Xiaomi Redmi 8
Redmi 8 ka një aparat fotografik të mirë për çmimin e tij.
Karakteristikat kryesore të Xiaomi Redmi 8
- Rezistente ndaj ujit Ngarkimi i shpejtë Kapacitet i lartë i baterisë Kufje për kufje
- Ekrani IPS Nuk ka më shitje Regjistrim video 1080p Ekran HD+
Specifikimet e plota të Xiaomi Redmi 8
| Markë | redmi |
| I shpallur | Tetor 10, 2019 |
| Codename | ulliri |
| Numri Model | |
| Release Date | Tetor 12, 2019 |
| Çmimi jashtë | Rreth 100 euro |
Display
| Tipi | IPS LCD |
| Raporti i Aspektit dhe PPI | Raporti 19:9 - dendësia 270 ppi |
| Masat | 6.22 inç, 96.6 cm2 (Ratio 81.8% ekran ndaj trupit) |
| Vlerësoni refresh | 60 Hz |
| zgjidhje | 720 x pixels 1520 |
| Shkëlqimi maksimal (nit) | |
| mbrojtje | Corning Gorilla 5 qelqi |
| karakteristika |
TRUPI
| Colors |
e zezë e kuqe blu |
| përmasat | 156.5 • 75.4 • 9.4 mm (6.16 • 2.97 • 0.37 në) |
| peshë | 188 gr (6.63 oz) |
| material | plastik |
| Certifikim | P2i mbrojtje kundër spërkatjes |
| Water Resistant | Po |
| Sensore | Gjurmët e gishtave (e montuar në pjesën e pasme), akselerometër, afërsi, busull |
| 3.5mm Jack | Po |
| NFC | jo |
| Infrared | Po |
| Lloji USB | 2.0, Lidhës i kthyeshëm Type-C 1.0, USB në lëvizje |
| Sistemi i ftohjes | |
| HDMI | |
| Zëri i altoparlantit (dB) |
Rrjet
Frekuencat
| Teknologji | GSM / HSPA / LTE |
| Bandat 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 dhe SIM 2 |
| Bandat 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Bandat 4G | Banda LTE - 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 8 (900), 40 (2300), 41 (2500) |
| Bandat 5G | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 2000 MHz |
| Menuja | Po, me A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Shpejtësia e rrjetit | HSPA, LTE-A |
| Tipi i kartës SIM | SIM dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë) |
| Numri i zonës SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direkt, hotspot |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| volt | Po |
| FM Radio | Po |
| SAR trupi (AB) | |
| Shefi SAR (AB) | |
| SAR trupi (ABD) | |
| Shefi SAR (ABD) | |
PLATFORMA
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 439 |
| CPU | Tetë bërthama (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53) |
| Bits | 64Bit |
| cores | 8 Core |
| Teknologjia e procesit | 12 nm |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU Bërthamat | 2 |
| Frekuenca GPU | 500 MHz |
| Versioni i Android | Android 11, MIUI 12.5 |
| Luajnë Store |
MEMORY
| Kapaciteti RAM | 3GB / 4GB |
| Lloji RAM | LPDDR4 |
| Ruajtje | 32GB / 64GB |
| Slot SD Card | microSD, deri në 512 GB (slot i dedikuar) |
REZULTATET E PERFORMANCËS
Rezultati Antutu |
84k
• Antutu v7
|
Bateri
| Kapaciteti | 5200 mAh |
| Tipi | LiPo |
| Teknologjia e Karikimit të Shpejtë | |
| Shpejtësia e karikimit | 18W |
| Koha e riprodhimit të videos | |
| Ngarkimi i shpejte | Po |
| akuzuar pa tel | jo |
| Ngarkimi i kundërt |
Kamera
| zgjidhje | |
| Sensor | Sony IMX363 Exmor RS |
| Hapje | f / 1.8 |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i figurës | 4288 x 2843 piksele, 12.19 MP |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080 30 @ |
| Stabilizimi optik (OIS) | jo |
| Stabilizimi Elektronik (EIS) | Po |
| Video me Slow Motion | Po |
| karakteristika | Blic LED, HDR, panoramë |
Rezultati i DxOMark
| Rezultati celular (prapa) |
I lëvizshëm
Foto
Video
|
| Rezultati Selfie |
selfie
Foto
Video
|
KAMERA SELFIE
| zgjidhje | 8 MP |
| Sensor | |
| Hapje | f / 2.0 |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080p @ 30fps |
| karakteristika | HDR |
FAQ për Xiaomi Redmi 8
Sa zgjat bateria e Xiaomi Redmi 8?
Bateria Xiaomi Redmi 8 ka një kapacitet prej 5200 mAh.
A ka Xiaomi Redmi 8 NFC?
Jo, Xiaomi Redmi 8 nuk ka NFC
Cila është shkalla e rifreskimit të Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 ka një shpejtësi të rifreskimit 60 Hz.
Cili është versioni Android i Xiaomi Redmi 8?
Versioni Android i Xiaomi Redmi 8 është Android 11, MIUI 12.5.
Cila është rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi 8?
Rezolucioni i ekranit Xiaomi Redmi 8 është 720 x 1520 piksele.
A ka Xiaomi Redmi 8 karikim me valë?
Jo, Xiaomi Redmi 8 nuk ka karikim me valë.
A është Xiaomi Redmi 8 rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?
Po, Xiaomi Redmi 8 është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit.
A vjen Xiaomi Redmi 8 me një fole kufjesh 3.5 mm?
Po, Xiaomi Redmi 8 ka fole kufjesh 3.5 mm.
Cilat janë megapikselat e kamerës Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 ka kamerë 12 MP.
Cili është sensori i kamerës së Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 ka sensorin e kamerës Sony IMX363 Exmor RS.
Cili është çmimi i Xiaomi Redmi 8?
Çmimi i Xiaomi Redmi 8 është 65 dollarë.
Cili version MIUI do të jetë përditësimi i fundit i Xiaomi Redmi 8?
MIUI 12.5 do të jetë versioni i fundit MIUI i Xiaomi Redmi 8.
Cili version Android do të jetë përditësimi i fundit i Xiaomi Redmi 8?
Android 10 do të jetë versioni i fundit i Android i Xiaomi Redmi 8.
Sa përditësime do të marrë Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 do të marrë 2 MIUI dhe 3 vjet përditësime sigurie Android deri në MIUI 12.5.
Sa vite do të marrë përditësime Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 do të marrë 3 vjet përditësim sigurie që nga viti 2022.
Sa shpesh do të marrë përditësime Xiaomi Redmi 8?
Xiaomi Redmi 8 përditësohet çdo 3 muaj.
Xiaomi Redmi 8 out of box me cilin version Android?
Xiaomi Redmi 8 dalje me MIUI 10 bazuar në Android 9.
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi 8 përditësimin MIUI 13?
Xiaomi Redmi 8 nuk do të marrë përditësimin e MIUI 13.
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi 8 përditësimin Android 12?
Xiaomi Redmi 8 nuk do të marrë përditësimin e Android 12.
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi 8 përditësimin Android 13?
Jo, Xiaomi Redmi 8 nuk do të marrë përditësimin e Android 13.
Kur do të përfundojë mbështetja e përditësimit të Xiaomi Redmi 8?
Mbështetja për përditësimin e Xiaomi Redmi 8 do të përfundojë në 2022.
Shqyrtimet dhe opinionet e përdoruesve të Xiaomi Redmi 8
Rishikimet e videove të Xiaomi Redmi 8
Xiaomi Redmi 8
×

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.
Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.
Atje jane 21 komente për këtë produkt.