Shënim Redmi 13 4G

Shënim Redmi 13 4G

~ 224 $ - 17248 ₹
Shënim Redmi 13 4G
 • Shënim Redmi 13 4G
 • Shënim Redmi 13 4G
 • Shënim Redmi 13 4G

Specifikimet kryesore të Redmi Note 13 4G

 • Screen:

  6.67″, 1080 x 2400 piksele, AMOLED, 120 Hz

 • chipset:

  Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 nm)

 • Përmasat:

  162.3 x 75.6 x 8 mm (6.39 x 2.98 x 0.31 në)

 • Lloji i kartës SIM:

  Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë

 • RAM dhe ruajtja:

  6/8 GB RAM RAM, 128 GB, 256 GB

 • Bateria:

  5000 mAh, Li-Po

 • Kamera kryesore:

  108 MP, f/1.8, 1080p

 • Versioni Android:

  Android 13, MIUI 14

0.0
nga 5
Shqyrtime 0
 • Mbështetje OIS Shkalla e lartë refresh Rezistente ndaj ujit Ngarkimi i shpejtë
 • Regjistrim video 1080p Nuk ka mbështetje 5G

Specifikimet e plota të Redmi Note 13 4G

Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
Markë redmi
I shpallur 2024, janar 15
Codename safir
Numri Model 23129RAA4G, 23129RA5FL
Release Date 2024, janar 15
Çmimi jashtë 224

Display

Tipi AMOLED
Raporti i Aspektit dhe PPI Dendësia 395 ppi
Masat 6.67 inç, 107.4 cm2 (Ratio 87.5% ekran ndaj trupit)
Vlerësoni refresh 120 Hz
zgjidhje 1080 x pixels 2400
Shkëlqimi maksimal (nit) 120 Hz, 1800 nits (maksimumi)
mbrojtje Corning Gorilla 3 qelqi
karakteristika AMOLED,

TRUPI

Colors
Midnight Black
Mint Green
Blu e akullt
Perëndimi i oqeanit
përmasat 162.3 x 75.6 x 8 mm (6.39 x 2.98 x 0.31 në)
peshë 188.5 g (6.67 oz)
material
Certifikim IP54, rezistent ndaj pluhurit dhe spërkatjes
Water Resistant Po
Sensore Gjurmë gishtash (nën ekran, optik), akselerometër, xhiro, afërsi, busull
3.5mm Jack
NFC Po (varet nga tregu/rajoni)
Infrared
Lloji USB USB Type-C 2.0, OTG
Sistemi i ftohjes
HDMI
Zëri i altoparlantit (dB) Po, me folës stereo

Rrjet

Frekuencat

Teknologji GSM / HSPA / LTE
Bandat 2G GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2
Bandat 3G HSDPA 850/900/2100
Bandat 4G 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41
Bandat 5G
TD-SCDMA
lundrim GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
Shpejtësia e rrjetit HSPA, LTE-A
Të tjerët
Tipi i kartës SIM Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë
Numri i zonës SIM SIM hibrid i dyfishtë
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë
Bluetooth 5.1, A2DP, LE
volt Po
FM Radio Paspecifikuara
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
SAR trupi (AB)
Shefi SAR (AB)
SAR trupi (ABD)
Shefi SAR (ABD)
 
Performance

PLATFORMA

Chipset Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 nm)
CPU Tetë bërthama (4x2.8 GHz Cortex-A73 & 4x1.9 GHz Cortex-A53)
Bits
cores 8 Core
Teknologjia e procesit 6 nm
GPU Adreno 610
GPU Bërthamat
Frekuenca GPU
Versioni i Android Android 13, MIUI 14
Luajnë Store

MEMORY

Kapaciteti RAM 6GB 8GB
Lloji RAM
Ruajtje 128GB, 256GB
Slot SD Card microSDXC (përdor slot SIM të përbashkët)

REZULTATET E PERFORMANCËS

Rezultati Antutu

AnTuTu

Bateri

Kapaciteti 5000 mAh
Tipi LiPo
Teknologjia e Karikimit të Shpejtë
Shpejtësia e karikimit 33W
Koha e riprodhimit të videos
Ngarkimi i shpejte Po
akuzuar pa tel jo
Ngarkimi i kundërt jo

Kamera

KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
Kamera e Parë
zgjidhje Megapixelë 108
Sensor
Hapje f / 1.8
Madhësia piksele 0.64μm
Madhësia e sensorit 1 / 1.67 "
Optical Zoom
Lente 24 mm (i gjerë)
shtesë PDAF, OIS
Kamera e dytë
zgjidhje Megapixelë 8
Sensor
Hapje f / 2.2
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Optical Zoom
Lente (tejgjerë)
shtesë
Kamera e tretë
zgjidhje Megapixelë 2
Sensor
Hapje f / 2.4
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Optical Zoom
Lente (makro)
shtesë
Rezolucioni i figurës Megapixelë 108
Rezolucioni i videos dhe FPS 1080p @ 30fps
Stabilizimi optik (OIS) Po
Stabilizimi Elektronik (EIS)
Video me Slow Motion
karakteristika Blic LED, HDR, panoramë

Rezultati i DxOMark

Rezultati celular (prapa)
I lëvizshëm
Foto
Video
Rezultati Selfie
selfie
Foto
Video

KAMERA SELFIE

Kamera e Parë
zgjidhje Megapixelë 16
Sensor
Hapje f / 2.4
Madhësia piksele Megapixelë 16
Madhësia e sensorit
Lente (i gjerë)
shtesë
Kamera e tretë
zgjidhje
Sensor
Hapje
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Lente
shtesë
Rezolucioni i videos dhe FPS 1080p @ 30fps
karakteristika

Pyetjet e shpeshta të Redmi Note 13 4G

Sa zgjat bateria e Redmi Note 13 4G?

Bateria Redmi Note 13 4G ka një kapacitet prej 5000 mAh.

A ka Redmi Note 13 4G NFC?

Po, Redmi Note 13 4G ka NFC

Cila është shkalla e rifreskimit të Redmi Note 13 4G?

Redmi Note 13 4G ka shpejtësi të rifreskimit 120 Hz.

Cili është versioni Android i Redmi Note 13 4G?

Versioni i Android Redmi Note 13 4G është Android 13, MIUI 14.

Cila është rezolucioni i ekranit të Redmi Note 13 4G?

Rezolucioni i ekranit Redmi Note 13 4G është 1080 x 2400 piksele.

A ka Redmi Note 13 4G karikim me valë?

Jo, Redmi Note 13 4G nuk ka karikim me valë.

A është Redmi Note 13 4G rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?

Po, Redmi Note 13 4G është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit.

Cilat janë megapikselat e kamerës Redmi Note 13 4G?

Redmi Note 13 4G ka kamerë 108MP.

Cili është çmimi i Redmi Note 13 4G?

Çmimi i Redmi Note 13 4G është 224 dollarë.

Rishikimet dhe opinionet e përdoruesve Redmi Note 13 4G

E kam

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.

Shkruaj Rishikimi
Nuk Kam

Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.

Koment

Atje jane 0 komente për këtë produkt.

Nuk ka komente endeBëhu i pari që komenton.
Shfaq të gjitha opinionet për Redmi Note 13 4G 0

Rishikime të videove Redmi Note 13 4G

Rishikimi në Youtube

Shënim Redmi 13 4G

×
Shto koment Shënim Redmi 13 4G
Kur e keni blerë atë?
Ekran
Si e shihni ekranin në rrezet e diellit?
Ekrani fantazmë, Burn-In etj. a keni hasur në ndonjë situatë?
Hardware
Si është performanca në përdorim të përditshëm?
Si është performanca në lojërat me grafikë të lartë?
Si është folësi?
Si është celulari i telefonit?
Si është performanca e baterisë?
Kamera
Si është cilësia e shkrepjeve gjatë ditës?
Si është cilësia e xhirimeve në mbrëmje?
Si është cilësia e fotove selfie?
Lidhshmëria
Si është mbulimi?
Si është cilësia GPS?
tjetër
Sa shpesh merrni përditësime?
Emri juaj
Emri juaj nuk mund të jetë më pak se 3 karaktere. Titulli juaj nuk mund të jetë më pak se 5 karaktere.
Koment
Mesazhi juaj nuk mund të jetë më pak se 15 karaktere.
Sugjerim alternativ telefonik (Optional)
Pozitive (Optional)
Negative (Optional)
Ju lutemi plotësoni fushat bosh.
Fotografitë

Shënim Redmi 13 4G

×