POCO F4 konfirmohet të ketë çip Qualcomm Snapdragon 870 5G

POCO India la të kuptohet për nisjen globale të saj të ardhshme POCO F-seri smartphone vetëm pak ditë më parë. Ndryshe nga seria GT, do të jetë një smartphone i gjithanshëm që i përmbahet filozofisë së gjithçkaje që ju nevojitet. Të E VOGLA F4 do të dalë më në fund si një pasardhës i vërtetë i POCO F1 legjendar. Tani, marka ka konfirmuar detajet e çipave të smartfonit të ardhshëm.

POCO F4 do të mundësohet nga Qualcomm Snapdragon 870 5G

POCO e Indisë Trajtuar Twitter ka postuar një cicërimë që konfirmon detajet e procesorit të smartfonit të ardhshëm POCO F4. Sipas markës, pajisja do të mundësohet nga çipi Qualcomm Snapdragon 870 5G. Marka citon “Performancë që do t'ju tundojë të vazhdoni të bëni më shumë! Bëhuni gati për të përjetuar procesorin më të optimizuar nga seria Snapdragon 800.” Marka ka thënë më tej se është chipset më i optimizuar i serisë Snapdragon 800.

Pajisja më parë ishte tipike për versionin e riemërtuar të Redmi K40S, i cili tani nënkuptohet nga POCO pasi i njëjti chipset fuqizon edhe smartfonin Redmi K40S. Për më tepër, pajisja Redmi K40s mundësohet nga i njëjti procesor si pajisja Redmi K40. Redmi K40S, ashtu si Redmi K40, ka një panel Samsung E6.67 AMOLED 120 inç 4 Hz. Ky ekran ka një rezolucion FHD+.

Brenda kësaj zone masive të kamerës, ka një Sony OV64B 64 MP me një hapje f1.79. Shtimi i mbështetjes OIS e dallon këtë sensor nga Redmi K40. Teknologjia OIS eliminon pothuajse plotësisht dridhjet dhe gjithashtu parandalon dridhjen gjatë xhirimit të videos. Përveç kamerës kryesore 48MP, ka një kamerë ultra të gjerë 8MP dhe një kamerë me thellësi 2MP. Kamera e përparme ka një rezolucion prej 20 MP dhe një hapje prej f2.5.

Artikuj Të Ngjashëm