Xiaomi Redmi
Xiaomi Redmi 5 ndeyemhando yepamusoro simbi yemuviri smartphone yemutengo wakaderera.
Xiaomi Redmi Kiyi Zvidimbu
- Headphone jack Mazhinji mavara esarudzo SD Card nzvimbo inowanikwa
- IPS Kuratidzwa Hapasisina kutengesa 1080p Vhidhiyo Kurekodha Low bhatiri chinzvimbo
Xiaomi Redmi Yakazara Matsanangudzo
General Maitiro
TARISA
| muchiso | Redmi |
| Yakashamiswa | |
| Ndiraire | HM2013023 |
| Model Number | 2013023 |
| Release Date | Yakaburitswa 2013, Nyamavhuvhu |
| Out Price | Inenge 100 EUR |
TARISA
| mhando | IPS LCD |
| Aspect Ratio uye PPI | 16:9 chiyero - 312 ppi density |
| zera | 4.7 inches, 60.9 cm2 (~ 64.4% screen-to-body ratio) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolution | 720 x 1280 pixels |
| Kupenya kwepamusoro (nit) | |
| Protection | Corning Gorira Glass 2 |
| Features |
MUVIRI
| mavara |
Nhema Chinese Dzvuku Girinhi Yellow Panels |
| miganhu | 137 x 69 x 9.9 mm (5.39 x 2.72 x 0.39 mu) |
| uremu | 158 gr (5.57 oz) |
| zvinhu | |
| kutaura kuti ichokwadi | |
| Water Resistant | |
| Sensors | Accelerometer, gyro, kuswededza, kambasi |
| 3.5mm Jack | Ehe |
| NFC | Aihwa |
| michini | |
| Rudzi rwe USB | microUSB 2.0, USB Host |
| kutonhora System | |
| HDMI | |
| Loudspeaker Loudness (dB) |
Network
Kakawanda
| Technology | GSM/HSPA |
| 2G Zvikwata | GSM - 900 / 1800 / 1900 |
| 3G Zvikwata | HSDPA - 900 / 2100 |
| 4G Zvikwata | |
| 5G Zvikwata | |
| TD-SCDMA | |
| Navigation | Hongu, neA-GPS |
| Network Speed | Hspa |
vamwe
| SIM Card Rudzi | Dual SIM |
| Nhamba yeSIM Nzvimbo | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| MAKARALI USB | 4.0, A2DP, LE |
| VoLTE | |
| FM Radio | Ehe |
SAR VALUEMuganho weFCC ndeye 1.6 W/kg yakayerwa muhuwandu hwe1 gramu yetishu.
| Muviri SAR (AB) | |
| Musoro SAR (AB) | |
| Body SAR (ABD) | |
| Musoro SAR (ABD) | |
mutambo
dandara
| chipset | Mediatek MT6589T (28 nm) |
| CPU | Quad-musimboti 1.5 GHz Cortex-A7 |
| Bits | |
| cores | |
| Process Technology | |
| GPU | PowerVR SGX544MP2 |
| GPU Cores | |
| GPU Kakawanda | |
| Android Version | Android 4.2 (Jelly Bhinzi) |
| Play Store |
MEMORY
| RAM Kukwanisa | 1 GB RAM |
| RAM Rudzi | |
| chengetedzo | 4 GB |
| SD Kadhi Slot | microSD, kusvika ku32 GB (yakatsaurirwa slot) |
PERFORMANCE SCORES
Antutu Score |
• Antutu
|
bhatiri
| chinzvimbo | 2000 naRaama |
| mhando | Li-Po |
| Quick Charge Technology | |
| Kutengesa Kumhanya | 5W |
| Vhidhiyo Yekutamba Nguva | |
| Kutsanya Kudhi | |
| Wireless Charging | |
| Kudzosera Kubhadharisa |
kamera
KAMERA INOKOSHA Izvi zvinotevera zvinogona kusiyana nesoftware update.
| Kugadzirisa Mifananidzo | 8 megapixels |
| Vhidhiyo Resolution uye FPS | 1080 @ 30 |
| Optical Stabilization (OIS) | Aihwa |
| Electronic Stabilization (EIS) | |
| Slow Motion Vhidhiyo | |
| Features | Dual-LED flash, HDR |
DxOMark Score
| Mobile Score (Kumashure) |
famba
Photo
Video
|
| Selfie Score |
Selfie
Photo
Video
|
SELFIE KAMERA
Kamera yekutanga
| Resolution | 1.3 MP |
| Switch | |
| Aperture | |
| Pixel Size | |
| Sensor Size | |
| gogorosi | |
| zvimwezvo |
| Vhidhiyo Resolution uye FPS | 720p @ 30fps |
| Features |
Xiaomi Redmi FAQ
Bhatiri reXiaomi Redmi rinogara kwenguva yakareba sei?
Iyo Xiaomi Redmi bhatiri ine huwandu hwe2000 mAh.
Xiaomi Redmi ine NFC here?
Kwete, Xiaomi Redmi haana NFC
Chii chinonzi Xiaomi Redmi yekuzorodza mwero?
Xiaomi Redmi ine 60 Hz yekumutsiridza mwero.
Ndeipi Android vhezheni yeXiaomi Redmi?
Iyo Xiaomi Redmi Android vhezheni ndeye Android 4.2 (Jelly Bean).
Chii chinonzi resolution yeXiaomi Redmi?
Iyo Xiaomi Redmi kuratidza resolution ndeye 720 x 1280 pixels.
Xiaomi Redmi ine waya yekuchaja here?
Kwete, Xiaomi Redmi haina waya yekuchaja.
Iyo Xiaomi Redmi mvura uye guruva inodzivirira here?
Kwete, Xiaomi Redmi haina mvura uye guruva inodzivirira.
Iyo Xiaomi Redmi inouya ne 3.5mm headphone jack?
Ehe, Xiaomi Redmi ine 3.5mm headphone jack.
Chii chinonzi Xiaomi Redmi kamera megapixels?
Iyo Xiaomi Redmi ine 8MP kamera.
Ndeupi mutengo weXiaomi Redmi?
Mutengo weXiaomi Redmi imadhora gumi nemashanu.
Xiaomi Redmi Mushandisi Ongororo uye Mafungiro
Xiaomi Redmi Vhidhiyo Ongororo
Ongorora paYouTube
Xiaomi Redmi
×
Kana uri kushandisa foni iyi kana uine ruzivo nefoni iyi, sarudza iyi sarudzo.
Sarudza iyi sarudzo kana usati washandisa iyi foni uye uchingoda kunyora mhinduro.
Pane 0 mhinduro pachigadzirwa ichi.