloa.