LITTLE X6 5G

LITTLE X6 5G

~ 205 $ - 15785 ₹
LITTLE X6 5G
 • LITTLE X6 5G
 • LITTLE X6 5G
 • LITTLE X6 5G

Karakteristikat kryesore të POCO X6 5G

 • Screen:

  6.67″, 1220 x 2712 piksele, OLED, 120 Hz

 • chipset:

  Qualcomm SM7435-AB Snapdragon 7s Gen 2 (4 nm)

 • Përmasat:

  161.2 x 74.3 x 8 mm (6.35 x 2.93 x 0.31 në)

 • Lloji i kartës SIM:

  Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë

 • RAM dhe ruajtja:

  8-16 GB RAM RAM, 128 GB, 256 GB, 512 GB

 • Bateria:

  5100 mAh, Li-Po

 • Kamera kryesore:

  64 MP, f/1.7, 2160p

 • Versioni Android:

  Android 13, MIUI 14

0.0
nga 5
Shqyrtime 0
 • Mbështetje OIS Shkalla e lartë refresh Ngarkimi i shpejtë Vëllimi i lartë i altoparlantit
 • Nuk ka slot për kartën SD

Specifikimet e plota POCO X6 5G

Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
Markë POCO
I shpallur 2024, janar
Codename granat
Numri Model 23122PCD1G, 23122PCD1I
Release Date
Çmimi jashtë

Display

Tipi OLED
Raporti i Aspektit dhe PPI Dendësia 446 ppi
Masat 6.67 inç, 107.4 cm2 (Ratio 89.7% ekran ndaj trupit)
Vlerësoni refresh 120 Hz
zgjidhje 1220 x pixels 2712
Shkëlqimi maksimal (nit) 68 B ngjyra, 120 Hz, Dolby Vision, 1800 nits (maksimumi)
mbrojtje Corning Gorilla Glass Victory
karakteristika OLED

TRUPI

Colors
e zezë
e bardhë
Vjollcë
blu
përmasat 161.2 x 74.3 x 8 mm (6.35 x 2.93 x 0.31 në)
peshë 187 g (6.60 oz)
material
Certifikim
Water Resistant
Sensore Gjurmë gishtash (nën ekran, optik), akselerometër, xhiro, afërsi, busull
3.5mm Jack Po
NFC Po (varet nga tregu/rajoni)
Infrared Po
Lloji USB USB Type-C 2.0
Sistemi i ftohjes
HDMI
Zëri i altoparlantit (dB) Po, me folës stereo

Rrjet

Frekuencat

Teknologji GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G
Bandat 2G GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2
Bandat 3G HSDPA 800/850/900/2100
Bandat 4G 1, 3, 5, 8, 19, 34, 38, 39, 40, 41
Bandat 5G 1, 3, 5, 8, 28, 38, 41, 77, 78 SA/NSA
TD-SCDMA
lundrim GPS (L1), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c), GALILEO (E1), QZSS (L1)
Shpejtësia e rrjetit HSPA, LTE-A (CA), 5G
Të tjerët
Tipi i kartës SIM Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë
Numri i zonës SIM SIM Dual
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
volt Po
FM Radio jo
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
SAR trupi (AB)
Shefi SAR (AB)
SAR trupi (ABD)
Shefi SAR (ABD)
 
Performance

PLATFORMA

Chipset Qualcomm SM7435-AB Snapdragon 7s Gen 2 (4 nm)
CPU Tetë bërthama (4x2.40 GHz & 4x1.95 GHz)
Bits
cores 8 Core
Teknologjia e procesit 4 nm
GPU Adreno 710
GPU Bërthamat
Frekuenca GPU
Versioni i Android Android 13, MIUI 14
Luajnë Store

MEMORY

Kapaciteti RAM 8GB 12GB 16GB
Lloji RAM
Ruajtje 128GB, 256GB, 512GB
Slot SD Card jo

REZULTATET E PERFORMANCËS

Rezultati Antutu

AnTuTu

Bateri

Kapaciteti 5100 mAh
Tipi LiPo
Teknologjia e Karikimit të Shpejtë
Shpejtësia e karikimit 67W
Koha e riprodhimit të videos
Ngarkimi i shpejte Po
akuzuar pa tel jo
Ngarkimi i kundërt jo

Kamera

KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
Kamera e Parë
zgjidhje Megapixelë 64
Sensor
Hapje f / 1.7
Madhësia piksele 0.56μm
Madhësia e sensorit 1 / 1.4 "
Optical Zoom
Lente (i gjerë)
shtesë PDAF me shumë drejtime, OIS
Kamera e dytë
zgjidhje Megapixelë 8
Sensor Sony IMX355
Hapje
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Optical Zoom
Lente Ultra-gjerë
shtesë
Kamera e tretë
zgjidhje Megapixelë 2
Sensor Omnivision OV02B10
Hapje
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Optical Zoom
Lente Macro
shtesë
Rezolucioni i figurës Megapixelë 64
Rezolucioni i videos dhe FPS 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps
Stabilizimi optik (OIS) Po
Stabilizimi Elektronik (EIS)
Video me Slow Motion
karakteristika Blic me dy ngjyra LED, HDR, panorama

Rezultati i DxOMark

Rezultati celular (prapa)
I lëvizshëm
Foto
Video
Rezultati Selfie
selfie
Foto
Video

KAMERA SELFIE

Kamera e Parë
zgjidhje Megapixelë 16
Sensor Omnivision OV16A1Q
Hapje
Madhësia piksele Megapixelë 16
Madhësia e sensorit
Lente
shtesë
Kamera e tretë
zgjidhje
Sensor
Hapje
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Lente
shtesë
Rezolucioni i videos dhe FPS 1080p @ 30 / 60fps
karakteristika HDR

Pyetjet e shpeshta për POCO X6 5G

Sa zgjat bateria e POCO X6 5G?

Bateria POCO X6 5G ka një kapacitet prej 5100 mAh.

A ka POCO X6 5G NFC?

Po, POCO X6 5G ka NFC

Cila është shkalla e rifreskimit POCO X6 5G?

POCO X6 5G ka shpejtësi rifreskimi 120 Hz.

Cili është versioni Android i POCO X6 5G?

Versioni i Android POCO X6 5G është Android 13, MIUI 14.

Cila është rezolucioni i ekranit të POCO X6 5G?

Rezolucioni i ekranit POCO X6 5G është 1220 x 2712 piksele.

A ka POCO X6 5G karikim me valë?

Jo, POCO X6 5G nuk ka karikim me valë.

A është POCO X6 5G rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?

Jo, POCO X6 5G nuk ka rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit.

A vjen POCO X6 5G me një fole kufjesh 3.5 mm?

Po, POCO X6 5G ka fole kufjesh 3.5 mm.

Cilat janë megapikselat e kamerës POCO X6 5G?

POCO X6 5G ka kamerë 64 MP.

Cili është çmimi i POCO X6 5G?

Çmimi i POCO X6 5G është 205 dollarë.

Shqyrtimet dhe opinionet e përdoruesve të POCO X6 5G

E kam

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.

Shkruaj Rishikimi
Nuk Kam

Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.

Koment

Atje jane 0 komente për këtë produkt.

Nuk ka komente endeBëhu i pari që komenton.
Shfaq të gjitha opinionet për POCO X6 5G 0

Rishikimet e videos POCO X6 5G

Rishikimi në Youtube

LITTLE X6 5G

×
Shto koment LITTLE X6 5G
Kur e keni blerë atë?
Ekran
Si e shihni ekranin në rrezet e diellit?
Ekrani fantazmë, Burn-In etj. a keni hasur në ndonjë situatë?
Hardware
Si është performanca në përdorim të përditshëm?
Si është performanca në lojërat me grafikë të lartë?
Si është folësi?
Si është celulari i telefonit?
Si është performanca e baterisë?
Kamera
Si është cilësia e shkrepjeve gjatë ditës?
Si është cilësia e xhirimeve në mbrëmje?
Si është cilësia e fotove selfie?
Lidhshmëria
Si është mbulimi?
Si është cilësia GPS?
tjetër
Sa shpesh merrni përditësime?
Emri juaj
Emri juaj nuk mund të jetë më pak se 3 karaktere. Titulli juaj nuk mund të jetë më pak se 5 karaktere.
Koment
Mesazhi juaj nuk mund të jetë më pak se 15 karaktere.
Sugjerim alternativ telefonik (Optional)
Pozitive (Optional)
Negative (Optional)
Ju lutemi plotësoni fushat bosh.
Fotografitë

LITTLE X6 5G

×