Redmi Note 11 dhe Note 11S më në fund u prezantuan në Indi; përmbledhje e plotë

redmi më në fund ka lançuar telefonat inteligjentë Redmi Note 11 dhe Redmi Note 11S në Indi së bashku me Redmi Smart TV X43 dhe Redmi Smart Band Pro. Deri më sot, kompania ka lançuar tre telefona inteligjentë nën serinë e saj Note 11 në Indi, p.sh. Redmi Note 11T 5G, Note 11 dhe Note 11S. Redmi Note 11 Pro 4G dhe Note 11 Pro 5G pritet të dalin në treg pas disa kohësh.

Redmi Note 11; Specifikimet

Vanilja Redmi Note 11 është lançuar më në fund në Indi. Pajisja ofron një grup mjaft të mirë specifikimesh, si një ekran 6.43 inç FHD+ AMOLED me një ritëm të lartë rifreskimi 90 Hz dhe raport pamjeje 20:9. Nën kapuç, ai mundësohet nga Qualcomm Snapdragon 680 SoC i çiftuar me deri në 6 GB RAM LPDDR4x dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse të bazuar në UFS. Smartphone do të niset në MIUI 13 bazuar në Android 11 jashtë kutisë.

Ai vjen me një konfigurim të trefishtë të kamerës së pasme me një sensor primar të gjerë 50 MP i ndjekur nga një aparat dytësor ultra i gjerë 8MP dhe një kamerë makro 2MP. Më tej vjen me një kapëse selfie 13 MP në pjesën e përparme. Paketon një bateri 5000 mAh me mbështetjen e mbështetjes së karikimit të shpejtë me tela 33W Pro. Telefoni ka përmasa 159.87×73.87×8.09 mm dhe peshon 179 gram.

Redmi Shënim 11

Redmi Note 11S; Specifikimet

Sa i përket Redmi Note 11S, ai shfaq të njëjtin ekran FHD+ AMOLED 6.43 inç me një shpejtësi rifreskimi 90Hz dhe raport pamjeje 20:9. Mundësohet nga çipa MediaTek Helio G96 4G e çiftuar me deri në 8 GB RAM me bazë LPDDR4x dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse të bazuar në UFS. Ai gjithashtu do të niset në lëkurën MIUI 11 të bazuar në Android 13 jashtë kutisë.

Ai sjell një konfigurim paksa të ndryshëm të kamerës në krahasim me vaniljen Note 11, ai ka një konfigurim katërkamerë të pasme me një sensor primar të gjerë 108MP së bashku me një sensor sekondar ultra të gjerë 8MP, makro 2MP dhe sensor thellësie 2MP. Kamera selfie është përmirësuar në 16MP në këtë. Ndërsa bateria dhe kapaciteti i karikimit mbeten të njëjta, dmth. 5000mAh+33W Pro karikim i shpejtë.

Të dyja pajisjet janë të bazuara në 4G dhe veçoritë e lidhjes janë të njëjta në të dy celularët. Të dy telefonat përfshijnë 4G LTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth v5.0, GPS/A-GPS, blaster infra të kuqe (IR), USB Type-C dhe një fole kufjesh 3.5 mm. Ato vijnë më tej me një skaner fizik të gjurmëve të gishtërinjve të montuar në anë dhe mbështetje për zhbllokimin e fytyrës për privatësinë dhe sigurinë e pajisjes.

Çmimet dhe variantet

Vanilla Note 11 do të jetë në dispozicion në Indi në tre variante të ndryshme; 4 GB + 64 GB, 6 GB + 64 GB dhe 6 GB + 128 GB dhe kushton respektivisht 13,499 INR (~ 180 USD), 14,499 INR (~ 193 USD) dhe 15,999 INR (~ 213 USD). Ndërsa Note 11S do të jetë i disponueshëm në tre konfigurime ruajtjeje në Indi; 6 GB + 64 GB, 6 GB + 128 GB dhe 8 GB + 128 GB dhe ka një çmim përkatësisht 16,499 INR (~ 220 USD), 17,499 INR (~ 233 USD) dhe 18,499 INR (~ 247 USD).

Redmi Note 11 do të jetë i disponueshëm në ngjyrat Horizon Blue, Space Black dhe Starburst White dhe Note 11S do të jetë i disponueshëm në variantet e ngjyrave Horizon Blue, Polar White dhe Space Black. Vlen të theksohet se ka edhe disa oferta lansimi për pajisjet, duke përdorur të cilat mund të përfitoni disa zbritje të mira gjatë blerjes.

Artikuj Të Ngjashëm