LITTLE X6 Pro

LITTLE X6 Pro

~ 130 - 10010 ₹
LITTLE X6 Pro
 • LITTLE X6 Pro
 • LITTLE X6 Pro
 • LITTLE X6 Pro

Karakteristikat kryesore të POCO X6 Pro

 • Screen:

  6.67″, 1220 x 2712 piksele, OLED, 120 Hz

 • chipset:

  Mediatek Dimensity 8300 Ultra (4 nm)

 • Përmasat:

  160.5 x 74.3 x 8.35 mm

 • Lloji i kartës SIM:

  Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë

 • RAM dhe ruajtja:

  8 GB RAM, 256 GB, 512 GB

 • Bateria:

  5000 mAh, Li-Po

 • Kamera kryesore:

  64 MP, , 2160p

 • Versioni Android:

  Android 14, HyperOS

0.0
nga 5
Shqyrtime 0
 • Mbështetje OIS Shkalla e lartë refresh Ngarkimi i shpejtë Kapacitet i lartë RAM
 • Nuk ka slot për kartën SD Versioni i vjetër i softuerit

Specifikimet e plota të POCO X6 Pro

Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
Markë POCO
I shpallur 2024, janar
Codename dush
Numri Model 2311DRK48G, 2311DRK48I
Release Date 2024, janar
Çmimi jashtë Rreth 130 euro

Display

Tipi OLED
Raporti i Aspektit dhe PPI Dendësia 446 ppi
Masat 6.67 inç, 107.4 cm2 (Ratio 90.1% ekran ndaj trupit)
Vlerësoni refresh 120 Hz
zgjidhje 1220 x pixels 2712
Shkëlqimi maksimal (nit) 68 B ngjyra, 120 Hz, Dolby Vision, HDR10+, 1800 nits (maksimumi)
mbrojtje
karakteristika OLED

TRUPI

Colors
e zezë
e bardhë
Nenexhik
përmasat 160.5 x 74.3 x 8.35 mm
peshë 190 g
material
Certifikim
Water Resistant
Sensore Gjurmët e gishtave (nën ekran, optik), akselerometër, afërsi, xhiro, busull
3.5mm Jack
NFC Po
Infrared
Lloji USB USB Type-C, OTG
Sistemi i ftohjes
HDMI
Zëri i altoparlantit (dB)

Rrjet

Frekuencat

Teknologji GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G
Bandat 2G GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2
Bandat 3G HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 2100
Bandat 4G 1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66
Bandat 5G 1, 3, 5, 8, 28, 38, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA
TD-SCDMA
lundrim GPS, GALILEO, GLONASS, QZSS, BDS (B1I+B1c)
Shpejtësia e rrjetit HSPA, LTE-A, 5G
Të tjerët
Tipi i kartës SIM Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë
Numri i zonës SIM SIM Dual
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, me bandë të dyfishtë, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.4, A2DP, LE
volt Po
FM Radio jo
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
SAR trupi (AB)
Shefi SAR (AB)
SAR trupi (ABD)
Shefi SAR (ABD)
 
Performance

PLATFORMA

Chipset Mediatek Dimensity 8300 Ultra (4 nm)
CPU Octa-core 3.35 GHz
Bits
cores Bërthama e panjohur
Teknologjia e procesit 4 nm
GPU Mali G615-MC6
GPU Bërthamat
Frekuenca GPU
Versioni i Android Android 14, HyperOS
Luajnë Store

MEMORY

Kapaciteti RAM 8GB
Lloji RAM
Ruajtje 256GB, 512GB
Slot SD Card jo

REZULTATET E PERFORMANCËS

Rezultati Antutu

AnTuTu

Bateri

Kapaciteti 5000 mAh
Tipi LiPo
Teknologjia e Karikimit të Shpejtë
Shpejtësia e karikimit 67W
Koha e riprodhimit të videos
Ngarkimi i shpejte Po
akuzuar pa tel jo
Ngarkimi i kundërt jo

Kamera

KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
Kamera e Parë
zgjidhje Megapixelë 64
Sensor
Hapje
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit 1 / 2 "
Optical Zoom
Lente (i gjerë)
shtesë
Kamera e dytë
zgjidhje Megapixelë 8
Sensor
Hapje
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Optical Zoom
Lente (tejgjerë)
shtesë
Kamera e tretë
zgjidhje Megapixelë 2
Sensor
Hapje
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Optical Zoom
Lente (makro)
shtesë
Rezolucioni i figurës Megapixelë 64
Rezolucioni i videos dhe FPS 4K@24/30fps, 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@1920fps, gyro-EIS
Stabilizimi optik (OIS) Po
Stabilizimi Elektronik (EIS)
Video me Slow Motion
karakteristika Blic LED, HDR, panoramë

Rezultati i DxOMark

Rezultati celular (prapa)
I lëvizshëm
Foto
Video
Rezultati Selfie
selfie
Foto
Video

KAMERA SELFIE

Kamera e Parë
zgjidhje Megapixelë 16
Sensor
Hapje
Madhësia piksele Megapixelë 16
Madhësia e sensorit
Lente (i gjerë)
shtesë
Kamera e tretë
zgjidhje
Sensor
Hapje
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Lente
shtesë
Rezolucioni i videos dhe FPS 1080p@30/60fps, xhiro-EIS
karakteristika HDR, panoramë

Pyetjet e shpeshta për POCO X6 Pro

Sa zgjat bateria e POCO X6 Pro?

Bateria POCO X6 Pro ka një kapacitet prej 5000 mAh.

A ka POCO X6 Pro NFC?

Po, POCO X6 Pro ka NFC

Çfarë është shkalla e rifreskimit POCO X6 Pro?

POCO X6 Pro ka shpejtësi rifreskimi 120 Hz.

Cili është versioni Android i POCO X6 Pro?

Versioni i Android POCO X6 Pro është Android 14, HyperOS.

Cila është rezolucioni i ekranit të POCO X6 Pro?

Rezolucioni i ekranit POCO X6 Pro është 1220 x 2712 piksele.

A ka POCO X6 Pro karikim me valë?

Jo, POCO X6 Pro nuk ka karikim me valë.

A është POCO X6 Pro rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?

Jo, POCO X6 Pro nuk ka rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit.

Cilat janë megapikselat e kamerës POCO X6 Pro?

POCO X6 Pro ka kamerë 64MP.

Cili është çmimi i POCO X6 Pro?

Çmimi i POCO X6 Pro është 130 dollarë.

Shqyrtimet dhe opinionet e përdoruesve të POCO X6 Pro

E kam

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.

Shkruaj Rishikimi
Nuk Kam

Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.

Koment

Atje jane 0 komente për këtë produkt.

Nuk ka komente endeBëhu i pari që komenton.
Shfaq të gjitha opinionet për POCO X6 Pro 0

Shqyrtime të videove POCO X6 Pro

Rishikimi në Youtube

LITTLE X6 Pro

×
Shto koment LITTLE X6 Pro
Kur e keni blerë atë?
Ekran
Si e shihni ekranin në rrezet e diellit?
Ekrani fantazmë, Burn-In etj. a keni hasur në ndonjë situatë?
Hardware
Si është performanca në përdorim të përditshëm?
Si është performanca në lojërat me grafikë të lartë?
Si është folësi?
Si është celulari i telefonit?
Si është performanca e baterisë?
Kamera
Si është cilësia e shkrepjeve gjatë ditës?
Si është cilësia e xhirimeve në mbrëmje?
Si është cilësia e fotove selfie?
Lidhshmëria
Si është mbulimi?
Si është cilësia GPS?
tjetër
Sa shpesh merrni përditësime?
Emri juaj
Emri juaj nuk mund të jetë më pak se 3 karaktere. Titulli juaj nuk mund të jetë më pak se 5 karaktere.
Koment
Mesazhi juaj nuk mund të jetë më pak se 15 karaktere.
Sugjerim alternativ telefonik (Optional)
Pozitive (Optional)
Negative (Optional)
Ju lutemi plotësoni fushat bosh.
Fotografitë

LITTLE X6 Pro

×