Redmi K70
~ 320 - 24640 ₹
Karakteristikat kryesore të Redmi K70
- Mbështetje OIS Shkalla e lartë refresh HiperNgarkesa Kapacitet i lartë i baterisë
- Nuk ka slot për kartën SD Versioni i vjetër i softuerit
Specifikimet e plota të Redmi K70
Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
| Markë | redmi |
| I shpallur | 2023, 29 nëntor |
| Codename | vermeer |
| Numri Model | 23113RKC6C |
| Release Date | 2023, 29 nëntor |
| Çmimi jashtë | Rreth 320 euro |
Display
| Tipi | OLED |
| Raporti i Aspektit dhe PPI | Dendësia 526 ppi |
| Masat | 6.67 inç, 107.4 cm2 (Ratio 89.0% ekran ndaj trupit) |
| Vlerësoni refresh | 120 Hz |
| zgjidhje | 1440 x pixels 3200 |
| Shkëlqimi maksimal (nit) | 68 B ngjyra, 120 Hz, Dolby Vision, HDR10+, 4000 nits (maksimumi) |
| mbrojtje | |
| karakteristika | OLED |
TRUPI
| Colors |
e zezë Ngjyrë argjendi BLU jeshile Vjollcë |
| përmasat | 160.9 x 75 x 8.2 mm (6.33 x 2.95 x 0.32 në) |
| peshë | 209 g (7.37 oz) |
| material | |
| Certifikim | |
| Water Resistant | |
| Sensore | Gjurmët e gishtave (nën ekran, optik), akselerometër, afërsi, xhiro, busull, spektër ngjyrash |
| 3.5mm Jack | |
| NFC | Po |
| Infrared | |
| Lloji USB | USB Type-C, OTG |
| Sistemi i ftohjes | |
| HDMI | |
| Zëri i altoparlantit (dB) |
Rrjet
Frekuencat
| Teknologji | GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G |
| Bandat 2G | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| Bandat 3G | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700 (AWS) / 2100 |
| Bandat 4G | 1, 3, 4, 5, 8, 18, 19, 26, 28, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66 |
| Bandat 5G | 1, 3, 5, 8, 28, 38, 41, 48, 66, 77, 78 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| Menuja | GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| Shpejtësia e rrjetit | HSPA, LTE-A, 5G |
Të tjerët
| Tipi i kartës SIM | Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë |
| Numri i zonës SIM | SIM Dual |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, me bandë të dyfishtë, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE |
| volt | Po |
| FM Radio | jo |
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
| SAR trupi (AB) | |
| Shefi SAR (AB) | |
| SAR trupi (ABD) | |
| Shefi SAR (ABD) | |
Performance
PLATFORMA
| Chipset | Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm) |
| CPU | Tetë bërthama (1x3.2 GHz Cortex-X3 & 2x2.8 GHz Cortex-A715 & 2x2.8 GHz Cortex-A710 & 3x2.0 GHz Cortex-A510) |
| Bits | |
| cores | 8 Core |
| Teknologjia e procesit | 4 nm |
| GPU | Adreno 740 |
| GPU Bërthamat | |
| Frekuenca GPU | |
| Versioni i Android | Android 14, HyperOS |
| Luajnë Store |
MEMORY
| Kapaciteti RAM | 12GB 16GB |
| Lloji RAM | |
| Ruajtje | 256GB, 512GB |
| Slot SD Card | jo |
REZULTATET E PERFORMANCËS
Rezultati Antutu |
• AnTuTu
|
Bateri
| Kapaciteti | 5000 mAh |
| Tipi | LiPo |
| Teknologjia e Karikimit të Shpejtë | |
| Shpejtësia e karikimit | 120W |
| Koha e riprodhimit të videos | |
| Ngarkimi i shpejte | Po |
| akuzuar pa tel | jo |
| Ngarkimi i kundërt | jo |
Kamera
KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
Kamera e Parë
| zgjidhje | Megapixelë 50 |
| Sensor | |
| Hapje | f / 1.6 |
| Madhësia piksele | 1.0μm |
| Madhësia e sensorit | 1 / 1.55 " |
| Optical Zoom | |
| Lente | (i gjerë) |
| shtesë | PDAF, OIS |
Kamera e dytë
| zgjidhje | Megapixelë 8 |
| Sensor | |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | (tejgjerë) |
| shtesë |
Kamera e tretë
| zgjidhje | Megapixelë 2 |
| Sensor | |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | (makro) |
| shtesë |
| Rezolucioni i figurës | Megapixelë 50 |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 8K@24fps, 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240/960fps, 720p@1920fps, gyro-EIS |
| Stabilizimi optik (OIS) | Po |
| Stabilizimi Elektronik (EIS) | |
| Video me Slow Motion | |
| karakteristika | Blic LED, HDR, panoramë |
Rezultati i DxOMark
| Rezultati celular (prapa) |
I lëvizshëm
Foto
Video
|
| Rezultati Selfie |
selfie
Foto
Video
|
KAMERA SELFIE
Kamera e Parë
| zgjidhje | Megapixelë 16 |
| Sensor | |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | Megapixelë 16 |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | (i gjerë) |
| shtesë |
Kamera e tretë
| zgjidhje | |
| Sensor | |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080p@30/60fps, xhiro-EIS |
| karakteristika | HDR |
Pyetjet e shpeshta të Redmi K70
Sa zgjat bateria e Redmi K70?
Bateria Redmi K70 ka një kapacitet prej 5000 mAh.
A ka Redmi K70 NFC?
Po, Redmi K70 ka NFC
Cila është shkalla e rifreskimit të Redmi K70?
Redmi K70 ka një shpejtësi të rifreskimit 120 Hz.
Cili është versioni Android i Redmi K70?
Versioni i Android Redmi K70 është Android 14, HyperOS.
Cila është rezolucioni i ekranit të Redmi K70?
Rezolucioni i ekranit Redmi K70 është 1440 x 3200 piksele.
A ka Redmi K70 karikim me valë?
Jo, Redmi K70 nuk ka karikim me valë.
A është Redmi K70 rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?
Jo, Redmi K70 nuk ka rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit.
Cilat janë megapikselat e kamerës Redmi K70?
Redmi K70 ka kamerë 50 MP.
Cili është çmimi i Redmi K70?
Çmimi i Redmi K70 është 320 dollarë.
Rishikimet dhe opinionet e përdoruesve të Redmi K70
Rishikimet e videove Redmi K70
Rishikimi në Youtube
Redmi K70
×
Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.
Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.
Atje jane 0 komente për këtë produkt.