Xiaomi Redmi 8A Dual

Xiaomi Redmi 8A Dual

Redmi 8A dual ka konfigurim të dyfishtë kamerë që është vetëm ndryshimi.

~ 85 $ - 6545 ₹
Xiaomi Redmi 8A Dual
 • Xiaomi Redmi 8A Dual
 • Xiaomi Redmi 8A Dual
 • Xiaomi Redmi 8A Dual

Karakteristikat kryesore të dyfishtë të Xiaomi Redmi 8A

 • Screen:

  6.22″, 720 x 1520 piksele, IPS LCD, 60 Hz

 • chipset:

  Qualcomm Snapdragon 439 (SDM439)

 • Përmasat:

  156.5 75.4 9.4 mm (6.16 2.97 0.37 në)

 • Lloji i kartës SIM:

  SIM dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë)

 • RAM dhe ruajtja:

  2/3 GB RAM, 32 GB ROM

 • Bateria:

  5000 mAh, Li-Po

 • Kamera kryesore:

  13 MP, f/2.2, kamera e dyfishtë

 • Versioni Android:

  Android 11, MIUI 12.5

3.6
nga 5
Shqyrtime 9
 • Kapacitet i lartë i baterisë Kufje për kufje Opsione të shumta ngjyrash Ofrohet zona e kartës SD
 • Ekrani IPS Nuk ka më shitje Regjistrim video 1080p Ekran HD+

Rishikimet dhe opinionet e përdoruesve të dyfishtë të Xiaomi Redmi 8A

E kam

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.

Shkruaj Rishikimi
Nuk Kam

Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.

Koment

Atje jane 9 komente për këtë produkt.

Ronili1 vit më parë
Unë nuk rekomandoj

Ky telefon nuk mbështet asnjë performancë për asnjë aplikacion

Pozitive
 • Performanca mesatare
Negative
 • Performanca e ulët e baterisë
 • Performanca e ulët e sigurisë
 • Jo pak përditësime të veçorive
 • Cilësi e ulët e kamerës
 • Performanca e ulët grafike dhe problemi i lage
Sugjerim alternativ telefonik: Cili telefon i rekomanduar u vendos
Shfaq përgjigjet
Rajat sharma1 vit më parë
Shqyrtoni alternativat

Android 11 nuk u gjet dhe versioni 12.5.10 gjithashtu nuk u gjet

Pozitive
 • Performanca e mirë
Negative
 • Përditësimi nuk është dhënë pas datës 12.5.6
Debosree das1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

A suporton shumë bartës në cilësimin e tij?

Arj1 vit më parë
Unë rekomandoj patjetër

Është një telefon i shkëlqyeshëm me buxhet për jetën e përditshme.. padyshim jo për lojëra, por ju mund të shikoni yt ose faqe të tjera të qetë dhe bateria e tij është shumë e mirë për mendimin tim me këtë çmim.. (varet shumë rrallë)

Shfaq përgjigjet
Halli singh1 vit më parë
Shqyrtoni alternativat

Nuk jam i kënaqur me blerjen e këtij telefoni, cilësia e kamerës së këtij telefoni është e keqe. Ky nuk ka sensor gjurmë gishtash.

Pozitive
 • I papërshkueshëm nga spërkatja
Negative
 • Unë nuk kam Android 11
Sugjerim alternativ telefonik: Redmi A1
swarajvjet 2 më parë
Unë rekomandoj

E bleva më shumë se një vit më parë dhe jam i kënaqur me këtë çmim.

Pozitive
 • Multi Tasking
Negative
 • Cilësi e ulët e kamerës, pa biometrike
Sugjerim alternativ telefonik: Motorola one fusion plus
Shfaq përgjigjet
Piyush Kumar Upadhyay
Ky koment u shtua duke përdorur këtë telefon.
vjet 2 më parë
Shqyrtoni alternativat

E bleva 1 vit më parë nga një dyqan aty pranë dhe më kushtoi 8500 rupi për 3 gb ram, por tani ka shumë telefona të mirë në dispozicion në këtë gamë çmimesh.

Pozitive
 • E mirë për përdorim normal të përditshëm
 • Bateria është e mirë të paktën deri tani
Negative
 • Tani kamera shkrep imazhe shumë të dobëta
 • Nuk ka përditësime të rregullta
Sugjerim alternativ telefonik: Modeli narzo Realme
Shfaq përgjigjet
Akshay Kumar
Ky koment u shtua duke përdorur këtë telefon.
vjet 2 më parë
Unë nuk rekomandoj

E bleva këtë telefon më shumë se një vit më parë, por disa veçori nuk janë si.

Pozitive
 • Performancë të lartë
Negative
 • Performanca e ulët e baterisë
 • Versioni 11 i Android nuk është marrë ende
Shfaq përgjigjet
Kishan
Ky koment u shtua duke përdorur këtë telefon.
vjet 2 më parë
Unë rekomandoj patjetër

Telefon i mirë, performanca e mirë e baterisë, vlera më e mirë për paratë

Shfaq përgjigjet

Rishikime të dyfishta video të Xiaomi Redmi 8A

Rishikimi në Youtube

Xiaomi Redmi 8A Dual

×
Shto koment Xiaomi Redmi 8A Dual
Kur e keni blerë atë?
Ekran
Si e shihni ekranin në rrezet e diellit?
Ekrani fantazmë, Burn-In etj. a keni hasur në ndonjë situatë?
Hardware
Si është performanca në përdorim të përditshëm?
Si është performanca në lojërat me grafikë të lartë?
Si është folësi?
Si është celulari i telefonit?
Si është performanca e baterisë?
Kamera
Si është cilësia e shkrepjeve gjatë ditës?
Si është cilësia e xhirimeve në mbrëmje?
Si është cilësia e fotove selfie?
Lidhshmëria
Si është mbulimi?
Si është cilësia GPS?
tjetër
Sa shpesh merrni përditësime?
Emri juaj
Emri juaj nuk mund të jetë më pak se 3 karaktere. Titulli juaj nuk mund të jetë më pak se 5 karaktere.
Koment
Mesazhi juaj nuk mund të jetë më pak se 15 karaktere.
Sugjerim alternativ telefonik (Optional)
Pozitive (Optional)
Negative (Optional)
Ju lutemi plotësoni fushat bosh.
Fotografitë

Xiaomi Redmi 8A Dual

×