Redmi Shënime 13 Pro
~ 205 $ - 15785 ₹
Karakteristikat kryesore të Redmi Note 13 Pro
- Mbështetje OIS Shkalla e lartë refresh Ngarkimi i shpejtë Vëllimi i lartë i altoparlantit
- Nuk ka slot për kartën SD
Specifikimet e plota të Redmi Note 13 Pro
Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
| Markë | redmi |
| I shpallur | 2023, shtator 21 |
| Codename | granat |
| Numri Model | 2312DRA50C, 2312DRA50G, 2312DRA50I, 2312CRAD3C |
| Release Date | |
| Çmimi jashtë |
Display
| Tipi | OLED |
| Raporti i Aspektit dhe PPI | Dendësia 446 ppi |
| Masat | 6.67 inç, 107.4 cm2 (Ratio 89.7% ekran ndaj trupit) |
| Vlerësoni refresh | 120 Hz |
| zgjidhje | 1220 x pixels 2712 |
| Shkëlqimi maksimal (nit) | 68 B ngjyra, 120 Hz, Dolby Vision, 1800 nits (maksimumi) |
| mbrojtje | Corning Gorilla Glass Victory |
| karakteristika | OLED |
TRUPI
| Colors |
e zezë e bardhë Vjollcë blu |
| përmasat | 161.2 x 74.3 x 8 mm (6.35 x 2.93 x 0.31 në) |
| peshë | 187 g (6.60 oz) |
| material | |
| Certifikim | |
| Water Resistant | |
| Sensore | Gjurmë gishtash (nën ekran, optik), akselerometër, xhiro, afërsi, busull |
| 3.5mm Jack | Po |
| NFC | Po (varet nga tregu/rajoni) |
| Infrared | Po |
| Lloji USB | USB Type-C 2.0 |
| Sistemi i ftohjes | |
| HDMI | |
| Zëri i altoparlantit (dB) | Po, me folës stereo |
Rrjet
Frekuencat
| Teknologji | GSM/CDMA/HSPA/CDMA2000/LTE/5G |
| Bandat 2G | GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| Bandat 3G | HSDPA 800/850/900/2100 |
| Bandat 4G | 1, 3, 5, 8, 19, 34, 38, 39, 40, 41 |
| Bandat 5G | 1, 3, 5, 8, 28, 38, 41, 77, 78 SA/NSA |
| TD-SCDMA | |
| Menuja | GPS (L1), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c), GALILEO (E1), QZSS (L1) |
| Shpejtësia e rrjetit | HSPA, LTE-A (CA), 5G |
Të tjerët
| Tipi i kartës SIM | Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë |
| Numri i zonës SIM | SIM Dual |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| volt | Po |
| FM Radio | jo |
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
| SAR trupi (AB) | |
| Shefi SAR (AB) | |
| SAR trupi (ABD) | |
| Shefi SAR (ABD) | |
Performance
PLATFORMA
| Chipset | Qualcomm SM7435-AB Snapdragon 7s Gen 2 (4 nm) |
| CPU | Tetë bërthama (4x2.40 GHz & 4x1.95 GHz) |
| Bits | |
| cores | 8 Core |
| Teknologjia e procesit | 4 nm |
| GPU | Adreno 710 |
| GPU Bërthamat | |
| Frekuenca GPU | |
| Versioni i Android | Android 13, MIUI 14 |
| Luajnë Store |
MEMORY
| Kapaciteti RAM | 8GB 12GB 16GB |
| Lloji RAM | |
| Ruajtje | 128GB, 256GB, 512GB |
| Slot SD Card | jo |
REZULTATET E PERFORMANCËS
Rezultati Antutu |
• AnTuTu
|
Bateri
| Kapaciteti | 5100 mAh |
| Tipi | LiPo |
| Teknologjia e Karikimit të Shpejtë | |
| Shpejtësia e karikimit | 67W |
| Koha e riprodhimit të videos | |
| Ngarkimi i shpejte | Po |
| akuzuar pa tel | jo |
| Ngarkimi i kundërt | jo |
Kamera
KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
Kamera e Parë
| zgjidhje | Megapixelë 200 |
| Sensor | Samsung ISOCELL S5KHP3 |
| Hapje | f / 1.7 |
| Madhësia piksele | 0.56μm |
| Madhësia e sensorit | 1 / 1.4 " |
| Optical Zoom | |
| Lente | (i gjerë) |
| shtesë | PDAF me shumë drejtime, OIS |
Kamera e dytë
| zgjidhje | Megapixelë 8 |
| Sensor | Sony IMX355 |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | Ultra-gjerë |
| shtesë |
Kamera e tretë
| zgjidhje | Megapixelë 2 |
| Sensor | Omnivision OV02B10 |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | Macro |
| shtesë |
| Rezolucioni i figurës | Megapixelë 200 |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 4K@30fps, 1080p@30/60/120fps |
| Stabilizimi optik (OIS) | Po |
| Stabilizimi Elektronik (EIS) | |
| Video me Slow Motion | |
| karakteristika | Blic me dy ngjyra LED, HDR, panorama |
Rezultati i DxOMark
| Rezultati celular (prapa) |
I lëvizshëm
Foto
Video
|
| Rezultati Selfie |
selfie
Foto
Video
|
KAMERA SELFIE
Kamera e Parë
| zgjidhje | Megapixelë 16 |
| Sensor | Omnivision OV16A1Q |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | Megapixelë 16 |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | |
| shtesë |
Kamera e tretë
| zgjidhje | |
| Sensor | |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080p @ 30 / 60fps |
| karakteristika | HDR |
Pyetjet e shpeshta të Redmi Note 13 Pro
Sa zgjat bateria e Redmi Note 13 Pro?
Bateria Redmi Note 13 Pro ka një kapacitet prej 5100 mAh.
A ka Redmi Note 13 Pro NFC?
Po, Redmi Note 13 Pro ka NFC
Cila është shkalla e rifreskimit të Redmi Note 13 Pro?
Redmi Note 13 Pro ka një shpejtësi të rifreskimit 120 Hz.
Cili është versioni Android i Redmi Note 13 Pro?
Versioni i Android Redmi Note 13 Pro është Android 13, MIUI 14.
Cila është rezolucioni i ekranit të Redmi Note 13 Pro?
Rezolucioni i ekranit Redmi Note 13 Pro është 1220 x 2712 piksele.
A ka Redmi Note 13 Pro karikim me valë?
Jo, Redmi Note 13 Pro nuk ka karikim me valë.
A është Redmi Note 13 Pro rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?
Jo, Redmi Note 13 Pro nuk ka rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit.
A vjen Redmi Note 13 Pro me një fole kufjesh 3.5 mm?
Po, Redmi Note 13 Pro ka fole kufjesh 3.5 mm.
Cilat janë megapikselat e kamerës Redmi Note 13 Pro?
Redmi Note 13 Pro ka kamerë 200MP.
Cili është sensori i kamerës së Redmi Note 13 Pro?
Redmi Note 13 Pro ka sensorin e kamerës Samsung ISOCELL S5KHP3.
Cili është çmimi i Redmi Note 13 Pro?
Çmimi i Redmi Note 13 Pro është 205 dollarë.
Rishikimet dhe opinionet e përdoruesve të Redmi Note 13 Pro
Rishikime të videove Redmi Note 13 Pro
Rishikimi në Youtube
Redmi Shënime 13 Pro
×
Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.
Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.
Atje jane 4 komente për këtë produkt.