Imazhi i Xiaomi 12S Ultra zbuloi: Këtu është dizajni i ri

Ka mbetur edhe 1 ditë deri në shpalljen e serisë së re Xiaomi 12S. Flamurtari i Xiaomi 2022, Xiaomi 12S Ultra , është rrjedhur!

12S ultra përmban një kamerë kryesore masive me madhësi 1 inç. Është sensori më i madh i kamerës i përdorur ndonjëherë në një telefon Xiaomi. Xiaomi 12S Ultra do të vijë me variante bardh e zi, megjithatë ne morëm imazhin vetëm të variantit të zi.

Imazhi i Xiaomi 12S Ultra i rrjedhur

Ajo ka një Leica logo në këndin e sipërm të majtë. Siç duket në imazh, Xiaomi 12S Ultra do të ketë 3 kamera. Ndryshe nga më të vjetrit "Ultra” Modelet (Mi 10 Ultra dhe Mi 11 Ultra) Flamurtari i ri i Xiaomi ofron një grup rrethor kamerash i cili është i ngjashëm me disa telefona Redmi. I gjerë kamera këndore është në të majtë anën e grupit të kamerës dhe kamera telefoto është në fund.

Mi 10 Ultra ka 2 kamera telefoto, njëra 2x dhe tjetra 5x, duke bërë të mundur shkrepjen e fotove portrete dhe distanca të largëta me kamerat telefoto. Mjerisht Xiaomi 12S Ultra ofron vetëm një kamerë telefoto që është në gjendje të prodhojë Zmadhim 5x me gjatësi fokale 120 mm.

Specifikimet e kamerës 12S Ultra

  • Kamera kryesore IMX 989 50 MP 1 inç
  • Kamera me kënd ultra të gjerë IMX 586 48 MP 1/2″
  • Kamera telefoto IMX 586 48 MP 1/2″

Këto janë ato me të cilat presim të vijë. Kohët e fundit kemi ndarë se 12S Ultra do të ketë një sensor 1″. Lexoni artikullin përkatës këtu. Pra, çfarë mendoni për 12S Ultra të ri? Ndani atë që mendoni në komente..

Artikuj Të Ngjashëm