Redmi 12 5G
~ $150 - ₹11550
Redmi 12 5G Makiyi Madiro
- Yakakwira zororo chiyero Kudzivirira mvura Kutsvaira nokukurumidza Mutauriri wepamusoro
- IPS Kuratidzwa 1080p Vhidhiyo Kurekodha Hapana OIS
Redmi 12 5G Yakazara Madiro
General Maitiro
TARISA
| muchiso | Redmi |
| Yakashamiswa | 2023, Chikumi 28 |
| Ndiraire | denga |
| Model Number | 23076RN8DY, 23076RA4BR, 23076RN4BI |
| Release Date | 2023, Chikumi 28 |
| Out Price | Inenge 150 EUR |
TARISA
| mhando | IPS LCD |
| Aspect Ratio uye PPI | 396 ppi density |
| zera | 6.79 inches, 109.5 cm2 (~ 85.1% screen-to-body ratio) |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| Resolution | 1080 x 2460 pixels |
| Kupenya kwepamusoro (nit) | |
| Protection | |
| Features | IPS LCD, 90Hz |
MUVIRI
| mavara |
Nhema Bhuruu sirivha |
| miganhu | 168.6 x 76.3 x 8.2 mm (6.64 x 3.00 x 0.32 mu) |
| uremu | 199 g (7.02 oz) |
| zvinhu | Girazi kumberi, furemu yepurasitiki, girazi kumashure |
| kutaura kuti ichokwadi | IP53, huruva uye kupfapfaidza inodzivirira |
| Water Resistant | Ehe |
| Sensors | Fingerprint (parutivi-yakaiswa), accelerometer, proximity, kambasi |
| 3.5mm Jack | Ehe |
| NFC | Ehe |
| michini | Ehe |
| Rudzi rwe USB | USB Type-C |
| kutonhora System | |
| HDMI | |
| Loudspeaker Loudness (dB) | Ehe |
Network
Kakawanda
| Technology | GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G |
| 2G Zvikwata | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 uye SIM 2 |
| 3G Zvikwata | HSDPA 850/900/2100 |
| 4G Zvikwata | LTE |
| 5G Zvikwata | n1 / n5 / n8 / n28A /n41 / n78 |
| TD-SCDMA | |
| Navigation | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Network Speed | HSPA, LTE |
vamwe
| SIM Card Rudzi | Nano-SIM, maviri akamira-ne |
| Nhamba yeSIM Nzvimbo | Mbeu dzakauchikwa Dual SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, mbiri-bhendi |
| MAKARALI USB | 5.3, A2DP, LE |
| VoLTE | Ehe |
| FM Radio | Aihwa |
SAR VALUEMuganho weFCC ndeye 1.6 W/kg yakayerwa muhuwandu hwe1 gramu yetishu.
| Muviri SAR (AB) | |
| Musoro SAR (AB) | |
| Body SAR (ABD) | |
| Musoro SAR (ABD) | |
mutambo
dandara
| chipset | Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 (4nm) |
| CPU | |
| Bits | |
| cores | 8 Core |
| Process Technology | 4 nm |
| GPU | |
| GPU Cores | |
| GPU Kakawanda | |
| Android Version | Android 13, MIUI 14 |
| Play Store |
MEMORY
| RAM Kukwanisa | 4GB 6GB 8GB |
| RAM Rudzi | LPDDR4X |
| chengetedzo | 128GB, 256GB |
| SD Kadhi Slot | microSDXC (inoshandisa yakagoverwa SIM slot) |
PERFORMANCE SCORES
Antutu Score |
• Antutu
|
bhatiri
| chinzvimbo | 5000 naRaama |
| mhando | Li-Po |
| Quick Charge Technology | |
| Kutengesa Kumhanya | 18W |
| Vhidhiyo Yekutamba Nguva | |
| Kutsanya Kudhi | Ehe |
| Wireless Charging | Aihwa |
| Kudzosera Kubhadharisa | Aihwa |
kamera
KAMERA INOKOSHA Izvi zvinotevera zvinogona kusiyana nesoftware update.
Kamera yekutanga
| Resolution | 50 megapixels |
| Switch | S5KJN1/OV50D |
| Aperture | f / 1.8 |
| Pixel Size | |
| Sensor Size | |
| Optical Zoom | |
| gogorosi | Wide |
| zvimwezvo |
Kamera yechipiri
| Resolution | 8 megapixels |
| Switch | |
| Aperture | |
| Pixel Size | |
| Sensor Size | |
| Optical Zoom | |
| gogorosi | Ultra-Wide |
| zvimwezvo |
| Kugadzirisa Mifananidzo | 50 megapixels |
| Vhidhiyo Resolution uye FPS | 1080p @ 30fps |
| Optical Stabilization (OIS) | Aihwa |
| Electronic Stabilization (EIS) | |
| Slow Motion Vhidhiyo | |
| Features | LED flash, HDR |
DxOMark Score
| Mobile Score (Kumashure) |
famba
Photo
Video
|
| Selfie Score |
Selfie
Photo
Video
|
SELFIE KAMERA
Kamera yekutanga
| Resolution | 5 megapixels |
| Switch | |
| Aperture | |
| Pixel Size | 5 megapixels |
| Sensor Size | |
| gogorosi | Wide |
| zvimwezvo |
Yechitatu Kamera
| Resolution | |
| Switch | |
| Aperture | |
| Pixel Size | |
| Sensor Size | |
| gogorosi | |
| zvimwezvo |
| Vhidhiyo Resolution uye FPS | 1080p @ 30fps |
| Features |
Redmi 12 5G FAQ
Bhatiri reRedmi 12 5G rinogara kwenguva yakareba sei?
Iyo Redmi 12 5G bhatiri ine huwandu hwe5000 mAh.
Redmi 12 5G ine NFC here?
Ehe, Redmi 12 5G ine NFC
Chii chinonzi Redmi 12 5G yekuzorodza mwero?
Redmi 12 5G ine 90 Hz yekuzorodza mwero.
Ndeipi Android vhezheni yeRedmi 12 5G?
Iyo Redmi 12 5G Android vhezheni ndeye Android 13, MIUI 14.
Chii chinonzi resolution yeRedmi 12 5G?
Iyo Redmi 12 5G kuratidza resolution ndeye 1080 x 2460 pixels.
Ko Redmi 12 5G ine waya yekuchaja here?
Kwete, Redmi 12 5G haina waya yekuchaja.
Iyo Redmi 12 5G mvura neguruva inodzivirira here?
Ehe, Redmi 12 5G ine mvura uye guruva inodzivirira.
Iyo Redmi 12 5G inouya ne 3.5mm headphone jack?
Ehe, Redmi 12 5G ine 3.5mm headphone jack.
Chii chinonzi Redmi 12 5G kamera megapixels?
Iyo Redmi 12 5G ine 50MP kamera.
Chii chinonzi kamera sensor yeRedmi 12 5G?
Iyo Redmi 12 5G ine S5KJN1/OV50D kamera sensor.
Ndeupi mutengo weRedmi 12 5G?
Mutengo weRedmi 12 5G imadhora zana nemakumi mashanu.
Redmi 12 5G Ongororo yemushandisi uye Mafungiro
Redmi 12 5G Vhidhiyo Ongororo
Ongorora paYouTube
Redmi 12 5G
×


Kana uri kushandisa foni iyi kana uine ruzivo nefoni iyi, sarudza iyi sarudzo.
Sarudza iyi sarudzo kana usati washandisa iyi foni uye uchingoda kunyora mhinduro.
Pane 9 mhinduro pachigadzirwa ichi.