Xiaomi Redmi Cherechedza 8 Pro
Redmi Note 8 Pro specs yaive yakanaka ye2019.
Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro Makiyi Mafungiro
- Kutsvaira nokukurumidza Yakakwira RAM kugona Yakakwira bhatiri kugona Headphone jack
- IPS Kuratidzwa 1080p Vhidhiyo Kurekodha Old software shanduro Hapana 5G Tsigiro
Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro Yakazara Yakatsanangurwa
| muchiso | Redmi |
| Yakashamiswa | August 29, 2019 |
| Ndiraire | begonia |
| Model Number | |
| Release Date | September, 2019 |
| Out Price | Inenge 180 EUR |
TARISA
| mhando | IPS LCD |
| Aspect Ratio uye PPI | 19.5:9 chiyero - 395 ppi density |
| zera | 6.53 inches, 104.7 cm2 (~ 84.9% screen-to-body ratio) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolution | 1080 x 2340 pixels |
| Kupenya kwepamusoro (nit) | |
| Protection | Corning Gorira Glass 5 |
| Features |
MUVIRI
| mavara |
Nhema Tsvuku Bhuruu Chena |
| miganhu | 161.3 • 76.4 • 8.8 mamirimita (6.35 • 3.01 • 0.35 mukati) |
| uremu | 199 gr (7.02 oz) |
| zvinhu | Kumberi/Kumashure = Girazi (Gorilla Girazi 5) |
| kutaura kuti ichokwadi | |
| Water Resistant | Aihwa |
| Sensors | Fingerprint (kumashure-yakaiswa), accelerometer, gyro, proximity, kambasi |
| 3.5mm Jack | Ehe |
| NFC | Ehe |
| michini | Ehe |
| Rudzi rwe USB | 2.0, Type-C 1.0 reversible connector |
| kutonhora System | Ehe |
| HDMI | |
| Loudspeaker Loudness (dB) |
Network
Kakawanda
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Zvikwata | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 uye SIM 2 |
| 3G Zvikwata | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Zvikwata | B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B8 (900), B34 (TDD 2100), B38 (TDD 2600), B39 (TDD 1900), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500) |
| 5G Zvikwata | |
| TD-SCDMA | |
| Navigation | Hongu, neA-GPS, GLONASS, BDS |
| Network Speed | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A |
| SIM Card Rudzi | Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, mbiri mbiri kumira-na) |
| Nhamba yeSIM Nzvimbo | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, kaviri-bhendi, Wi-Fi Direct, hotspot |
| MAKARALI USB | 5.0, A2DP, LE |
| VoLTE | Ehe |
| FM Radio | Ehe |
| Muviri SAR (AB) | |
| Musoro SAR (AB) | |
| Body SAR (ABD) | |
| Musoro SAR (ABD) | |
dandara
| chipset | Mediatek Helio G90T |
| CPU | Octa-core (2x Cortex-A76 & 6x Cortex-A55) |
| Bits | 64Bit |
| cores | 8 Core Core |
| Process Technology | 12nm |
| GPU | Mali-G76MC4 |
| GPU Cores | |
| GPU Kakawanda | |
| Android Version | Android 11, MIUI 12.5 |
| Play Store |
MEMORY
| RAM Kukwanisa | 64 / 128GB |
| RAM Rudzi | |
| chengetedzo | 6GB RAM |
| SD Kadhi Slot | microSD, inosvika 256 GB (inoshandisa yakagovaniswa SIM slot) |
PERFORMANCE SCORES
Antutu Score |
282k
• Munhu 8
|
bhatiri
| chinzvimbo | 4500 naRaama |
| mhando | Li-Po |
| Quick Charge Technology | 18 W Quick Charge |
| Kutengesa Kumhanya | 18W |
| Vhidhiyo Yekutamba Nguva | |
| Kutsanya Kudhi | Ehe |
| Wireless Charging | Aihwa |
| Kudzosera Kubhadharisa |
kamera
| Resolution | |
| Switch | Samsung Bright GW1 |
| Aperture | f / 1.8 |
| Pixel Size | |
| Sensor Size | |
| Optical Zoom | |
| gogorosi | |
| zvimwezvo |
| Kugadzirisa Mifananidzo | 64 megapixels |
| Vhidhiyo Resolution uye FPS | 2160@30, 1080@30/60/120fps |
| Optical Stabilization (OIS) | Aihwa |
| Electronic Stabilization (EIS) | Ehe |
| Slow Motion Vhidhiyo | Hongu, 960 fps |
| Features | Dual-LED flash, HDR, panorama |
DxOMark Score
| Mobile Score (Kumashure) |
84
famba
87
Photo
78
Video
|
| Selfie Score |
Selfie
Photo
Video
|
SELFIE KAMERA
| Resolution | 20 MP |
| Switch | |
| Aperture | f / 2.2 |
| Pixel Size | |
| Sensor Size | |
| gogorosi | |
| zvimwezvo |
| Vhidhiyo Resolution uye FPS | 1080p @ 30fps |
| Features | HDR |
Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro FAQ
Bhatiri reXiaomi Redmi Note 8 Pro rinogara kwenguva yakareba sei?
Iyo Xiaomi Redmi Note 8 Pro bhatiri ine huwandu hwe4500 mAh.
Xiaomi Redmi Note 8 Pro ine NFC here?
Ehe, Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro ine NFC
Chii chinonzi Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro yekumutsiridza mwero?
Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro ine 60 Hz yekuzorodza mwero.
Ndeipi Android vhezheni yeXiaomi Redmi Note 8 Pro?
Iyo Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro Android vhezheni ndeye Android 11, MIUI 12.5.
Chii chinoratidza kugadziriswa kweXiaomi Redmi Note 8 Pro?
Iyo Xiaomi Redmi Note 8 Pro kuratidza resolution ndeye 1080 x 2340 pixels.
Ko Xiaomi Redmi Note 8 Pro ine waya yekuchaja?
Kwete, Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro haina waya yekuchaja.
Iyo Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro mvura uye guruva inodzivirira here?
Kwete, Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro haina mvura uye guruva inodzivirira.
Iyo Xiaomi Redmi Note 8 Pro inouya ne 3.5mm headphone jack?
Ehe, Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro ine 3.5mm headphone jack.
Chii chinonzi Xiaomi Redmi Note 8 Pro kamera megapixels?
Iyo Xiaomi Redmi Note 8 Pro ine 64MP kamera.
Chii chinonzi kamera sensor yeXiaomi Redmi Note 8 Pro?
Iyo Xiaomi Redmi Note 8 Pro ine Samsung Bright GW1 kamera sensor.
Ndeupi mutengo weXiaomi Redmi Note 8 Pro?
Mutengo weXiaomi Redmi Note 8 Pro imadhora mazana maviri nemakumi matanhatu.
Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro Ongororo yemushandisi uye Mafungiro
Xiaomi Redmi Cherechedzo 8 Pro Vhidhiyo Ongororo
Xiaomi Redmi Cherechedza 8 Pro
×

Kana uri kushandisa foni iyi kana uine ruzivo nefoni iyi, sarudza iyi sarudzo.
Sarudza iyi sarudzo kana usati washandisa iyi foni uye uchingoda kunyora mhinduro.
Pane 119 mhinduro pachigadzirwa ichi.