E VOGL C40

E VOGL C40

POCO C40 është një telefon POCO me SoC të ri JLQ.

~ 180 $ - 13860 ₹ përfolur
E VOGL C40
 • E VOGL C40
 • E VOGL C40
 • E VOGL C40

Karakteristikat kryesore të POCO C40

 • Screen:

  6.71 inç, 720 x 1600 piksele, IPS LCD, 60 Hz

 • chipset:

  JLQ JR510

 • Përmasat:

  169.6 76.6 9.1 mm (6.68 3.02 0.36 në)

 • Lloji i kartës SIM:

  SIM dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë)

 • RAM dhe ruajtja:

  4/6 GB RAM, 64 GB, 128 GB, UFS 2.2

 • Bateria:

  6000 mAh, Li-Po

 • Kamera kryesore:

  50 MP, f/1.8, 1080p

 • Versioni Android:

  Android 11, MIUI 13

4.0
nga 5
Shqyrtime 16
 • Ngarkimi i shpejtë Kapacitet i lartë i baterisë Kufje për kufje Opsione të shumta ngjyrash
 • Ekrani IPS Regjistrim video 1080p Ekran HD+ Nuk ka mbështetje 5G

Përmbledhje POCO C40

POCO C40 i ri vjen me disa specifika të shkëlqyera që me siguri do të bëjnë përshtypje. Ka një ekran të madh 6.71 inç, një procesor të fuqishëm tetë bërthamash dhe një bateri masive 5000 mAh. Plus, ai vjen me mbështetje për 4G LTE dhe WiFi me bandë të dyfishtë. Dhe nëse kjo nuk do të mjaftonte, ai gjithashtu ka një konfigurim të trefishtë të kamerës me një kamerë kryesore 50MP dhe një sensor 2MP. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një telefon për punët e përditshme ose thjesht keni nevojë për një pajisje të besueshme të përditshme, POCO C40 padyshim që ia vlen të merret në konsideratë.

Performanca POCO C40

Do të jeni të kënaqur me performancën e POCO C40. Është një telefon i mrekullueshëm për përdorim të përditshëm, me një procesor që mund të trajtojë të gjitha aplikacionet dhe lojërat tuaja me cilësi mesatare pa asnjë vonesë. Jetëgjatësia e baterisë është gjithashtu mbresëlënëse, kështu që do të mund të kaloni lehtësisht një ditë me një karikim të vetëm. Plus, 10C vjen me një karikues të shpejtë, në mënyrë që të mund ta mbushni baterinë shpejt kur është e nevojshme. Për sa i përket ruajtjes, POCO C40 ka 32 GB si standard, që duhet të jetë mjaft për shumicën e njerëzve. Megjithatë, nëse keni nevojë për më shumë hapësirë, ekziston edhe një vend i kartës microSD, në mënyrë që të mund të shtoni më shumë kapacitet ruajtjeje.

Lexo më shumë

POCO C40 Specifikimet e plota

Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
Markë POCO
I shpallur
Codename acar
Numri Model 220333QPG, 220333QPI
Release Date qershor 2022
Çmimi jashtë Rreth 100 euro

Display

Tipi IPS LCD
Raporti i Aspektit dhe PPI Raporti 20:9 - dendësia 261 ppi
Masat 6.71 inç, 108.7 cm2 (Ratio 83.7% ekran ndaj trupit)
Vlerësoni refresh 60 Hz
zgjidhje 720 x pixels 1600
Shkëlqimi maksimal (nit)
mbrojtje Corning Gorilla 3 qelqi
karakteristika

TRUPI

Colors
e zezë
blu
e gjelbër
përmasat 169.6 76.6 9.1 mm (6.68 3.02 0.36 në)
peshë 203 gr (7.16 oz)
material Para xhami (Gorilla Glass 3), mbrapa plastike
Certifikim
Water Resistant jo
Sensore Gjurmët e gishtërinjve (i montuar në pjesën e pasme), akselerometri, afërsia
3.5mm Jack Po
NFC Po, i varur nga tregu
Infrared
Lloji USB USB Type-C 2.0, USB në lëvizje
Sistemi i ftohjes
HDMI
Zëri i altoparlantit (dB)

Rrjet

Frekuencat

Teknologji GSM / HSPA / LTE
Bandat 2G GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2
Bandat 3G HSDPA 850/900/1900/2100
Bandat 4G 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41
Bandat 5G
TD-SCDMA
lundrim Po, me A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
Shpejtësia e rrjetit HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A
Të tjerët
Tipi i kartës SIM SIM dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë)
Numri i zonës SIM 2 SIM
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, band dyfishtë, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
volt
FM Radio Po
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
SAR trupi (AB)
Shefi SAR (AB)
SAR trupi (ABD)
Shefi SAR (ABD)
 
Performance

PLATFORMA

Chipset JLQ JR510
CPU Tetë bërthama (4x1.5 GHz & 4x2 GHz)
Bits
cores
Teknologjia e procesit
GPU
GPU Bërthamat
Frekuenca GPU
Versioni i Android Android 11, MIUI 13
Luajnë Store

MEMORY

Kapaciteti RAM 4 GB, 6 GB
Lloji RAM
Ruajtje 64 GB, 128 GB, UFS 2.2
Slot SD Card microSDXC (slot i dedikuar)

REZULTATET E PERFORMANCËS

Rezultati Antutu

AnTuTu

Bateri

Kapaciteti 6000 mAh
Tipi LiPo
Teknologjia e Karikimit të Shpejtë
Shpejtësia e karikimit 18W
Koha e riprodhimit të videos
Ngarkimi i shpejte
akuzuar pa tel
Ngarkimi i kundërt

Kamera

KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
Kamera e Parë
zgjidhje
Sensor Omnivision OV50C
Hapje f / 1.8
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Optical Zoom
Lente
shtesë
Kamera e dytë
zgjidhje Megapixelë 2
Sensor
Hapje f / 2.4
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Optical Zoom
Lente Thellësi
shtesë
Rezolucioni i figurës Megapixelë 50
Rezolucioni i videos dhe FPS 1080p @ 30fps
Stabilizimi optik (OIS) jo
Stabilizimi Elektronik (EIS)
Video me Slow Motion
karakteristika Blic LED, HDR, panoramë

Rezultati i DxOMark

Rezultati celular (prapa)
I lëvizshëm
Foto
Video
Rezultati Selfie
selfie
Foto
Video

KAMERA SELFIE

Kamera e Parë
zgjidhje 5 MP
Sensor
Hapje f / 2.0
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Lente
shtesë
Rezolucioni i videos dhe FPS 1080p @ 30fps
karakteristika

POCO C40 FAQ

Sa zgjat bateria e POCO C40?

Bateria POCO C40 ka një kapacitet prej 6000 mAh.

A ka POCO C40 NFC?

Po, POCO C40 ka NFC

Çfarë është shkalla e rifreskimit POCO C40?

POCO C40 ka shpejtësi të rifreskimit 60 Hz.

Cili është versioni Android i POCO C40?

Versioni i Android POCO C40 është Android 11, MIUI 13.

Cila është rezolucioni i ekranit të POCO C40?

Rezolucioni i ekranit POCO C40 është 720 x 1600 piksele.

A ka POCO C40 karikim me valë?

Jo, POCO C40 nuk ka karikim me valë.

A është POCO C40 rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?

Jo, POCO C40 nuk ka rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit.

A vjen POCO C40 me një fole kufjesh 3.5 mm?

Po, POCO C40 ka fole kufjesh 3.5 mm.

Cilat janë megapikselat e kamerës POCO C40?

POCO C40 ka kamerë 50 MP.

Cili është sensori i kamerës POCO C40?

POCO C40 ka sensorin e kamerës Omnivision OV50C.

Cili është çmimi i POCO C40?

Çmimi i POCO C40 është 180 dollarë.

Cili version MIUI do të jetë përditësimi i fundit i POCO C40?

MIUI 16 do të jetë versioni i fundit MIUI i POCO C40.

Cili version Android do të jetë përditësimi i fundit i POCO C40?

Android 13 do të jetë versioni i fundit Android i POCO C40.

Sa përditësime do të marrë POCO C40?

POCO C40 do të marrë 3 MIUI dhe 3 vjet përditësime sigurie Android deri në MIUI 16.

Sa vite do të marrë përditësime POCO C40?

POCO C40 do të marrë 3 vjet përditësim sigurie që nga viti 2022.

Sa shpesh do të marrë përditësime POCO C40?

POCO C40 përditësohet çdo 3 muaj.

Me cilin version Android ka dalë POCO C40?

POCO C40 nga kutia me MIUI 13 bazuar në Android 11.

Kur do ta marrë POCO C40 përditësimin MIUI 13?

POCO C40 lançohet me MIUI 13 jashtë kutisë.

Kur do të marrë POCO C40 përditësimin e Android 12?

POCO C40 do të marrë përditësimin e Android 12 në tremujorin e tretë 3.

Kur do të marrë POCO C40 përditësimin e Android 13?

Po, POCO C40 do të marrë përditësimin e Android 13 në tremujorin e tretë 3.

Kur do të përfundojë mbështetja e përditësimit të POCO C40?

Mbështetja e përditësimit të POCO C40 do të përfundojë në 2025.

Shqyrtimet dhe opinionet e përdoruesve të POCO C40

E kam

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.

Shkruaj Rishikimi
Nuk Kam

Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.

Koment

Atje jane 16 komente për këtë produkt.

Efemuaj 5 më parë
Unë rekomandoj

Tani dua që ky telefon të përditësohet MIUI 14 nuk do të vijë por e di që do të marrë android 13.2024 është afërsisht por unë jam duke përdorur ende Android 11 dhe kjo ka filluar të më bezdis. Dua të marr Android 13 si sa më shpejt të jetë e mundur

Sugjerim alternativ telefonik: Redmi Shënim 11
Shfaq përgjigjet
pedrammuaj 8 më parë
Unë rekomandoj

për lojën e mirë dhe baterinë më të mirë, por pak e ngrohtë për lojën e rëndë, por vërtet e mirë për çmim më të ulët, ndihem mirë për pajisjen

Shfaq përgjigjet
Efemuaj 9 më parë
Unë rekomandoj

Telefoni eshte shume i perdorshem por ende nuk ka azhurnim, a e di njeri kur do te vije përditësimi?

Shfaq përgjigjet
Udin1 vit më parë
Shqyrtoni alternativat

A do të jetë në gjendje Poco C40 të përditësohet në Miui 14

Kim1 vit më parë
Unë rekomandoj

ndoshta për përditësimin tjetër, bëj modalitetin e lojës për poco c40

Sugjerim alternativ telefonik: poco m3
Shfaq përgjigjet
Shfaq të gjitha opinionet për POCO C40 16

Shqyrtime video POCO C40

Rishikimi në Youtube

E VOGL C40

×
Shto koment E VOGL C40
Kur e keni blerë atë?
Ekran
Si e shihni ekranin në rrezet e diellit?
Ekrani fantazmë, Burn-In etj. a keni hasur në ndonjë situatë?
Hardware
Si është performanca në përdorim të përditshëm?
Si është performanca në lojërat me grafikë të lartë?
Si është folësi?
Si është celulari i telefonit?
Si është performanca e baterisë?
Kamera
Si është cilësia e shkrepjeve gjatë ditës?
Si është cilësia e xhirimeve në mbrëmje?
Si është cilësia e fotove selfie?
Lidhshmëria
Si është mbulimi?
Si është cilësia GPS?
tjetër
Sa shpesh merrni përditësime?
Emri juaj
Emri juaj nuk mund të jetë më pak se 3 karaktere. Titulli juaj nuk mund të jetë më pak se 5 karaktere.
Koment
Mesazhi juaj nuk mund të jetë më pak se 15 karaktere.
Sugjerim alternativ telefonik (Optional)
Pozitive (Optional)
Negative (Optional)
Ju lutemi plotësoni fushat bosh.
Fotografitë

E VOGL C40

×