Xiaomi Redmi 9i
REdmi 9i është një tjetër smartphone ekskluziv për Indinë.
Karakteristikat kryesore të Xiaomi Redmi 9i
- Kapacitet i lartë i baterisë Kufje për kufje Opsione të shumta ngjyrash Ofrohet zona e kartës SD
- Ekrani IPS Regjistrim video 1080p Ekran HD+ Versioni i vjetër i softuerit
Specifikimet e plota të Xiaomi Redmi 9i
| Markë | redmi |
| I shpallur | 2020, shtator 15 |
| Codename | luleradhiqe |
| Numri Model | M2006C3LII |
| Release Date | 2020, shtator 18 |
| Çmimi jashtë | Rreth 100 euro |
Display
| Tipi | IPS LCD |
| Raporti i Aspektit dhe PPI | Raporti 20:9 - dendësia 269 ppi |
| Masat | 6.53 inç, 102.9 cm2 (Ratio 81.0% ekran ndaj trupit) |
| Vlerësoni refresh | 60 Hz |
| zgjidhje | 720 x pixels 1600 |
| Shkëlqimi maksimal (nit) | thërija 270 |
| mbrojtje | |
| karakteristika |
TRUPI
| Colors |
e zezë blu e gjelbër |
| përmasat | 164.9 • 77.1 • 9 mm (6.49 • 3.04 • 0.35 në) |
| peshë | 194 gr (6.84 oz) |
| material | |
| Certifikim | |
| Water Resistant | jo |
| Sensore | Përshpejtuesi, afërsia, busulla |
| 3.5mm Jack | Po |
| NFC | jo |
| Infrared | jo |
| Lloji USB | microUSB 2.0, USB në vend |
| Sistemi i ftohjes | jo |
| HDMI | |
| Zëri i altoparlantit (dB) |
Rrjet
Frekuencat
| Teknologji | GSM / HSPA / LTE |
| Bandat 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 dhe SIM 2 |
| Bandat 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Bandat 4G | 1, 3, 5, 8, 40, 41 |
| Bandat 5G | |
| TD-SCDMA | |
| Menuja | Po, me A-GPS, GLONASS, BDS |
| Shpejtësia e rrjetit | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A |
| Tipi i kartës SIM | SIM dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë) |
| Numri i zonës SIM | 2 SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direkt, hotspot |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| volt | Po |
| FM Radio | Po |
| SAR trupi (AB) | |
| Shefi SAR (AB) | |
| SAR trupi (ABD) | |
| Shefi SAR (ABD) | |
PLATFORMA
| Chipset | MediaTek Helio G25 |
| CPU | Tetë bërthama (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.5 GHz Cortex-A53) |
| Bits | |
| cores | 8 bërthama |
| Teknologjia e procesit | 12 nm |
| GPU | PowerVR GE8320 |
| GPU Bërthamat | |
| Frekuenca GPU | |
| Versioni i Android | Android 11, MIUI 12.5 |
| Luajnë Store |
MEMORY
| Kapaciteti RAM | 4GB RAM |
| Lloji RAM | |
| Ruajtje | 64 GB / 128 GB ROM |
| Slot SD Card | microSDXC (slot i dedikuar) |
REZULTATET E PERFORMANCËS
Rezultati Antutu |
102.000
• Antutu v8
|
Bateri
| Kapaciteti | 5000 mAh |
| Tipi | LiPo |
| Teknologjia e Karikimit të Shpejtë | |
| Shpejtësia e karikimit | 10W |
| Koha e riprodhimit të videos | |
| Ngarkimi i shpejte | |
| akuzuar pa tel | |
| Ngarkimi i kundërt |
Kamera
| zgjidhje | 13 MP |
| Sensor | |
| Hapje | f / 2.2 |
| Madhësia piksele | 1.0μm |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | 28 mm (i gjerë) |
| shtesë | PDAF |
| Rezolucioni i figurës | Megapixelë 13 |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080 30 @ |
| Stabilizimi optik (OIS) | jo |
| Stabilizimi Elektronik (EIS) | jo |
| Video me Slow Motion | Po |
| karakteristika | Blic LED, HDR |
Rezultati i DxOMark
| Rezultati celular (prapa) |
I lëvizshëm
Foto
Video
|
| Rezultati Selfie |
selfie
Foto
Video
|
KAMERA SELFIE
| zgjidhje | 5 MP |
| Sensor | |
| Hapje | f / 2.2 |
| Madhësia piksele | 1.12μm |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080p @ 30fps |
| karakteristika | HDR |
FAQ për Xiaomi Redmi 9i
Sa zgjat bateria e Xiaomi Redmi 9i?
Bateria Xiaomi Redmi 9i ka një kapacitet prej 5000 mAh.
A ka Xiaomi Redmi 9i NFC?
Jo, Xiaomi Redmi 9i nuk ka NFC
Cila është shkalla e rifreskimit të Xiaomi Redmi 9i?
Xiaomi Redmi 9i ka një shpejtësi të rifreskimit 60 Hz.
Cili është versioni Android i Xiaomi Redmi 9i?
Versioni Android i Xiaomi Redmi 9i është Android 11, MIUI 12.5.
Cila është rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi 9i?
Rezolucioni i ekranit Xiaomi Redmi 9i është 720 x 1600 piksele.
A ka Xiaomi Redmi 9i karikim me valë?
Jo, Xiaomi Redmi 9i nuk ka karikim me valë.
A është Xiaomi Redmi 9i rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?
Jo, Xiaomi Redmi 9i nuk ka rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit.
A vjen Xiaomi Redmi 9i me një fole kufjesh 3.5 mm?
Po, Xiaomi Redmi 9i ka fole kufjesh 3.5 mm.
Cilat janë megapikselat e kamerës Xiaomi Redmi 9i?
Xiaomi Redmi 9i ka kamerë 13MP.
Cili është çmimi i Xiaomi Redmi 9i?
Çmimi i Xiaomi Redmi 9i është 115 dollarë.
Cili version MIUI do të jetë përditësimi i fundit i Xiaomi Redmi 9i?
MIUI 13 do të jetë versioni i fundit MIUI i Xiaomi Redmi 9i.
Cili version Android do të jetë përditësimi i fundit i Xiaomi Redmi 9i?
Android 11 do të jetë versioni i fundit Android i Xiaomi Redmi 9i.
Sa përditësime do të marrë Xiaomi Redmi 9i?
Xiaomi Redmi 9i do të marrë 2 MIUI dhe 3 vjet përditësime sigurie Android deri në MIUI 14.
Sa vite do të marrë përditësime Xiaomi Redmi 9i?
Xiaomi Redmi 9i do të marrë 3 vjet përditësim sigurie që nga viti 2022.
Sa shpesh do të marrë përditësime Xiaomi Redmi 9i?
Xiaomi Redmi 9i përditësohet çdo 3 muaj.
Xiaomi Redmi 9i del nga kutia me cilin version Android?
Xiaomi Redmi 9i është i disponueshëm me MIUI 12 bazuar në Android 10.
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi 9i përditësimin MIUI 13?
Xiaomi Redmi 9i do të marrë përditësimin MIUI 13 në tremujorin e tretë 3.
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi 9i përditësimin e Android 12?
Xiaomi Redmi 9i nuk do të marrë përditësimin e Android 12.
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi 9i përditësimin e Android 13?
Jo, Xiaomi Redmi 9i nuk do të marrë përditësimin e Android 13.
Kur do të përfundojë mbështetja e përditësimit të Xiaomi Redmi 9i?
Mbështetja për përditësimin e Xiaomi Redmi 9i do të përfundojë në 2023.
Shqyrtimet dhe opinionet e përdoruesve të Xiaomi Redmi 9i
Rishikimet e videove të Xiaomi Redmi 9i
Xiaomi Redmi 9i
×


Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.
Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.
Atje jane 7 komente për këtë produkt.