Një pajisje e re Redmi Note e zbuluar në Geekbench me Dimensity 8200

Modeli i ri Xiaomi me numrin e modelit 23054RA19C, i cili gjithashtu paraqiste çipin MediaTek Dimensity 8200 si Xiaomi Civi 3 i vërejtur në testet e Geekbench.. Kjo pajisje, e koduar "margaritar”, kaloi tre certifikata kryesore dhe mbështet karikimin e shpejtë 67 W. Ashtu si Civi 3, pearl gjithashtu pritet të mbështesë roaming në rrjetin 5G.

Prezantimi i çipit Dimensity 8200-Ultra në Xiaomi Civi 3 pritet shumë. Ky çip pritet të ofrojë përmirësime të konsiderueshme në performancën, aftësitë e ekranit dhe përvojën e përgjithshme të përdoruesit. Me integrimin e veçorive dhe teknologjive të avancuara, Xiaomi Civi 3 është gati të ofrojë një përvojë të fuqishme dhe të qetë të smartfonëve për përdoruesit.

Numri i modelit të Redmi Note 11T Pro 5G, ose i njohur globalisht si POCO X4 GT, është L16. Megjithatë, kjo pajisje e re me emrin e koduar "perla" duket se ka numrin e modelit L16S. Kjo rrit mundësinë që pajisja perla të jetë ose një pajisje si Redmi Note 12T Pro.

Megjithatë, pearl do të jetë një pajisje ekskluzive për Kinën dhe nuk do të ketë një lëshim global. Prandaj, ne nuk do ta shohim atë si një pajisje në tregun global duke përdorur Dimensity 8200.

Ndërsa Xiaomi vazhdon të inovojë dhe të bashkëpunojë me MediaTek, ne mund të presim që më shumë teknologji dhe veçori të fundit të përfshihen në ofertat e tyre të ardhshme të smartfonëve. Lansimi i Xiaomi Civi 3 me çipin Dimensity 8200-Ultra shënon një tjetër moment historik në zhvillimin e telefonave inteligjentë me performancë të lartë dhe konsumatorët mund të presin me padurim të përjetojnë performancë dhe funksionalitet të përmirësuar në pëllëmbë të duarve. Le të shohim nëse Redmi Note 12T Pro 5G i ri mund të vazhdojë këtë perceptim.

Artikuj Të Ngjashëm