Xiaomi Redmi Shënim 7S

Xiaomi Redmi Shënim 7S

Xiaomi Redmi Note 7S ka ngjyra të veçanta për Indinë.

~ 80 $ - 6160 ₹
Xiaomi Redmi Shënim 7S
 • Xiaomi Redmi Shënim 7S
 • Xiaomi Redmi Shënim 7S
 • Xiaomi Redmi Shënim 7S

Karakteristikat kryesore të Xiaomi Redmi Note 7S

 • Screen:

  6.3″, 1080 x 2340 piksele, IPS LCD, 60 Hz

 • chipset:

  Qualcomm SDM660 Snapdragon 660 (14nm)

 • Përmasat:

  159.2 x 75.2 x 8.1 mm (6.27 x 2.96 x 0.32 në)

 • Rezultati Antutu:

  144k V7

 • RAM dhe ruajtja:

  4 GB RAM, 32 GB / 64 GB

 • Bateria:

  4000 mAh, Li-Po

 • Kamera kryesore:

  48 MP, f/1.79, 1080p

 • Versioni Android:

  Android 10, MIUI 12.5

3.5
nga 5
Shqyrtime 2
 • Rezistente ndaj ujit Ngarkimi i shpejtë Kapacitet i lartë i baterisë Kufje për kufje
 • Ekrani IPS Nuk ka më shitje Regjistrim video 1080p Versioni i vjetër i softuerit

Specifikimet e plota të Xiaomi Redmi Note 7S

Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
Markë redmi
I shpallur
Codename livando
Numri Model M1901F7I
Release Date 2019, maj
Çmimi jashtë Rreth 140 euro

Display

Tipi IPS LCD
Raporti i Aspektit dhe PPI Raporti 19.5:9 - dendësia 409 ppi
Masat 6.3 inç, 97.4 cm2 (Ratio 81.4% ekran ndaj trupit)
Vlerësoni refresh 60 Hz
zgjidhje 1080 x pixels 2340
Shkëlqimi maksimal (nit)
mbrojtje Corning Gorilla 5 qelqi
karakteristika

TRUPI

Colors
Onyx Black
Sapphire Blue
Rubin i kuq
përmasat 159.2 x 75.2 x 8.1 mm (6.27 x 2.96 x 0.32 në)
peshë 186 gr (6.56 oz)
material Qelq, Plastikë
Certifikim
Water Resistant Po
Sensore Gjurmë gishtash (montuar në pjesën e pasme), akselerometër, xhiro, afërsi, busull
3.5mm Jack Po
NFC jo
Infrared Po
Lloji USB 2.0, Tipi C Lidhës i kthyeshëm 1.0
Sistemi i ftohjes
HDMI
Zëri i altoparlantit (dB)

Rrjet

Frekuencat

Teknologji GSM / HSPA / LTE
Bandat 2G GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 dhe SIM 2
Bandat 3G HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100
Bandat 4G Banda LTE - 1 (2100), 3 (1800), 5 (850), 8 (900), 40 (2300), 41 (2500)
Bandat 5G
TD-SCDMA
lundrim Po, me A-GPS, GLONASS, BDS
Shpejtësia e rrjetit HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat12 600/150 Mbps
Të tjerët
Tipi i kartës SIM SIM dyfishtë hibride (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë)
Numri i zonës SIM 2
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, band dyfishtë, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
volt Po
FM Radio Po
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
SAR trupi (AB)
Shefi SAR (AB)
SAR trupi (ABD)
Shefi SAR (ABD)
  M1901F7I - SAR Indi: koka - 0.967 W/kg - Trupi: 0.838 W/kg
Performance

PLATFORMA

Chipset Qualcomm SDM660 Snapdragon 660 (14nm)
CPU Tetë bërthama (4x2.2 GHz Kryo 260 & 4x1.8 GHz Kryo 260)
Bits 64Bit
cores 8 Core
Teknologjia e procesit 14 nm
GPU Adreno 512
GPU Bërthamat
Frekuenca GPU
Versioni i Android Android 10, MIUI 12.5
Luajnë Store

MEMORY

Kapaciteti RAM 3GB / 4GB
Lloji RAM LPDDR4X
Ruajtje 32GB / 64GB
Slot SD Card microSD, deri në 256 GB (përdor slotin e përbashkët të SIM)

REZULTATET E PERFORMANCËS

Rezultati Antutu

144k
Antutu V7

Bateri

Kapaciteti 4000 mAh
Tipi LiPo
Teknologjia e Karikimit të Shpejtë Qualcomm Quick Charge 4.0
Shpejtësia e karikimit 18W
Koha e riprodhimit të videos
Ngarkimi i shpejte
akuzuar pa tel
Ngarkimi i kundërt

Kamera

KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
Kamera e Parë
zgjidhje
Sensor Samsung S5KGM1
Hapje f / 1.79
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Optical Zoom
Lente
shtesë
Rezolucioni i figurës 8000 x 6000 piksele, 48 MP
Rezolucioni i videos dhe FPS 1080@3060120,
Stabilizimi optik (OIS) jo
Stabilizimi Elektronik (EIS) Po
Video me Slow Motion
karakteristika Blic me dy LED, HDR, panorama

Rezultati i DxOMark

Rezultati celular (prapa)
I lëvizshëm
Foto
Video
Rezultati Selfie
selfie
Foto
Video

KAMERA SELFIE

Kamera e Parë
zgjidhje 13 MP
Sensor OmniVision OV13855
Hapje f / 2.0
Madhësia piksele
Madhësia e sensorit
Lente
shtesë
Rezolucioni i videos dhe FPS 1080p @ 30fps
karakteristika HDR

Pyetjet e shpeshta të Xiaomi Redmi Note 7S

Sa zgjat bateria e Xiaomi Redmi Note 7S?

Bateria Xiaomi Redmi Note 7S ka një kapacitet prej 4000 mAh.

A ka Xiaomi Redmi Note 7S NFC?

Jo, Xiaomi Redmi Note 7S nuk ka NFC

Cila është shkalla e rifreskimit të Xiaomi Redmi Note 7S?

Xiaomi Redmi Note 7S ka shpejtësi rifreskimi 60 Hz.

Cili është versioni Android i Xiaomi Redmi Note 7S?

Versioni Android i Xiaomi Redmi Note 7S është Android 10, MIUI 12.5.

Cila është rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi Note 7S?

Rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi Note 7S është 1080 x 2340 piksele.

A ka Xiaomi Redmi Note 7S karikim me valë?

Jo, Xiaomi Redmi Note 7S nuk ka karikim me valë.

A është Xiaomi Redmi Note 7S rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?

Po, Xiaomi Redmi Note 7S është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit.

A vjen Xiaomi Redmi Note 7S me një fole kufjesh 3.5 mm?

Po, Xiaomi Redmi Note 7S ka fole kufjesh 3.5 mm.

Cilat janë megapikselat e kamerës Xiaomi Redmi Note 7S?

Xiaomi Redmi Note 7S ka kamerë 48MP.

Cili është sensori i kamerës së Xiaomi Redmi Note 7S?

Xiaomi Redmi Note 7S ka sensorin e kamerës Samsung S5KGM1.

Cili është çmimi i Xiaomi Redmi Note 7S?

Çmimi i Xiaomi Redmi Note 7S është 80 dollarë.

Shqyrtimet dhe opinionet e përdoruesve të Xiaomi Redmi Note 7S

E kam

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.

Shkruaj Rishikimi
Nuk Kam

Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.

Koment

Atje jane 2 komente për këtë produkt.

Mayank Singhmuaj 4 më parë
Shqyrtoni alternativat

Kete telefon e bleva para 1 viti i rinovuar dhe eshte shume i rendesishem ju rekomandoj jane opsione me te mira me kete cmim dhe nuk konsiderohet per gaming nxehet shume .

Pozitive
 • Cilësia e videos është e mirë
 • Pjesa e pasme e qelqit duket premium
Negative
 • Jo i mirë për lojëra
 • Nxehtësia gjatë lojës
 • Bateria nuk është aq e mirë
Sugjerim alternativ telefonik: Unë do të rekomandoj
Shfaq përgjigjet
Anand Vaghelamuaj 9 më parë
Unë rekomandoj

Ky telefon eshte shume i perdorur plot por tani eshte i vjeter

Pozitive
 • kamera, performanca e telefonit ID e mirë
Sugjerim alternativ telefonik: 8200099490
Shfaq përgjigjet
Shfaq të gjitha opinionet për Xiaomi Redmi Note 7S 2

Rishikimet e videove të Xiaomi Redmi Note 7S

Rishikimi në Youtube

Xiaomi Redmi Shënim 7S

×
Shto koment Xiaomi Redmi Shënim 7S
Kur e keni blerë atë?
Ekran
Si e shihni ekranin në rrezet e diellit?
Ekrani fantazmë, Burn-In etj. a keni hasur në ndonjë situatë?
Hardware
Si është performanca në përdorim të përditshëm?
Si është performanca në lojërat me grafikë të lartë?
Si është folësi?
Si është celulari i telefonit?
Si është performanca e baterisë?
Kamera
Si është cilësia e shkrepjeve gjatë ditës?
Si është cilësia e xhirimeve në mbrëmje?
Si është cilësia e fotove selfie?
Lidhshmëria
Si është mbulimi?
Si është cilësia GPS?
tjetër
Sa shpesh merrni përditësime?
Emri juaj
Emri juaj nuk mund të jetë më pak se 3 karaktere. Titulli juaj nuk mund të jetë më pak se 5 karaktere.
Koment
Mesazhi juaj nuk mund të jetë më pak se 15 karaktere.
Sugjerim alternativ telefonik (Optional)
Pozitive (Optional)
Negative (Optional)
Ju lutemi plotësoni fushat bosh.
Fotografitë

Xiaomi Redmi Shënim 7S

×