Redmi 12 5G
~ 150 - 11550 ₹
Karakteristikat kryesore të Redmi 12 5G
- Shkalla e lartë refresh Rezistente ndaj ujit Ngarkimi i shpejtë Vëllimi i lartë i altoparlantit
- Ekrani IPS Regjistrim video 1080p Nuk ka OIS
Specifikimet e plota të Redmi 12 5G
Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
| Markë | redmi |
| I shpallur | 2023, 28 qershor |
| Codename | qiell |
| Numri Model | 23076RN8DY, 23076RA4BR, 23076RN4BI |
| Release Date | 2023, 28 qershor |
| Çmimi jashtë | Rreth 150 euro |
Display
| Tipi | IPS LCD |
| Raporti i Aspektit dhe PPI | Dendësia 396 ppi |
| Masat | 6.79 inç, 109.5 cm2 (Ratio 85.1% ekran ndaj trupit) |
| Vlerësoni refresh | 90 Hz |
| zgjidhje | 1080 x pixels 2460 |
| Shkëlqimi maksimal (nit) | |
| mbrojtje | |
| karakteristika | IPS LCD, 90 Hz |
TRUPI
| Colors |
e zezë blu Ngjyrë argjendi |
| përmasat | 168.6 x 76.3 x 8.2 mm (6.64 x 3.00 x 0.32 në) |
| peshë | 199 g (7.02 oz) |
| material | Para xhami, kornizë plastike, mbrapa xhami |
| Certifikim | IP53, rezistent ndaj pluhurit dhe spërkatjes |
| Water Resistant | Po |
| Sensore | Gjurmë gishtash (e montuar në anë), akselerometër, afërsi, busull |
| 3.5mm Jack | Po |
| NFC | Po |
| Infrared | Po |
| Lloji USB | USB Lloji C |
| Sistemi i ftohjes | |
| HDMI | |
| Zëri i altoparlantit (dB) | Po |
Rrjet
Frekuencat
| Teknologji | GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G |
| Bandat 2G | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| Bandat 3G | HSDPA 850/900/2100 |
| Bandat 4G | LTE |
| Bandat 5G | n1 / n5 / n8 / n28A /n41 / n78 |
| TD-SCDMA | |
| Menuja | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Shpejtësia e rrjetit | HSPA, LTE |
Të tjerët
| Tipi i kartës SIM | Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë |
| Numri i zonës SIM | SIM hibrid i dyfishtë |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| volt | Po |
| FM Radio | jo |
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
| SAR trupi (AB) | |
| Shefi SAR (AB) | |
| SAR trupi (ABD) | |
| Shefi SAR (ABD) | |
Performance
PLATFORMA
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 (4nm) |
| CPU | |
| Bits | |
| cores | 8 Core |
| Teknologjia e procesit | 4 nm |
| GPU | |
| GPU Bërthamat | |
| Frekuenca GPU | |
| Versioni i Android | Android 13, MIUI 14 |
| Luajnë Store |
MEMORY
| Kapaciteti RAM | 4GB 6GB 8GB |
| Lloji RAM | LPDDR4X |
| Ruajtje | 128GB, 256GB |
| Slot SD Card | microSDXC (përdor slot SIM të përbashkët) |
REZULTATET E PERFORMANCËS
Rezultati Antutu |
• AnTuTu
|
Bateri
| Kapaciteti | 5000 mAh |
| Tipi | LiPo |
| Teknologjia e Karikimit të Shpejtë | |
| Shpejtësia e karikimit | 18W |
| Koha e riprodhimit të videos | |
| Ngarkimi i shpejte | Po |
| akuzuar pa tel | jo |
| Ngarkimi i kundërt | jo |
Kamera
KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
Kamera e Parë
| zgjidhje | Megapixelë 50 |
| Sensor | S5KJN1/OV50D |
| Hapje | f / 1.8 |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | I gjerë |
| shtesë |
Kamera e dytë
| zgjidhje | Megapixelë 8 |
| Sensor | |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | Ultra-gjerë |
| shtesë |
| Rezolucioni i figurës | Megapixelë 50 |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080p @ 30fps |
| Stabilizimi optik (OIS) | jo |
| Stabilizimi Elektronik (EIS) | |
| Video me Slow Motion | |
| karakteristika | Blic LED, HDR |
Rezultati i DxOMark
| Rezultati celular (prapa) |
I lëvizshëm
Foto
Video
|
| Rezultati Selfie |
selfie
Foto
Video
|
KAMERA SELFIE
Kamera e Parë
| zgjidhje | Megapixelë 5 |
| Sensor | |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | Megapixelë 5 |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | I gjerë |
| shtesë |
Kamera e tretë
| zgjidhje | |
| Sensor | |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080p @ 30fps |
| karakteristika |
Pyetjet e shpeshta të Redmi 12 5G
Sa zgjat bateria e Redmi 12 5G?
Bateria Redmi 12 5G ka një kapacitet prej 5000 mAh.
A ka Redmi 12 5G NFC?
Po, Redmi 12 5G ka NFC
Cila është shkalla e rifreskimit të Redmi 12 5G?
Redmi 12 5G ka ritëm të rifreskimit 90 Hz.
Cili është versioni Android i Redmi 12 5G?
Versioni i Android Redmi 12 5G është Android 13, MIUI 14.
Cila është rezolucioni i ekranit të Redmi 12 5G?
Rezolucioni i ekranit Redmi 12 5G është 1080 x 2460 piksele.
A ka Redmi 12 5G karikim me valë?
Jo, Redmi 12 5G nuk ka karikim me valë.
A është Redmi 12 5G rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?
Po, Redmi 12 5G është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit.
A vjen Redmi 12 5G me një fole kufjesh 3.5 mm?
Po, Redmi 12 5G ka fole kufjesh 3.5 mm.
Cilat janë megapikselat e kamerës Redmi 12 5G?
Redmi 12 5G ka kamerë 50 MP.
Cili është sensori i kamerës së Redmi 12 5G?
Redmi 12 5G ka sensorin e kamerës S5KJN1/OV50D.
Cili është çmimi i Redmi 12 5G?
Çmimi i Redmi 12 5G është 150 dollarë.
Rishikimet dhe opinionet e përdoruesve Redmi 12 5G
Rishikimet e videove Redmi 12 5G
Rishikimi në Youtube
Redmi 12 5G
×


Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.
Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.
Atje jane 9 komente për këtë produkt.