VITI I M5

VITI I M5

POCO M5 është telefoni 4G më i përballueshëm në serinë POCO M5.

~ 175 $ - 13475 ₹
VITI I M5
 • VITI I M5
 • VITI I M5
 • VITI I M5

Karakteristikat kryesore të POCO M5

 • Screen:

  6.58 inç, 1080 x 2408 piksele, IPS LCD, 90 Hz

 • chipset:

  MediaTek Helio G99 (6 nm)

 • Përmasat:

  164 x 76.1 x 8.9 mm (6.46 x 3.00 x 0.35 në)

 • Lloji i kartës SIM:

  SIM dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë)

 • RAM dhe ruajtja:

  4/6 GB RAM, 64 GB 128 GB

 • Bateria:

  5000 mAh, Li-Po

 • Kamera kryesore:

  50 MP, f/1.8, 2160p

 • Versioni Android:

  Android 12, MIUI 13

4.1
nga 5
Shqyrtime 16
 • Shkalla e lartë refresh Ngarkimi i shpejtë Kapacitet i lartë i baterisë Kufje për kufje
 • Ekrani IPS Regjistrim video 1080p Nuk ka mbështetje 5G Nuk ka OIS

Shqyrtimet dhe opinionet e përdoruesve të POCO M5

E kam

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.

Shkruaj Rishikimi
Nuk Kam

Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.

Koment

Atje jane 16 komente për këtë produkt.

Pa emermuaj 5 më parë
Unë rekomandoj

Ky telefon është i mirë për këtë çmim, dhe ky telefon ka NFC

Pozitive
 • Ekran LCD Ips, shpejtësia e rifreskimit 90
 • Kamera 50 mp
 • Keni NFC
 • Procesor i mirë, Helio g99, në antutu 410k
Negative
 • Kamera 1080p30@
 • Performanca e baterisë më pak se një ditë
Shfaq përgjigjet
Artemmuaj 5 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Ky telefon është shumë i mirë.

Pozitive
 • FPS e lartë
Negative
 • Asnjë (për mendimin tim)
Sugjerim alternativ telefonik: Këtë
Shfaq përgjigjet
Sergeimuaj 8 më parë
Shqyrtoni alternativat

E bleva si përdorim të përkohshëm kur humba telefonin tim normal xiomi t12

Pozitive
 • Как бюџет на поляне нормальный
Negative
 • На солнце экран плоховат
Sugjerim alternativ telefonik: Mi T12, Mi T12pro, MiT13
Shfaq përgjigjet
Vasmuaj 8 më parë
Unë rekomandoj patjetër

NFC është aty, bateria 5000 mAh, ekrani IPS është i ndritshëm dhe i qartë

Pozitive
 • NFC
Shfaq përgjigjet
Përdoruesi Pocomuaj 11 më parë
Unë rekomandoj

Në përgjithësi, telefoni me buxhet të shkëlqyeshëm mori një zbritje në Indi.

Pozitive
 • Jetë e madhe e baterisë
 • Cilësi e mirë e fotografisë për çmimin
 • Procesor i madh në segment
Negative
 • Kryesisht i lidhur me MIUI
 • Ende nuk ka përditësim të Android 13 me MIUI 14
 • Aplikacionet e dyfishta dhe hapësira e dytë u hoqën nga "Cilësimet".
 • Njoftimet e aplikacionit fshihen automatikisht
Shfaq përgjigjet
Gaius1 vit më parë
Unë rekomandoj

Është një telefon në rregull për buxhetin e tij

Pozitive
 • Performanca e mirë
Negative
 • Karikim i ngadalshëm
 • Vazhdon të kthehet në 60 Hz nga 90 Hz
Shfaq përgjigjet
Zhoga1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Telefoni ka NFC.

Pozitive
 • Vlerë e madhe për para.
Negative
 • Mnogo lishnego nga gugl.
Shfaq përgjigjet
Atharva1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Unë e përdor këtë telefon që prej 6 muajsh dhe jam shumë i lumtur

Sugjerim alternativ telefonik: Unë rekomandoj poco x4 pro në shitje
Shfaq përgjigjet
sekret1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Në përgjithësi e mirë, performanca më e mirë

Pozitive
 • Në përgjithësi mirë
Shfaq përgjigjet
1131 vit më parë
Unë rekomandoj

Uhhhh ka NFC uhhhhh, ok?

Shfaq përgjigjet
Walid1 vit më parë
Unë rekomandoj

Bleva poco m5 nga AliExpress është i mirë për lojëra dhe performancë, por kamera nuk është e mirë

Pozitive
 • Performancë e mirë dhe jetëgjatësi e baterisë
Negative
 • Cilësi e ulët e kamerës së përparme
Sugjerim alternativ telefonik: //
Shfaq përgjigjet
Dr. Abhinandan Saha1 vit më parë
Unë nuk rekomandoj

jashtëzakonisht i pakënaqur me performancën e përgjithshme me këtë pajisje, vazhdon të rindizet, UI është jashtëzakonisht i ngadaltë, shfaq ekranin e ngarkimit edhe në faqen kryesore.

Pozitive
 • duket mirë
Negative
 • gjithçka tjetër përveç pamjes
Shfaq përgjigjet
Kepsha1 vit më parë
Unë rekomandoj

Telefon i mirë. Disseble përditësimin e google është android & miu 13.0.8.0 SLIMXM stabilitet global

Pozitive
 • Telefon i mirë.
Negative
 • Telefon i mirë. Çaktivizo përditësimin e Google është android & mi
Sugjerim alternativ telefonik: 0687612440
Shfaq përgjigjet
Kumbar1 vit më parë
Shqyrtoni alternativat

Ka probleme me temën. Tema Miui kthehet në parazgjedhje pas një kohe. Është e bezdisshme.

Sugjerim alternativ telefonik: Poco m5s
Shfaq përgjigjet
Miresa Buçena1 vit më parë
Unë rekomandoj

Si mund të shkoj në Etiopi

Sugjerim alternativ telefonik: 0902847612
Jshill1 vit më parë
Unë rekomandoj

Gjithçka është mirë, por përmirëso cilësinë e kamerës me përditësimin e lëshimit për cilësinë e imazhit

Pozitive
 • Po
Shfaq përgjigjet
Më shumë

Shqyrtime video POCO M5

Rishikimi në Youtube

VITI I M5

×
Shto koment VITI I M5
Kur e keni blerë atë?
Ekran
Si e shihni ekranin në rrezet e diellit?
Ekrani fantazmë, Burn-In etj. a keni hasur në ndonjë situatë?
Hardware
Si është performanca në përdorim të përditshëm?
Si është performanca në lojërat me grafikë të lartë?
Si është folësi?
Si është celulari i telefonit?
Si është performanca e baterisë?
Kamera
Si është cilësia e shkrepjeve gjatë ditës?
Si është cilësia e xhirimeve në mbrëmje?
Si është cilësia e fotove selfie?
Lidhshmëria
Si është mbulimi?
Si është cilësia GPS?
tjetër
Sa shpesh merrni përditësime?
Emri juaj
Emri juaj nuk mund të jetë më pak se 3 karaktere. Titulli juaj nuk mund të jetë më pak se 5 karaktere.
Koment
Mesazhi juaj nuk mund të jetë më pak se 15 karaktere.
Sugjerim alternativ telefonik (Optional)
Pozitive (Optional)
Negative (Optional)
Ju lutemi plotësoni fushat bosh.
Fotografitë

VITI I M5

×