Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A)
Redmi Note 5A uye Redmi Y1 ndiwo akafanana smartphone.
Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) Zvikamu zvakakosha
- Headphone jack Mazhinji mavara esarudzo SD Card nzvimbo inowanikwa
- IPS Kuratidzwa Hapasisina kutengesa 1080p Vhidhiyo Kurekodha HD+ Screen
Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) Mamiriro Akazara
| muchiso | Redmi |
| Yakashamiswa | |
| Ndiraire | ugg |
| Model Number | |
| Release Date | 2017, Mbudzi |
| Out Price | Inenge 140 EUR |
TARISA
| mhando | IPS LCD |
| Aspect Ratio uye PPI | 16:9 chiyero - 267 ppi density |
| zera | 5.5 inches, 83.4 cm2 (~ 71.5% screen-to-body ratio) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolution | 720 x 1280 pixels |
| Kupenya kwepamusoro (nit) | |
| Protection | Corning Gorira Glass 3 |
| Features |
MUVIRI
| mavara |
goridhe Gima rima sirivha Rose goridhe |
| miganhu | 153 x 76.2 x 7.7 mm (6.02 x 3.00 x 0.30 mu) |
| uremu | 153 gr (5.40 oz) |
| zvinhu | Aluminium furemu, plastiki kumashure |
| kutaura kuti ichokwadi | |
| Water Resistant | |
| Sensors | Fingerprint (kumashure-yakaiswa), accelerometer, gyro, proximity, kambasi |
| 3.5mm Jack | Ehe |
| NFC | Aihwa |
| michini | |
| Rudzi rwe USB | Micro USB 2.0 |
| kutonhora System | |
| HDMI | |
| Loudspeaker Loudness (dB) |
Network
Kakawanda
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| 2G Zvikwata | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 uye SIM 2 |
| 3G Zvikwata | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Zvikwata | LTE Band - 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300) |
| 5G Zvikwata | |
| TD-SCDMA | |
| Navigation | Hongu, neA-GPS, GLONASS, BDS |
| Network Speed | HSPA, LTE |
| SIM Card Rudzi | Dual SIM (Nano-SIM, mbiri kumira-ne) |
| Nhamba yeSIM Nzvimbo | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| MAKARALI USB | 4.2, A2DP, LE |
| VoLTE | |
| FM Radio | Ehe |
| Muviri SAR (AB) | |
| Musoro SAR (AB) | |
| Body SAR (ABD) | |
| Musoro SAR (ABD) | |
dandara
| chipset | Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435 (28nm) |
| CPU | Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53 |
| Bits | |
| cores | |
| Process Technology | |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU Cores | |
| GPU Kakawanda | |
| Android Version | Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 10 |
| Play Store |
MEMORY
| RAM Kukwanisa | 4GB RAM/32GB |
| RAM Rudzi | |
| chengetedzo | 64 GB |
| SD Kadhi Slot | microSD, kusvika ku256 GB (yakatsaurirwa slot) |
PERFORMANCE SCORES
Antutu Score |
• Antutu
|
bhatiri
| chinzvimbo | 3080 naRaama |
| mhando | Li-ion |
| Quick Charge Technology | |
| Kutengesa Kumhanya | 10W |
| Vhidhiyo Yekutamba Nguva | |
| Kutsanya Kudhi | |
| Wireless Charging | |
| Kudzosera Kubhadharisa |
kamera
| Kugadzirisa Mifananidzo | 13 megapixels |
| Vhidhiyo Resolution uye FPS | 1080 @ 30 |
| Optical Stabilization (OIS) | Aihwa |
| Electronic Stabilization (EIS) | |
| Slow Motion Vhidhiyo | |
| Features | LED mwenje, HDR, panorama |
DxOMark Score
| Mobile Score (Kumashure) |
famba
Photo
Video
|
| Selfie Score |
Selfie
Photo
Video
|
SELFIE KAMERA
| Resolution | 16 MP |
| Switch | |
| Aperture | f / 2.0 |
| Pixel Size | |
| Sensor Size | |
| gogorosi | |
| zvimwezvo |
| Vhidhiyo Resolution uye FPS | 1080p @ 30fps |
| Features |
Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) FAQ
Bhatiri reXiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) rinogara kwenguva yakareba sei?
Iyo Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) bhatiri rine huwandu hwe3080 mAh.
Ko Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) ine NFC?
Kwete, Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) haina NFC
Chii chinonzi Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) chiyero chekuzorodza?
Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) ine 60 Hz yekumutsiridza mwero.
Ndeipi Android vhezheni yeXiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A)?
Iyo Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) Android vhezheni ndeye Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 10.
Chii chiratidziro chekuratidzira cheXiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A)?
Iyo Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) kuratidza resolution ndeye 720 x 1280 pixels.
Ko Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) ine waya yekuchaja?
Kwete, Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) haina waya yekuchaja.
Iyo Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) mvura neguruva inodzivirira?
Kwete, Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) haina mvura uye guruva rinodzivirira.
Ko Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) inouya ne 3.5mm headphone jack?
Ehe, Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) ine 3.5mm headphone jack.
Chii chinonzi Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) megapixels kamera?
Iyo Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) ine 13MP kamera.
Ndeupi mutengo weXiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A)?
Mutengo weXiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) imadhora makumi mana nemashanu.
Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) Ongororo dzeMushandisi uye Mafungiro
Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A) Ongororo dzeVhidhiyo
Xiaomi Redmi Y1 (Cherechedza 5A)
×
Kana uri kushandisa foni iyi kana uine ruzivo nefoni iyi, sarudza iyi sarudzo.
Sarudza iyi sarudzo kana usati washandisa iyi foni uye uchingoda kunyora mhinduro.
Pane 2 mhinduro pachigadzirwa ichi.