Redmi 10C

Redmi 10C

Specifikimet e Redmi 10C janë pothuajse të njëjta me Redmi 9C.

~ 170 $ - 13090 ₹
Redmi 10C
 • Redmi 10C
 • Redmi 10C
 • Redmi 10C

Karakteristikat kryesore të Redmi 10C

 • Screen:

  6.71 inç, 720 x 1600 piksele, IPS LCD, 60 Hz

 • chipset:

  Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6nm)

 • Përmasat:

  169.6 76.6 9.1 mm (6.68 3.02 0.36 në)

 • Lloji i kartës SIM:

  SIM dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë)

 • RAM dhe ruajtja:

  4/6 GB RAM, 64 GB, 128 GB, UFS 2.2

 • Bateria:

  6000 mAh, Li-Po

 • Kamera kryesore:

  50 MP, f/1.8, 1080p

 • Versioni Android:

  Android 11, MIUI 13

3.9
nga 5
Shqyrtime 90
 • Ngarkimi i shpejtë Kapacitet i lartë i baterisë Kufje për kufje Opsione të shumta ngjyrash
 • Ekrani IPS Regjistrim video 1080p Ekran HD+ Nuk ka mbështetje 5G

Rishikimet dhe opinionet e përdoruesve të Redmi 10C

E kam

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.

Shkruaj Rishikimi
Nuk Kam

Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.

Koment

Atje jane 90 komente për këtë produkt.

كرىمmuaj 4 më parë
Unë nuk rekomandoj

Jo keq për performancën dhe shpejtësinë

Shfaq përgjigjet
Elmer Camatonmuaj 4 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Nje telefon shume i mire

Pozitive
 • Redmi 13 G
 • Redmi 13 Pro
Negative
 • Redmi 9
Sugjerim alternativ telefonik: Redmi 12G
Elmer Camatonmuaj 4 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Për mua është një telefon i shkëlqyer

Pozitive
 • Redmi 13 5G
Negative
 • Redmi 9
Sugjerim alternativ telefonik: Redmi 12 5G
Shfaq përgjigjet
Jisu Chowdhurymuaj 4 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Redmi 10C kur merrni hiper OS

Pozitive
 • mirë
Negative
 • mirë
Emirmuaj 4 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Faleminderit ????????????????

Pozitive
 • Batri kursim
Sugjerim alternativ telefonik: Vetëm 10C
Shfaq përgjigjet
Mark Etratamuaj 4 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Jam shumë i lumtur në këtë telefon REDMI10C

Pozitive
 • Performanca e mirë
Shfaq përgjigjet
Manuel Carlos de Paulomuaj 4 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Unë jam i kënaqur. Për sa i përket çmimit dhe cilësisë, e rekomandoj.

Pozitive
 • Performancë të lartë
Negative
 • Ndonjëherë rrëzohet.
Sugjerim alternativ telefonik: Samsung Galaxy
Shfaq përgjigjet
John Albertmuaj 4 më parë
Unë rekomandoj

prekje fantazmë që nga miui14

Shfaq përgjigjet
RIMON BISWASmuaj 5 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Gjithçka është më mirë, por lidhja me rrjetin nuk është më e mirë ????

Pozitive
 • Celular mbresëlënës.
 • Procesor i mirë
 • Performancë më e mirë
Negative
 • Lidhje rrjeti
Sugjerim alternativ telefonik: Telefon i bukur.
Shfaq përgjigjet
nikmuaj 5 më parë
Unë nuk rekomandoj

E bleva këtë telefon si 5-6 muaj më parë, nuk ka kapacitet të mjaftueshëm ruajtjeje. Jo një aparat fotografik i mirë

Negative
 • Performanca e ulët e baterisë
 • Kapaciteti i pamjaftueshëm i ruajtjes (64 gb)
 • Ky telefon është gjithmonë i vonuar
Sugjerim alternativ telefonik: redmi 12+
Shfaq përgjigjet
Ilyamuaj 7 më parë
Unë rekomandoj

E kam përdorur për më pak se një muaj, kam pasur të njëjtën markë telefoni më parë, dhe kam pasur një Redmi edhe më parë. Më pëlqejnë. Është e thjeshtë, krahasoni telefonat me të njëjtin gamë çmimesh dhe Redmi fiton. Këtu në buxhet me siguri. Keshilla ime!

Shfaq përgjigjet
Fatihmuaj 7 më parë
Unë rekomandoj patjetër

NFC var jaziyor. Turqi 10C de NFC yok....

Shfaq përgjigjet
Përdorues Anonimmuaj 8 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Më pëlqen redmi 10C

Pozitive
 • Shumë si
Shfaq përgjigjet
Alegen Habibunmuaj 9 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Jo vetëm mirë për të përdorur celularin, por edhe mirë për ta përdorur këtë celular.

Pozitive
 • 100% cilësi e mirë
Negative
 • Jo më pak se 80% e cilësisë së mirë
Sugjerim alternativ telefonik: NOKIA
Alegen Habibunmuaj 9 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Jo vetëm e këndshme për të përdorur këtë celular, por edhe për të përdorur këtë celular.

Pozitive
 • 100% cilësi e mirë
 • 100% cilësi e mirë
 • 100% cilësi e mirë
 • 100% cilësi e mirë
 • 100% cilësi e mirë
Negative
 • Jo më pak se 80% e cilësisë së mirë
 • Jo më pak se 80% e cilësisë së mirë
 • Jo më pak se 80% e cilësisë së mirë
 • Jo më pak se 80% e cilësisë së mirë
 • Jo më pak se 80% e
Sugjerim alternativ telefonik: NOKIA
Shfaq përgjigjet
Robmuaj 9 më parë
Unë definitivisht nuk e rekomandoj

Versioni 3 GB: MOS BLI. kjo thjesht nuk mjafton ram për të kaluar midis një aplikacioni bankar dhe hapjes së një sms dhe kthimit në atë aplikacion për shembull. Gjithashtu foleja 3.5 mm ka audio me cilësi të tmerrshme. me modin gcam pjesa tjetër e telefonit është mjaft e mirë për të konkurruar me telefonat e tjerë (më të shtrenjtë).

Pozitive
 • Bateri
Negative
 • 3 GB RAM, ~650 MB ndërrim i përdorur nga gjendja e fabrikës.
 • Nuk është i mundur kryerja e shumë detyrave bazë
Shfaq përgjigjet
Dariusmuaj 9 më parë
Unë nuk rekomandoj

E bleva këtë gjysmë viti më parë, nuk jam shumë i kënaqur me këtë telefon.

Pozitive
 • Jetëgjatësi mjaft e mirë e baterisë.
 • Performancë më e mirë se telefoni im i fundit.
 • Aplikacionet (negative) si tiktok nuk përshtaten në ekran
 • Ekran i madh
Negative
 • Nuk mbështet 5 g.
 • Këndet e poshtme të ekranit kanë kohë të ulët reagimi
 • Problemi i lidhjes Wi-Fi kur pajisja nxehet
 • E gjithë lidhja wifi po zhduket vazhdimisht
Sugjerim alternativ telefonik: Duhet të keni një shënim mi 11 në vend të kësaj.
Shfaq përgjigjet
Zaid belmekkimuaj 9 më parë
Unë rekomandoj patjetër

E bleva këtë një vit më parë dhe ka ngecur në miui 13 përgjithmonë

Pozitive
 • Performancë të lartë
 • Dicihgn e bukur
Negative
 • Asnjë azhurnim
Shfaq përgjigjet
Pierrestromuaj 9 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Shumë i shkëlqyeshëm për lojëra, por jo shumë i lartë jo lojëra

Pozitive
 • Shpejt
 • I qetë
 • Ndoshta android 14
 • Ndoshta miui 16
 • Miui 14 dhe 15 të përshtatshëm për android 13
Sugjerim alternativ telefonik: Redmi 9 redmi note 9 redmi 12 redmi note 11
Shfaq përgjigjet
Kevinmuaj 9 më parë
Shqyrtoni alternativat

Unë e përdor këtë Redmi 10c për më shumë se 1 muaj tani, jam pak i zhgënjyer me performancën, ngec dhe aplikacionet duo nuk janë si opsion standard në telefon, duhet të shkarkoni shkarkimin e miui për të marrë aplikacione duo, Ekrani do të ndizet vetë ndonjëherë dhe nëse zgjidhni ton të ndryshëm për aplikacione të ndryshme, ai nuk do të lëshojë tingull ose nuk do të kthehet në parazgjedhje. Pashë disa video në YouTube përpara se të bleja telefonin dhe më bëri përshtypje komenti që mori dhe se ia vlen çmimi. Unë nuk e kam atë përvojë me këtë. Ky është telefoni im i parë Xiaomi dhe isha shumë i emocionuar për të parë se si është, por jam i zhgënjyer me këtë Redmi 10c.

Pozitive
 • Ndjenjë e mirë kur e mbani, ekran me hekura.
 • I kënaqur me ekranin dhe ndriçimin
 • Performancë shumë e mirë me baterinë
Negative
 • Butonat anësore për volumin dhe fuqinë duhet të mbyllen
 • Butonat gërvishten në kohë.
 • Nuk ka aplikacione standarde duo në telefon për shembull për What.
 • Jo aq shumë performancë të mirë sa supozohej.
Sugjerim alternativ telefonik: Nuk mund të them vërtet...
Shfaq përgjigjet
borxhmuaj 9 më parë
Shqyrtoni alternativat

Thjesht një telefon i nivelit fillestar me procesor të mesëm të ulët asgjë të veçantë

Pozitive
 • Jetë e mirë e baterisë
 • Kamera e mirë
 • ultra grafika në lojëra
Negative
 • Kamera është me kokrriza në dritë të mesme dhe të ulët
 • JO ritëm rifreskimi 90 fps
 • Pa xhiroskop dhe busull
 • Altoparlant mono
 • Ekrani është shumë i errët nën rrezet e diellit
Sugjerim alternativ telefonik: Redmi Shënim 11
Shfaq përgjigjet
Ahmatmuaj 9 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Gjithçka është e shkëlqyeshme, por unë kam një pyetje: Unë kam miui 13 android 12 në të tani ku është miui 14 e kam pritur për 4 muaj tani

Shfaq përgjigjet
edgarvives64@gmail.commuaj 10 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Kur do të marr miui 14

Shfaq përgjigjet
Antonmuaj 10 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Ky telefon është përgjithësisht i mirë për paratë e tij. Me një procesor të mrekullueshëm, lojërat nuk mbyten aspak dhe gjithçka shkon si 100%. Unë e rekomandoj)

Pozitive
 • Prosekor i ftohtë
 • Bateri 5000mah
 • EKRAN SHUM I MADH
 • Karikim i shpejtë. B*tch po
Shfaq përgjigjet
Dahamuaj 10 më parë
Shqyrtoni alternativat

Bleva një telefon para një viti dhe është një telefon mjaft i mirë

Sugjerim alternativ telefonik: 12
Shfaq përgjigjet
Lee Hairmuaj 10 më parë
Shqyrtoni alternativat

Gjithçka është mirë, por koha e karikimit zgjat ngadalë, megjithëse me karikues të shpejtë.

Pozitive
 • Punoni mirë në përdorimet e përditshme.
 • Pajisja është mjaft e ftohtë.
Negative
 • Karikimet e ngadalta.
 • Cilësia e imazhit, e ulët.
 • Mungon ndalesa automatike në 80%, gjatë karikimit.
Shfaq përgjigjet
liramuaj 10 më parë
Unë rekomandoj

Thjesht doja te komentoja jj

Shfaq përgjigjet
Lee Haimuaj 10 më parë
Shqyrtoni alternativat

Ky Redmi 10c është i mirë në rreze, por shpejtësia e karikimit është shumë e ngadaltë, shpejtësia maksimale që mund të marr me karikuesin 15w Samsung është nën 10w... Rreth 7.5w. Dhe sensori i kamerës nuk është gjithashtu shumë i mirë.

Shfaq përgjigjet
Bilalmuaj 10 më parë
Unë nuk rekomandoj

Sinqerisht, thjesht mund të gjesh shumë më mirë. Nëse nuk po përpiqeni shumë të kurseni për para, nuk duhet të zgjidhni vërtet Redmi 10C. Performancat nuk janë aq të mira.

Negative
 • Ekrani (gjithçka në lidhje me të), Lojërat.
Shfaq përgjigjet
Mohd Azrinmuaj 11 më parë
Unë rekomandoj

Përditësoni pikat e shpërblimit Redmi 10c

Sugjerim alternativ telefonik: Kontrolli Rrjeti
Shfaq përgjigjet
José pazmuaj 11 më parë
Unë nuk rekomandoj

E vërteta është se nuk më pëlqen performanca në lojëra, bllokohet shumë dhe humbet shumë intensitet në sinjalin Wi-Fi.

Pozitive
 • Hap aplikacionet
Negative
 • Lojra
 • kinema
 • Video
 • Muzikë
 • YouTube
Sugjerim alternativ telefonik: Redmi i viteve 10
Shfaq përgjigjet
erwinzer01 vit më parë
Unë rekomandoj

Kanë kaluar 10 muaj që kur kam marrë këtë telefon. Performanca është mesatare, jetëgjatësia e baterisë është e mirë, mund të qëndrojë deri në 2/3 e ditës. Kamera është mesatare edhe pse ka kamerë 50mp, unë fajësoj OS për këtë, instalimi i gcam përmirëson vërtet cilësinë.

Pozitive
 • CPU efikase në fuqi
 • Folës i mirë
Negative
 • Lojëra me grafikë të ulët
 • Unë fajësoj MIUI 13 për performancën e keqe
 • Përditësime të rralla për një telefon të ri të lëshuar
Shfaq përgjigjet
Skifteri1 vit më parë
Unë rekomandoj

Nuk e prisja që një telefon kaq i lirë të ishte i shpejtë, hap çdo aplikacion menjëherë, është i shpejtë dhe duket mirë, e kam prej 3 javësh dhe jam plotësisht i kënaqur me të.

Pozitive
 • Shpejt
Negative
 • Kamera
Shfaq përgjigjet
Donovan JM1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

E bleva këtë celular para disa javësh dhe e rekomandoj, çmim dhe cilësi të shkëlqyer

Pozitive
 • Zgjerimi i RAM-it
 • Sasi e mirë e ruajtjes
 • Lojërat zhvillohen mirë
Negative
 • Ngadalë në ngarkim
Shfaq përgjigjet
Eirik Storkersen1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Ky është një telefon i mrekullueshëm... Është në kufi me performancën.. Por është një telefon i jashtëzakonshëm për atë çmim të ulët.. Më pëlqen ky telefon

Pozitive
 • Nuk kam pasur kurrë probleme me këtë telefon
Sugjerim alternativ telefonik: Në këtë klasë çmimi ky është nr 1
Shfaq përgjigjet
Romeo1 vit më parë
Shqyrtoni alternativat

Më dhanë një telefon për vitin e ri. Telefoni i lezetshëm vjen me miui 13.

Pozitive
 • Fast.
 • Karikohet shpejt
 • Telefon i mirë
Negative
 • Performanca e dobët në lojëra.
 • Sistemi zë 18 GB hapësirë ​​(miui 13)
 • Përditësimet kërkojnë një kohë të gjatë
 • Nxehet
Sugjerim alternativ telefonik: Redmi 10C
Shfaq përgjigjet
Fitimtar1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Nuk është aspak i fuqishëm, është një gamë e ulët

Pozitive
 • Performancë të lartë
Sugjerim alternativ telefonik: Oppo Reno 8
Shfaq përgjigjet
Franklinwoods1 vit më parë
Unë rekomandoj

Është një telefon inteligjent i mrekullueshëm, jam shumë i lumtur që bëra një zgjedhje të shkëlqyer të telefonit këtë herë

Pozitive
 • Kamera e pasme 50mp
Shfaq përgjigjet
Paskalis1 vit më parë
Unë rekomandoj

Unë e kam blerë këtë telefon para 3 muajsh, dhe performanca është shumë e mirë në aktivitetet e përditshme dhe lojërat

Pozitive
 • Performancë e lartë, veçanërisht në legjendat e celularëve
 • Temperatura është shumë
 • Jetëgjatësi e gjatë e baterisë
Negative
 • Disa lojëra nuk mund të ekzekutohen në mënyrë perfekte si ndikimi i ghensin
Shfaq përgjigjet
Arthur1 vit më parë
Unë definitivisht nuk e rekomandoj

Ky Redmi 10C është i rrallë, në aplikacione dhe lojëra kërkuese ngrin, dhe vetëm një mbyllje e vështirë duke shtypur gjatë butonin e energjisë ndihmon.

Negative
 • Varet
Sugjerim alternativ telefonik: Redmi 10
Ernesto macea1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

E bleva këtë gati një vit më parë dhe ende shumë i lumtur

Sugjerim alternativ telefonik: Redmi 10
Shfaq përgjigjet
MD ASHIK JAHAN1 vit më parë
Unë definitivisht nuk e rekomandoj

Problemi kryesor, Ghost Touch. ekrani me prekje funksionoi automatikisht. Stabiliteti i rrjetit celular është i dobët. Bateria në përgjithësi në rregull. Cilësia e figurës së kamerës nuk është e përsosur si një 50 MP. Duhet shumë kohë për të përfunduar karikimin. është rreth orës 3 deri në 3:30. Tingulli i altoparlantit të veshit është i ulët. përsëri themi, prekja fantazmë është një problem shumë i zakonshëm në këtë pajisje redmi 10c. është shumë shqetësuese për mua. performanca e lojërave ishte e nivelit mesatar. jo keq... Kamera

Pozitive
 • Altoparlanti me zë është shumë i mirë..
Negative
 • Ghost Touch.. ekran me prekje funksionon automatikisht...
Sugjerim alternativ telefonik: Realme C25
Shfaq përgjigjet
Joshua1 vit më parë
Unë rekomandoj

E bleva këtë vitin e kaluar dhe ishte mirë

Shfaq përgjigjet
Daniel1 vit më parë
Shqyrtoni alternativat

Celulari eshte i mire por Ami me mashtruan me kushtoi 300 dollar po te gjitha keto dhe me inatos shume duke ditur qe kushton kaq pak, e mira e celularit do te thoja eshte ruajtja dhe se mund te rritet.

Pozitive
 • Ka ruajtje të mirë
 • Ka një snapdragon 680
 • i guximshëm
Negative
 • Duhet kohë për t'u ngarkuar plotësisht
 • Kamera nuk është shumë e mirë
 • Nxehet shumë pavarësisht se ka një procesor
 • Audioja është e keqe
Shfaq përgjigjet
Tony1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Më pëlqen ajo që ofron

Shfaq përgjigjet
Carlos1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

E bleva këtë telefon një vit më parë dhe jam i lumtur

Pozitive
 • Ky telefon ka performancë të lartë
Sugjerim alternativ telefonik: Unë rekomandoj këtë telefon Redmi 10c
Sulltan Mohammad Tasnim1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Ky është një telefon inteligjent miqësor me buget nga të gjitha aspektet

Shfaq përgjigjet
Pierrick1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Më pëlqen ky telefon që pres miui 14

Pozitive
 • Shpejt
 • Bateria është e mirë
 • Cmim i mire ne europe
Negative
 • Asgjë
Sugjerim alternativ telefonik: Shënim Redmi 9
Shfaq përgjigjet
Minh1 vit më parë
Unë rekomandoj

Makina e përshkruar si bateri 5000mah por pse në ueb thotë bateri 6000mha

Pozitive
 • Përvojë e madhe në këtë gamë çmimesh
Negative
 • Karikim i ngadalshëm
 • Multitasking nuk është i mirë
Gharib Mustapha Abdallah1 vit më parë
Unë rekomandoj

Më pëlqen kjo pgobe, por kamera nuk është perfekte edhe pse është 50 MP

Pozitive
 • Është vërtet mirë.
Negative
 • Kamera dhe bootloops kur përditësohet Google Play ser
Sugjerim alternativ telefonik: Redmi 9C
Shfaq përgjigjet
TiTih1 vit më parë
Unë rekomandoj

Është mirë, por kamera në aplikacionet e palëve të treta është si sh*t.

Pozitive
 • Bateri gjithë ditën
 • Cilësia e kamerës ⭐⭐⭐⭐⭐ (kamerë normale)
 • E mirë për selfie në kamerën miui.
Negative
 • Cilësia e kamerës ⭐⭐ (në aplikacionet e palëve të treta, TikTok...)
 • Fps të ulët në disa lojëra.
Sugjerim alternativ telefonik: iPhone 8, Redmi note 10 pro, Xiaomi 13
Shfaq përgjigjet
Mliki hamma1 vit më parë
Unë rekomandoj

Më pëlqeu ky telefon

Shfaq përgjigjet
Luis1 vit më parë
Unë rekomandoj

E bleva këtë telefon një muaj më parë dhe thonë se Android 12 është tashmë i disponueshëm për këtë telefon, por unë nuk e marr përditësimin dhe as miui 14

Pozitive
 • Duke pasur një sistem të mirë vëllimi
Negative
 • Nuk vijnë përditësime
Sugjerim alternativ telefonik: Unë rekomandoj F4 Gt të vogël
Shfaq përgjigjet
User9955661 vit më parë
Unë rekomandoj

Telefon i mirë, e bleva këtë me 8578 rs shitet dhe mora SD 680 në këtë gamë të mirë, e mirë Kamera është në rregull ok Kamera e përparme nuk është në rregull Mbi të gjitha vetëm në performancë dhe jetëgjatësi baterie është e mirë, dhe kamera është e mirë gjatë ditës vetëm!

Pozitive
 • Performancë të lartë
 • Jetëgjatësia e baterisë
 • Çmimi
 • UI
 • Ekran i madh 7.1 hd+
Negative
 • Karikues i ngadaltë 10 W në kuti, që është karikim i ngadaltë
 • Kamera perballe
 • 4g jo 5g
Shfaq përgjigjet
Deiby1 vit më parë
Unë rekomandoj

E bleva këtë disa muaj më parë dhe ndjehem mirë

Pozitive
 • Performancë të lartë
Shfaq përgjigjet
Faru1 vit më parë
Shqyrtoni alternativat

telefon i mirë për çmimin buxhetor

Pozitive
 • përdorues miqësor
Negative
 • karikim i gjatë (rreth 2 orë për karikim të plotë)
 • karikues i dobët
 • asnjë aparat pa duar nuk vjen së bashku me telefonin
Shfaq përgjigjet
Ehan1 vit më parë
Unë rekomandoj

Jo keq, i besueshëm për çdo ditë

Pozitive
 • Performancë më e mirë me çmimin
Negative
 • Karikoni gjatë
Shfaq përgjigjet
Levi Buck1 vit më parë
Shqyrtoni alternativat

definitivisht nuk rekomandohet para së gjithash, unë jam i ri në xiaomi, zakonisht përdor samsung, kështu që nuk e kisha menduar kurrë që pasi bleva pajisjen e xiaomi është sikur të mos e kisha blerë kurrë në fillim dhe kjo është faji i reklamave të detyrueshme është gjithashtu i dobët në vendet e nxehta, për shembull nëse jetoni në saudi dhe temperatura aktuale është 36 gradë Celsius dhe më pas luani një lojë jo aq të lartë si legjendat e celularit, atëherë temperatura e pajisjes tuaj patjetër do të kalojë 41c dhe kjo do të shkatërrojë ngadalë performancën mesatare të telefonit tuaj, volumi i altoparlantit nuk është i qetë, ai do të bëhet papritur më i lartë, altoparlanti gjithashtu mbështet basin, kështu që kur të hiqni basin dhe të instaloni një përforcues të volumit, ai mund të kryejë cilësimet e tjera të paracaktuara kur bëhet fjalë për volumin, por kjo ndryshon nëse të tjerët bëjnë të njëjtën gjë, kështu që altoparlanti është gjithashtu nën mesataren

Shfaq përgjigjet
Archi1 vit më parë
Unë rekomandoj

E bleva këtë telefon krejt të ri dhe mjaft i kënaqur

Shfaq përgjigjet
DarkZevs1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Telefon shumë i mirë? e bleva një muaj më parë dhe ende një telefon kaq i mirë

Pozitive
 • Gjithçka është e mirë
Negative
 • nuk ka ide
Sugjerim alternativ telefonik: Redmi Note 11 dhe Redmi Note 11 Pro
Shfaq përgjigjet
Juan Pablo Romero1 vit më parë
Unë rekomandoj

Është një telefon shumë i mirë nëse qëllimi juaj është të shpenzoni pak...

Sugjerim alternativ telefonik:  shënimi 11 ose 10
Shfaq përgjigjet
Mora e krishterë1 vit më parë
Unë definitivisht nuk e rekomandoj

Ai shkëputet nga rrjeti Wi-Fi gjatë gjithë kohës, nuk mund të shikoj video ose të luaj në heshtje sepse kur e shoh është shkëputur dhe është shumë i bezdisshëm, gjithmonë më ka pëlqyer Xiaomi dhe është bërë i preferuari im por me këtë redmi 10c me vjen shume keq qe e kam blere per ate arsyen e thjeshte qe shkyçet nga wifi gjith kohen dhe ku e kam blere me thone qe eshte gabim përditësimi por nuk ka përditësim

Negative
 • Lidhja Wi-Fi
Shfaq përgjigjet
Rizky1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

E bleva këtë telefon tre muaj më parë dhe jam shumë i lumtur që e marr telefonin me një çmim kaq të volitshëm

Pozitive
 • Performancë e lartë
 • Telefon shumë i ftohtë
Sugjerim alternativ telefonik: redmi note 11 është më e mirë se redmi 10c
Shfaq përgjigjet
muditha1 vit më parë
Unë rekomandoj

Unë jam i lumtur të përdor këtë version të ri të telefonit

Pozitive
 • shumë e mirë
Sugjerim alternativ telefonik: nuk ka ide
Shfaq përgjigjet
Ivan Duarte1 vit më parë
Unë rekomandoj

E bleva më pak se një muaj më parë, më duhet ende të kontrolloj më shumë funksione, por deri më tani jam shumë i kënaqur me mënyrën se si funksionon

Shfaq përgjigjet
Ramón González1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

E bleva ne gusht dhe me pelqen shume pajisja, eshte e shpejte dhe shume efikase

Pozitive
 • Shumë mirë
Negative
 • Asnje
Sugjerim alternativ telefonik: tani për tani asnjë
Shfaq përgjigjet
Olayemi1 vit më parë
Unë rekomandoj

A do të marrë redmi10c andriod13

Sugjerim alternativ telefonik: Samsung s22ultra
Shfaq përgjigjet
Anderson1 vit më parë
Shqyrtoni alternativat

Unë mendoj se përditësimi në Android 12 ose ndonjë përditësim tjetër nëpërmjet OTA po merr shumë kohë

Pozitive
 • Jetën e baterisë
Negative
 • Afati i përditësimit OTA
Shfaq përgjigjet
Jaroslav1 vit më parë
Unë rekomandoj

Pajisja e shkëlqyer, faleminderit. Ja vlen paratë tuaja

Negative
 • Përditësimi i sigurisë çdo tre muaj
Shfaq përgjigjet
Jaguar1 vit më parë
Unë rekomandoj

E bleva këtë telefon 3 muaj më parë dhe është mjaft i mirë për çmimin e tij të lirë. Më shqetëson vetëm kamera me 50mp kur zmadhon ka një zhurmë imazhi dhe të turbullt njësoj si kamera e përparme me 5mp më kujton një telefon 9f të vjetër. Altoparlanti nuk është i zhurmshëm si çdo markë tjetër.. Lidhja e të dhënave është e zakonshme që është shumë e dobët, veçanërisht kur jam në mbledhje në internet ose në mësimdhënie në internet, ajo ngrin. Shkëlqimi nuk është në rregull, më duhet ta maksimizoj plotësisht për koncerte jashtë kur ditët me diell. Bateria është shumë e mirë me 5000mah E mirë për lojtarët pa vonesë edhe në lojërat e vështira Performancë e mirë në aplikacione dhe lojëra Telefoni i shkëlqyeshëm dhe Pixel elegant është i mirë pavarësisht nga ekrani i tij i madh

Sugjerim alternativ telefonik: Shkoni për realme ose vivo
Shfaq përgjigjet
Zarc Howitzer1 vit më parë
Unë rekomandoj

E bleva këtë një muaj më parë, jam i kënaqur duke e përdorur për lojëra, shfletim, fotografim në natyrë dhe duke bërë dokumente dhe redaktime.

Pozitive
 • UI, Ndihet premium dhe shumë i lehtë për t'u personalizuar
 • Karikimi efikas dhe i shpejtë në energji
 • Lojëra, unë luaj genshin me lehtësi dhe qetësi
 • Altoparlantët, tingull shumë i qetë dhe autentik
Negative
 • Nëse nuk ju pëlqejnë telefonat e rëndë, nuk do të dëshironit kurrë
 • Nuk mund të përdoret mirë në rrezet e diellit direkte, ekrani është I
Shfaq përgjigjet
mekanik_itaçi1 vit më parë
Unë rekomandoj

Telefoni është shumë i mirë, por nuk e di ose është për mua ose për të gjithë, por tema e errët nuk funksionon siç duhet

Pozitive
 • Përforcues i lojës së mesnatës
 • Ekran i madh
 • Përmirësimi në android 12
 • Shkëlqim i mirë i ekranit
Negative
 • Nuk ka port IR
 • Karikimi jo i shpejtë
Shfaq përgjigjet
rrip1 vit më parë
Unë rekomandoj

Shumë e mirë, zgjedhja më e mirë

Shfaq përgjigjet
Vadim1 vit më parë
Unë rekomandoj

Jo keq. Por ka keqkuptime

Shfaq përgjigjet
Julio Cesar1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Gjithçka është në rregull, por nuk përditëson Android 12

Pozitive
 • Kamera e mirë
Sugjerim alternativ telefonik: Unë e rekomandoj atë
Shfaq përgjigjet
Kudoos Ashfaq1 vit më parë
Unë rekomandoj

Telefoni im nuk mbështet xhiroskop. Telefoni im nuk mbështetet gjithmonë në ekran. Kamera e telefonit tim nuk tregon veçorinë e panoramës dhe nuk tregon veçorinë e AI.

Sugjerim alternativ telefonik: Telefoni im nuk mbështet xhiroskop. Fotoja ime
Shfaq përgjigjet
Santos1 vit më parë
Unë rekomandoj

Telefonin e bleva sepse njeri ishte prishur dhe mora nje telefon te ri dhe e gjeta me nje cmim te volitshem dhe funksionon per gjerat e perditshme, do te thuash.

Pozitive
 • Ekrani është shumë i madh
 • Kamera e shkëlqyer për çmimin
 • Bakteret zgjasin për një kohë të gjatë
Negative
 • Në lojë nuk shkon mirë, i mungon optimizimi
 • Sistemi merr shumë gb
Sugjerim alternativ telefonik: xiaomi 9t
Shfaq përgjigjet
Kaktus dardhe me gjemba1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Ky është shoferi më i mirë i përditshëm

Shfaq përgjigjet
Emmanuel Hinson1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Është një telefon i mirë

Shfaq përgjigjet
Aminur1 vit më parë
Unë nuk rekomandoj

E bleva këtë 4 muaj më parë. Nuk po marr përditësime për tre muaj pas qershorit dhe ka një problem me sensorin. Unë nuk jam i kënaqur me këtë.

Aminur1 vit më parë
Unë nuk rekomandoj

Përditësimi është i parregullt, nuk bëhet për rreth katër muaj. Tashmë përballet me disa probleme të lidhura me sensorin. Rrjeti nuk është i qëndrueshëm dhe i fortë. Nuk e rekomandoj.

Sugjerim alternativ telefonik: Shkoni për të vërtetë.
Shfaq përgjigjet
Mandy1 vit më parë
Unë rekomandoj

1 muaj më parë dhe deri tani shumë i kënaqur

Pozitive
 • Performancë e lartë, e përgjegjshme
Negative
 • Bej fotografi
 • Vëllim
Shfaq përgjigjet
John Nalsen Rangel Alfonzo
Ky koment u shtua duke përdorur këtë telefon.
1 vit më parë
Unë rekomandoj

Jam shumë i kënaqur me celularin. Është një bishë

Pozitive
 • Shpejtësia dhe kamera e tij
Negative
 • Bateria zgjat përafërsisht 1 ditë e gjysmë
Sugjerim alternativ telefonik: Sugiero que deben hacer que la batería dure m
Shfaq përgjigjet
Daisy1 vit më parë
Unë rekomandoj

E bleva, deri tani nuk kam problem. Unë jam vetëm duke pritur për përditësimin.

Pozitive
 • E rekomandoj
Negative
 • i shkëlqyer
Shfaq përgjigjet
JULIUS CESAR1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Me pajisjet po ja kaloj shume mire, nuk jam penduar qe i kam blere.

Sugjerim alternativ telefonik: Redmi 11
Shfaq përgjigjet
Dorgille1 vit më parë
Unë rekomandoj

Jam i kënaqur, për lojërat është shumë i mirë. Nuk ka problem

Shfaq përgjigjet
Eleanor Scarlet Získalová1 vit më parë
Unë rekomandoj

Për sa i përket çmimit / performancës, jam shumë i kënaqur

Shfaq përgjigjet
Ricardo1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Ky telefon është shumë i mirë për atë që vjen, e keqja është se Android 12 tashmë ka dalë për telefonin tim, por nuk më lë ta instaloj, unë jam Piloti im, por megjithatë, performanca në përgjithësi është e shkëlqyer.

Pozitive
 • Ekran i madh
 • Procesor i mirë
 • 4 GB RAM +1 (64 GB) + 3 (128 GB)
 • Altoparlant i fuqishëm
 • Android 11 MIUI 13, Përditëso Android 12 dhe Android 13
Negative
 • Përditësimet e Mi Pilot
 • Nuk ka 5G
 • Vetëm disa rajone kanë NFC
Sugjerim alternativ telefonik: El Redmi 10C ose Redmi Note 11 është i bien
Shfaq përgjigjet
Ryan vistago1 vit më parë
Unë nuk rekomandoj

Blini këtë më 12 prill 2022

Pozitive
 • Çipset e shkëlqyera mund të zgjedhin grafikë të lartë për lojëra
Negative
 • Miui budallaqe aq shumë sisteme të metave gjithmonë ngec
Sugjerim alternativ telefonik: Ndjej keqardhje pasi bleva këtë telefon
Shfaq përgjigjet
امیر محمدvjet 2 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Nuk e kam blere akoma, por me duket fantastike!!

Pozitive
 • Çmimi i arsyeshëm për CPU dhe ....
Negative
 • nuk mbështet 5G
Më shumë

Rishikimet e videos Redmi 10C

Rishikimi në Youtube

Redmi 10C

×
Shto koment Redmi 10C
Kur e keni blerë atë?
Ekran
Si e shihni ekranin në rrezet e diellit?
Ekrani fantazmë, Burn-In etj. a keni hasur në ndonjë situatë?
Hardware
Si është performanca në përdorim të përditshëm?
Si është performanca në lojërat me grafikë të lartë?
Si është folësi?
Si është celulari i telefonit?
Si është performanca e baterisë?
Kamera
Si është cilësia e shkrepjeve gjatë ditës?
Si është cilësia e xhirimeve në mbrëmje?
Si është cilësia e fotove selfie?
Lidhshmëria
Si është mbulimi?
Si është cilësia GPS?
tjetër
Sa shpesh merrni përditësime?
Emri juaj
Emri juaj nuk mund të jetë më pak se 3 karaktere. Titulli juaj nuk mund të jetë më pak se 5 karaktere.
Koment
Mesazhi juaj nuk mund të jetë më pak se 15 karaktere.
Sugjerim alternativ telefonik (Optional)
Pozitive (Optional)
Negative (Optional)
Ju lutemi plotësoni fushat bosh.
Fotografitë

Redmi 10C

×