Xiaomi Redmi
Xiaomi Redmi 5 o le telefoni feaveaʻi tino maualuga mo le tau maualalo.
Xiaomi Redmi Fa'amatalaga autu
- Fofo Fofo Tele lanu filifiliga SD Card avanoa avanoa
- IPS Faʻaaliga Leai se toe fa'atau 1080p Pueina Vitio Malosiaga maa
Xiaomi Redmi Fa'amatalaga atoa
Faʻamatalaga lautele
LAUNCH
| faʻailogaina | redmi |
| Faasilasilaina | |
| Codename | HM2013023 |
| faataitaiga Numera | 2013023 |
| Aso faamatuu | Fa'asalalau 2013, Aokuso |
| I fafo Tau | E tusa ma le 100 EUR |
FAAALIGA
| ituaiga | IPS LCD |
| Ituaiga Fa'atatau ma le PPI | 16:9 fua faatatau - 312 ppi density |
| fua | 4.7 inisi, 60.9 cm2 (~ 64.4% screen-to-body ratio) |
| Toe faamanatu le tau | 60 Hz |
| iugafono | 720 x 1280 pixels |
| Tulaga pupula (nit) | |
| puipuiga | Gorilla Glass 2 Corning |
| Features |
TINO
| lanu |
Lanu uliuli Saina Mumu Lanu meamata Panela Samasama |
| fua | 137 x 69 x 9.9 mm (5.39 x 2.72 x 0.39 i) |
| mamafa | 158 kalama (5.57 oz) |
| mea | |
| faʻamaoniga | |
| Suavai e Tumau | |
| Sensosi | Accelerometer, gyro, latalata, tapasa |
| 3.5mm Jack | ioe |
| NFC | leai |
| Infrared | |
| USB Type | microUSB 2.0, USB Host |
| System Cooling | |
| HDMI | |
| Sipika Teletele (dB) |
Network
Faʻafia
| Tekonolosi | GSM/HSPA |
| 2G Fa'aili | GSM - 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Fa'aili | HSDPA - 900 / 2100 |
| 4G Fa'aili | |
| 5G Fa'aili | |
| TD-SCDMA | |
| tuʻuvaʻaga | Ioe, ma le A-GPS |
| Telefoni Fesootaiga | Hspa |
isi
| SIM Card Type | Dual Sim |
| Numera o le Eria SIM | 2 |
| WI-FI | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 4.0, A2DP, LE |
| VoLTE | |
| FM Radio | ioe |
SAR TAUAOle tapulaa FCC ole 1.6 W/kg fua ile voluma ole 1 kalama ole aano.
| Tino SAR (AB) | |
| Ulu SAR (AB) | |
| Tino SAR (ABD) | |
| Ulu SAR (ABD) | |
faatinoga o Galuega
paepae
| Chipset | Mediatek MT6589T (28 nm) |
| CPU | Quad-core 1.5 GHz Cortex-A7 |
| Lua | |
| cores | |
| Faʻasologa o Faʻamaumauga | |
| GPU | MalosiagaVR SGX544MP2 |
| GPU Cores | |
| Telefoni GPU | |
| Android Version | Android 4.2 (Jelly Bean) |
| Play Faleoloa |
manatua
| RAM gafatia | 1 GB mamoe poʻa |
| RAM Type | |
| teuina o Meaai | 4 GB |
| SD Card Slot | microSD, e oʻo atu i le 32 GB (faʻapitoa avanoa) |
FA'ATA'IGA
Sikoa Antutu |
• Antutu
|
maʻa uila
| tulaga | 2000 mAh |
| ituaiga | LiPo |
| Tekonolosi Totogi vave | |
| Totogiina o le saoasaoa | 5W |
| Taimi Toe Ta'alo Vitio | |
| Taulaga Anapogi | |
| e molia uaealesi | |
| Totogi Faʻafoʻi |
mea puʻeata
MAUA MAUGA O foliga nei e ono eseese ma le fa'afouga o polokalame.
| Faʻamatalaga o ata | 8 megapixels |
| Vitio Resolution ma FPS | 1080 @ 30 |
| Fa'amautu o mata (OIS) | leai |
| Fa'amautu Fa'aeletonika (EIS) | |
| Vitio lemu lafo | |
| Features | moli-LED lua, HDR |
Sikoa DxOMark
| Sikoa Fe'avea'i (I tua) |
ma gāeʻe
Photo
Vitio
|
| Sikoa Selfie |
selfie
Photo
Vitio
|
SALOFA TANAU
Muamua Meapueata
| iugafono | 1.3 MP |
| Sensor | |
| Aperture | |
| Laina Pika | |
| Sensor Size | |
| tioata | |
| faʻaopoopo |
| Vitio Resolution ma FPS | 720p @ 30fps |
| Features |
Xiaomi Redmi FAQ
O le a le umi e tumau ai le maa o le Xiaomi Redmi?
O le Xiaomi Redmi batini ei ai le malosi o le 2000 mAh.
E iai le NFC a Xiaomi Redmi?
Leai, Xiaomi Redmi e leai se NFC
O le a le Xiaomi Redmi refresh rate?
Xiaomi Redmi o loʻo iai le 60 Hz faʻafouina fua.
O le a le Android version o Xiaomi Redmi?
O le Xiaomi Redmi Android version o le Android 4.2 (Jelly Bean).
O le a le faʻaaliga faʻaalia o Xiaomi Redmi?
O le fa'aaliga fa'aaliga Xiaomi Redmi o le 720 x 1280 pixels.
O Xiaomi Redmi o loʻo i ai le telefoni feaveaʻi?
Leai, Xiaomi Redmi e leai se totogi uaealesi.
O le Xiaomi Redmi vai ma le pefu e tetee?
Leai, Xiaomi Redmi e leai se vai ma le pefu.
E sau le Xiaomi Redmi ma le 3.5mm headphone jack?
Ioe, Xiaomi Redmi ei ai 3.5mm headphone jack.
O le a le megapixels mea pueata Xiaomi Redmi?
O le Xiaomi Redmi o loʻo iai le 8MP mea puʻeata.
O le a le tau o Xiaomi Redmi?
Ole tau ole Xiaomi Redmi e $15.
Xiaomi Redmi Fa'amatalaga Fa'aoga ma Manatu
Xiaomi Redmi Vitio Iloiloga
Iloiloga ile Youtube
Xiaomi Redmi
×
Afai o lo'o e fa'aogaina lenei telefoni pe iai fo'i le poto masani i lenei telefoni, filifili le filifiliga lea.
Filifili lenei filifiliga pe afai e te leʻi faʻaogaina lenei telefoni ma na o le manaʻo e tusi se faʻamatalaga.
E iai 0 fa'amatalaga i lenei oloa.