Redmi A1+ do të lançohet në Indi!

Xiaomi do të lëshojë Redmi A1 dhe Redmi A1+, siç kemi raportuar më parë. Xiaomi do të lançojë dy të reja niveli i hyrjes pajisje në Indi. Redmi A1+ është prodhuar në Indi dhe do të jetë në dispozicion edhe atje. Pavarësisht sanksioneve të qeverisë indiane kundër Xiaomi, kompania ende vazhdon të operojë atje. Ekipi i Xiaomi India ka ndarë se do të vazhdojë të drejtojë biznesin e tyre në Indi në Twitter.

Redmi A1+

Redmi A1 Redmi A1+ do të jetë ndër seritë e reja. Vini re se A1+ është vetëm A1 me sensori i gjurmës së gishtit. Edhe pse aktualisht nuk kemi detaje zyrtare të çmimeve, Redmi A1+ ka shumë të ngjarë të kushtojë afërsisht $100 në Indi. Emri i koduar i Redmi A1+ është "akull".

Redmi A1+ përmban një mbulesë të pasme prej lëkure artificiale dhe vjen në tre ngjyra: jeshile, blu dhe e zezë dhe ka një pikë uji në pjesën e përparme.

Xiaomi projektoi serinë Redmi A1 posaçërisht për ta bërë atë të përballueshme, kjo pajisje ka një mjekër dukshëm të madhe në anën e përparme të telefonit. Ajo ka një 6.52. LCD IPS shfaqja me rezolucion prej  720 1600 x. Fatkeqësisht, këtu nuk shfaqet një shkallë e lartë e rifreskimit.

Redmi A1+ ka një sensori i gjurmës së gishtit në pjesën e prapme. Ka një konfigurim të dyfishtë kamerash me një Kamera primare 8 MP dhe një aparat fotografik dytësor për matjen e thellësisë në fotografi. Ajo ka 5 MP edhe kamera selfie.

Redmi A1+ mundësohet nga MediaTek Helio A22 dhe ka një 5000 mAh bateri. Kjo pajisje ka një mikro USB port edhe pse pajisjet më të reja përdorin USB Lloji C port zakonisht.

Çfarë mendoni për Redmi A1+? Ju lutemi komentoni më poshtë!

Artikuj Të Ngjashëm