Xiaomi Redmi 8A Dual
Redmi 8A dual ka konfigurim të dyfishtë kamerë që është vetëm ndryshimi.
Karakteristikat kryesore të dyfishtë të Xiaomi Redmi 8A
- Kapacitet i lartë i baterisë Kufje për kufje Opsione të shumta ngjyrash Ofrohet zona e kartës SD
- Ekrani IPS Nuk ka më shitje Regjistrim video 1080p Ekran HD+
Specifikime të plota të dyfishta të Xiaomi Redmi 8A
| Markë | redmi |
| I shpallur | 2020, 11 shkurt |
| Codename | dru ulliri |
| Numri Model | |
| Release Date | 2020, 18 shkurt |
| Çmimi jashtë | Rreth 80 euro |
Display
| Tipi | IPS LCD |
| Raporti i Aspektit dhe PPI | Raporti 19:9 - dendësia 270 ppi |
| Masat | 6.22 inç, 96.6 cm2 (Ratio 81.8% ekran ndaj trupit) |
| Vlerësoni refresh | 60 Hz |
| zgjidhje | 720 x pixels 1520 |
| Shkëlqimi maksimal (nit) | 400 cd/M² |
| mbrojtje | Corning Gorilla 5 qelqi |
| karakteristika |
TRUPI
| Colors |
e bardhë blu Grey |
| përmasat | 156.5 • 75.4 • 9.4 mm (6.16 • 2.97 • 0.37 në) |
| peshë | 188 gr (6.63 oz) |
| material | Para xhami (Gorilla Glass 5), Mbrapa Plastike, Kornizë Plastike |
| Certifikim | |
| Water Resistant | |
| Sensore | Përshpejtuesi, afërsia, busulla |
| 3.5mm Jack | Po |
| NFC | jo |
| Infrared | |
| Lloji USB | 2.0, Lidhës i kthyeshëm Type-C 1.0, USB në lëvizje |
| Sistemi i ftohjes | jo |
| HDMI | |
| Zëri i altoparlantit (dB) |
Rrjet
Frekuencat
| Teknologji | GSM / HSPA / LTE |
| Bandat 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 dhe SIM 2 |
| Bandat 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Bandat 4G | Banda LTE - 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 8 (900), 40 (2300), 41 (2500) |
| Bandat 5G | |
| TD-SCDMA | |
| Menuja | Po, me A-GPS, GLONASS, BDS |
| Shpejtësia e rrjetit | HSPA, LTE-A |
| Tipi i kartës SIM | SIM dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë) |
| Numri i zonës SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direkt, hotspot |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| volt | |
| FM Radio | Po |
| SAR trupi (AB) | |
| Shefi SAR (AB) | |
| SAR trupi (ABD) | |
| Shefi SAR (ABD) | |
PLATFORMA
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 439 (SDM439) |
| CPU | Tetë bërthama (4x1.95 GHz Cortex-A53 & 4x1.45 GHz Cortex A53) |
| Bits | 64Bit |
| cores | 8 bërthama |
| Teknologjia e procesit | 12 nm |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU Bërthamat | |
| Frekuenca GPU | |
| Versioni i Android | Android 11, MIUI 12.5 |
| Luajnë Store |
MEMORY
| Kapaciteti RAM | 2/3 GB RAM |
| Lloji RAM | |
| Ruajtje | ROM 32GB |
| Slot SD Card | microSDXC (slot i dedikuar) |
REZULTATET E PERFORMANCËS
Rezultati Antutu |
• AnTuTu
|
Bateri
| Kapaciteti | 5000 mAh |
| Tipi | LiPo |
| Teknologjia e Karikimit të Shpejtë | |
| Shpejtësia e karikimit | 10W |
| Koha e riprodhimit të videos | |
| Ngarkimi i shpejte | Po, 18 W |
| akuzuar pa tel | jo |
| Ngarkimi i kundërt |
Kamera
| zgjidhje | 13 MP |
| Sensor | |
| Hapje | f / 2.2 |
| Madhësia piksele | 1.12μm |
| Madhësia e sensorit | 1 / 3.1 " |
| Optical Zoom | |
| Lente | I gjerë |
| shtesë | PDAF |
| zgjidhje | 2 MP |
| Sensor | |
| Hapje | f / 2.4 |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | Thellësi |
| shtesë |
| Rezolucioni i figurës | Megapixelë 13 |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080 30 @ |
| Stabilizimi optik (OIS) | jo |
| Stabilizimi Elektronik (EIS) | jo |
| Video me Slow Motion | |
| karakteristika | Blic LED, HDR, panoramë |
Rezultati i DxOMark
| Rezultati celular (prapa) |
I lëvizshëm
Foto
Video
|
| Rezultati Selfie |
selfie
Foto
Video
|
KAMERA SELFIE
| zgjidhje | 8 MP |
| Sensor | |
| Hapje | f / 2.0 |
| Madhësia piksele | 1.12μm |
| Madhësia e sensorit | 1 / 4 " |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080p @ 30fps |
| karakteristika | HDR |
FAQ të dyfishta të Xiaomi Redmi 8A
Sa zgjat bateria e Xiaomi Redmi 8A Dual?
Bateria Xiaomi Redmi 8A Dual ka një kapacitet prej 5000 mAh.
A ka Xiaomi Redmi 8A Dual NFC?
Jo, Xiaomi Redmi 8A Dual nuk ka NFC
Cila është shkalla e rifreskimit të dyfishtë të Xiaomi Redmi 8A?
Xiaomi Redmi 8A Dual ka shpejtësi rifreskimi 60 Hz.
Cili është versioni Android i Xiaomi Redmi 8A Dual?
Versioni i dyfishtë i Android Xiaomi Redmi 8A është Android 11, MIUI 12.5.
Cila është rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi 8A Dual?
Rezolucioni i ekranit të dyfishtë të Xiaomi Redmi 8A është 720 x 1520 piksele.
A ka Xiaomi Redmi 8A Dual karikim me valë?
Jo, Xiaomi Redmi 8A Dual nuk ka karikim me valë.
A është Xiaomi Redmi 8A Dual rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?
Jo, Xiaomi Redmi 8A Dual nuk ka rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit.
A vjen Xiaomi Redmi 8A Dual me një fole kufjesh 3.5 mm?
Po, Xiaomi Redmi 8A Dual ka fole kufjesh 3.5 mm.
Cilat janë megapikselat e kamerës së dyfishtë Xiaomi Redmi 8A?
Xiaomi Redmi 8A Dual ka kamerë 13MP.
Cili është çmimi i Xiaomi Redmi 8A Dual?
Çmimi i Xiaomi Redmi 8A Dual është 85 dollarë.
Cili version MIUI do të jetë përditësimi i fundit i Xiaomi Redmi 8A Dual?
MIUI 12.5 do të jetë versioni i fundit MIUI i Xiaomi Redmi 8A Dual.
Cili version Android do të jetë përditësimi i fundit i Xiaomi Redmi 8A Dual?
Android 10 do të jetë versioni i fundit Android i Xiaomi Redmi 8A Dual.
Sa përditësime do të marrë Xiaomi Redmi 8A Dual?
Xiaomi Redmi 8A Dual do të marrë 2 MIUI dhe 3 vjet përditësime sigurie Android deri në MIUI 12.5.
Sa vite do të marrë përditësime Xiaomi Redmi 8A Dual?
Xiaomi Redmi 8A Dual do të marrë 3 vjet përditësim sigurie që nga viti 2022.
Sa shpesh do të marrë përditësime Xiaomi Redmi 8A Dual?
Xiaomi Redmi 8A Dual përditësohet çdo 3 muaj.
Xiaomi Redmi 8A Dalje të dyfishta me cilin version Android?
Xiaomi Redmi 8A Dalje të dyfishta me MIUI 10 bazuar në Android 9.
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi 8A Dual përditësimin MIUI 13?
Xiaomi Redmi 8A Dual nuk do të marrë përditësimin e MIUI 13.
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi 8A Dual përditësimin e Android 12?
Xiaomi Redmi 8A Dual nuk do të marrë përditësimin e Android 12.
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi 8A Dual përditësimin e Android 13?
Jo, Xiaomi Redmi 8A Dual nuk do të marrë përditësimin e Android 13.
Kur do të përfundojë mbështetja e përditësimit të dyfishtë të Xiaomi Redmi 8A?
Mbështetja e përditësimit të dyfishtë të Xiaomi Redmi 8A do të përfundojë në 2022.
Rishikimet dhe opinionet e përdoruesve të dyfishtë të Xiaomi Redmi 8A
Rishikime të dyfishta video të Xiaomi Redmi 8A
Xiaomi Redmi 8A Dual
×

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.
Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.
Atje jane 9 komente për këtë produkt.