Xiaomi Redmi 7
Specifikimet e Redmi 7 janë të mira për përdoruesit tipikë.
Karakteristikat kryesore të Xiaomi Redmi 7
- Rezistente ndaj ujit Kapacitet i lartë i baterisë Kufje për kufje Infrared
- Ekrani IPS Nuk ka më shitje Regjistrim video 1080p Ekran HD+
Specifikimet e plota të Xiaomi Redmi 7
Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
| Markë | redmi |
| I shpallur | |
| Codename | onklite |
| Numri Model | |
| Release Date | 2019, mars |
| Çmimi jashtë | Rreth 130 euro |
Display
| Tipi | IPS LCD |
| Raporti i Aspektit dhe PPI | Raporti 19:9 - dendësia 269 ppi |
| Masat | 6.26 inç, 97.8 cm2 (Ratio 81.5% ekran ndaj trupit) |
| Vlerësoni refresh | 60 Hz |
| zgjidhje | 720 x pixels 1520 |
| Shkëlqimi maksimal (nit) | |
| mbrojtje | Corning Gorilla 5 qelqi |
| karakteristika |
TRUPI
| Colors |
E kuqe hënore Eklipsi i Zi Blue kometë |
| përmasat | 158.7 x 75.6 x 8.5 mm (6.25 x 2.98 x 0.33 në) |
| peshë | 180 gr (6.35 oz) |
| material | plastik |
| Certifikim | |
| Water Resistant | Po |
| Sensore | Gjurmët e gishtave (e montuar në pjesën e pasme), akselerometër, afërsi, busull |
| 3.5mm Jack | Po |
| NFC | jo |
| Infrared | Po |
| Lloji USB | microUSB 2.0, USB në vend |
| Sistemi i ftohjes | |
| HDMI | |
| Zëri i altoparlantit (dB) |
Rrjet
Frekuencat
| Teknologji | GSM / CDMA / HSPA / LTE |
| Bandat 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 dhe SIM 2 |
| Bandat 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1700 (AWS) / 1900 / 2100 - Global |
| Bandat 4G | B1 (2100), B3 (1800), B4 (1700/2100 AWS 1), B5 (850), B7 (2600), B8 (900), B20 (800), B38 (TDD 2600), B40 (TDD 2300) |
| Bandat 5G | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 1900 MHz TD-SCDMA 2000 MHz |
| Menuja | Po, me A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Shpejtësia e rrjetit | HSPA, LTE-A |
Të tjerët
| Tipi i kartës SIM | SIM dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë) |
| Numri i zonës SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, WiFi Direct, pikë e nxehtë |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE, aptX HD |
| volt | Po |
| FM Radio | Po |
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
| SAR trupi (AB) | 1.251 W / kg |
| Shefi SAR (AB) | 0.577 W / kg |
| SAR trupi (ABD) | 1.02 W / kg |
| Shefi SAR (ABD) | 1.1 W / kg |
| M1810F6LI - SAR Indi: kokë - 1.031 W/kg - Trupi: 0.573 W/kg Nano-veshje P2i |
Performance
PLATFORMA
| Chipset | Qualcomm SDM632 Snapdragon 632 (14nm) |
| CPU | Tetë bërthama (4x1.8 GHz Kryo 250 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 250 Argjend) |
| Bits | 64Bit |
| cores | 8 Core |
| Teknologjia e procesit | 14 nm |
| GPU | Adreno 506 |
| GPU Bërthamat | |
| Frekuenca GPU | |
| Versioni i Android | Android 10, MIUI 12.5 |
| Luajnë Store |
MEMORY
| Kapaciteti RAM | 2GB / 3GB / 4GB |
| Lloji RAM | LPDDR3 |
| Ruajtje | 16GB / 32GB / 64GB |
| Slot SD Card | microSD, deri në 1 TB (slot i dedikuar) |
REZULTATET E PERFORMANCËS
Rezultati Antutu |
105k
• Antutu v7
|
Bateri
| Kapaciteti | 4000 mAh |
| Tipi | LiPo |
| Teknologjia e Karikimit të Shpejtë | |
| Shpejtësia e karikimit | 10W |
| Koha e riprodhimit të videos | |
| Ngarkimi i shpejte | Po |
| akuzuar pa tel | |
| Ngarkimi i kundërt |
Kamera
KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
| Rezolucioni i figurës | 4032 x 3024 piksele, 12.19 MP |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080 3060 @ |
| Stabilizimi optik (OIS) | jo |
| Stabilizimi Elektronik (EIS) | |
| Video me Slow Motion | Po |
| karakteristika | Blic LED, HDR, panoramë |
Rezultati i DxOMark
| Rezultati celular (prapa) |
I lëvizshëm
Foto
Video
|
| Rezultati Selfie |
selfie
Foto
Video
|
KAMERA SELFIE
Kamera e Parë
| zgjidhje | 8 MP |
| Sensor | |
| Hapje | f / 2.0 |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080p @ 30fps |
| karakteristika | HDR |
FAQ për Xiaomi Redmi 7
Sa zgjat bateria e Xiaomi Redmi 7?
Bateria Xiaomi Redmi 7 ka një kapacitet prej 4000 mAh.
A ka Xiaomi Redmi 7 NFC?
Jo, Xiaomi Redmi 7 nuk ka NFC
Cila është shkalla e rifreskimit të Xiaomi Redmi 7?
Xiaomi Redmi 7 ka një shpejtësi të rifreskimit 60 Hz.
Cili është versioni Android i Xiaomi Redmi 7?
Versioni Android i Xiaomi Redmi 7 është Android 10, MIUI 12.5.
Cila është rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi 7?
Rezolucioni i ekranit Xiaomi Redmi 7 është 720 x 1520 piksele.
A ka Xiaomi Redmi 7 karikim me valë?
Jo, Xiaomi Redmi 7 nuk ka karikim me valë.
A është Xiaomi Redmi 7 rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?
Po, Xiaomi Redmi 7 është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit.
A vjen Xiaomi Redmi 7 me një fole kufjesh 3.5 mm?
Po, Xiaomi Redmi 7 ka fole kufjesh 3.5 mm.
Cilat janë megapikselat e kamerës Xiaomi Redmi 7?
Xiaomi Redmi 7 ka kamerë 12 MP.
Cili është çmimi i Xiaomi Redmi 7?
Çmimi i Xiaomi Redmi 7 është 60 dollarë.
Shqyrtimet dhe opinionet e përdoruesve të Xiaomi Redmi 7
Rishikimet e videove të Xiaomi Redmi 7
Rishikimi në Youtube
Xiaomi Redmi 7
×

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.
Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.
Atje jane 9 komente për këtë produkt.