Xiaomi Redmi Shënim 8 Pro
Specifikimet e Redmi Note 8 Pro ishin të mrekullueshme për vitin 2019.
Karakteristikat kryesore të Xiaomi Redmi Note 8 Pro
- Ngarkimi i shpejtë Kapacitet i lartë RAM Kapacitet i lartë i baterisë Kufje për kufje
- Ekrani IPS Regjistrim video 1080p Versioni i vjetër i softuerit Nuk ka mbështetje 5G
Specifikimet e plota të Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
| Markë | redmi |
| I shpallur | Gusht 29, 2019 |
| Codename | Begonia |
| Numri Model | |
| Release Date | Shtator 2019 |
| Çmimi jashtë | Rreth 180 euro |
Display
| Tipi | IPS LCD |
| Raporti i Aspektit dhe PPI | Raporti 19.5:9 - dendësia 395 ppi |
| Masat | 6.53 inç, 104.7 cm2 (Ratio 84.9% ekran ndaj trupit) |
| Vlerësoni refresh | 60 Hz |
| zgjidhje | 1080 x pixels 2340 |
| Shkëlqimi maksimal (nit) | |
| mbrojtje | Corning Gorilla 5 qelqi |
| karakteristika |
TRUPI
| Colors |
e zezë e kuqe blu e bardhë |
| përmasat | 161.3 • 76.4 • 8.8 mm (6.35 • 3.01 • 0.35 në) |
| peshë | 199 gr (7.02 oz) |
| material | Përpara/Prapa = Xham (Gorilla Glass 5) |
| Certifikim | |
| Water Resistant | jo |
| Sensore | Gjurmë gishtash (montuar në pjesën e pasme), akselerometër, xhiro, afërsi, busull |
| 3.5mm Jack | Po |
| NFC | Po |
| Infrared | Po |
| Lloji USB | 2.0, Tipi C Lidhës i kthyeshëm 1.0 |
| Sistemi i ftohjes | Po |
| HDMI | |
| Zëri i altoparlantit (dB) |
Rrjet
Frekuencat
| Teknologji | GSM / HSPA / LTE |
| Bandat 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 dhe SIM 2 |
| Bandat 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Bandat 4G | B1 (2100), B3 (1800), B5 (850), B8 (900), B34 (TDD 2100), B38 (TDD 2600), B39 (TDD 1900), B40 (TDD 2300), B41 (TDD 2500) |
| Bandat 5G | |
| TD-SCDMA | |
| Menuja | Po, me A-GPS, GLONASS, BDS |
| Shpejtësia e rrjetit | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A |
Të tjerët
| Tipi i kartës SIM | SIM dyfishtë hibride (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë) |
| Numri i zonës SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, band dyfishtë, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| volt | Po |
| FM Radio | Po |
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
| SAR trupi (AB) | |
| Shefi SAR (AB) | |
| SAR trupi (ABD) | |
| Shefi SAR (ABD) | |
Performance
PLATFORMA
| Chipset | Mediatek Helio G90T |
| CPU | Tetë bërthama (2x Cortex-A76 dhe 6x Cortex-A55) |
| Bits | 64 bite |
| cores | 8 bërthama |
| Teknologjia e procesit | 12nm |
| GPU | Mali-G76MC4 |
| GPU Bërthamat | |
| Frekuenca GPU | |
| Versioni i Android | Android 11, MIUI 12.5 |
| Luajnë Store |
MEMORY
| Kapaciteti RAM | 64 / 128GB |
| Lloji RAM | |
| Ruajtje | 6GB RAM |
| Slot SD Card | microSD, deri në 256 GB (përdor slotin e përbashkët të SIM) |
REZULTATET E PERFORMANCËS
Rezultati Antutu |
282k
• Antutu v8
|
Bateri
| Kapaciteti | 4500 mAh |
| Tipi | LiPo |
| Teknologjia e Karikimit të Shpejtë | Karikimi i shpejtë 18 W |
| Shpejtësia e karikimit | 18W |
| Koha e riprodhimit të videos | |
| Ngarkimi i shpejte | Po |
| akuzuar pa tel | jo |
| Ngarkimi i kundërt |
Kamera
KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
Kamera e Parë
| zgjidhje | |
| Sensor | Samsung Bright GW1 |
| Hapje | f / 1.8 |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i figurës | Megapixelë 64 |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 2160@30, 1080@30/60/120fps |
| Stabilizimi optik (OIS) | jo |
| Stabilizimi Elektronik (EIS) | Po |
| Video me Slow Motion | Po, 960 fps |
| karakteristika | Blic me dy LED, HDR, panorama |
Rezultati i DxOMark
| Rezultati celular (prapa) |
84
I lëvizshëm
87
Foto
78
Video
|
| Rezultati Selfie |
selfie
Foto
Video
|
KAMERA SELFIE
Kamera e Parë
| zgjidhje | 20 MP |
| Sensor | |
| Hapje | f / 2.2 |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080p @ 30fps |
| karakteristika | HDR |
Pyetjet e shpeshta të Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Sa zgjat bateria e Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Bateria Xiaomi Redmi Note 8 Pro ka një kapacitet prej 4500 mAh.
A ka Xiaomi Redmi Note 8 Pro NFC?
Po, Xiaomi Redmi Note 8 Pro ka NFC
Cila është shkalla e rifreskimit të Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro ka shpejtësi rifreskimi 60 Hz.
Cili është versioni Android i Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Versioni Android i Xiaomi Redmi Note 8 Pro është Android 11, MIUI 12.5.
Cila është rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi Note 8 Pro është 1080 x 2340 piksele.
A ka Xiaomi Redmi Note 8 Pro karikim me valë?
Jo, Xiaomi Redmi Note 8 Pro nuk ka karikim me valë.
A është Xiaomi Redmi Note 8 Pro rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?
Jo, Xiaomi Redmi Note 8 Pro nuk ka rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit.
A vjen Xiaomi Redmi Note 8 Pro me një fole kufjesh 3.5 mm?
Po, Xiaomi Redmi Note 8 Pro ka fole kufjesh 3.5 mm.
Cilat janë megapikselat e kamerës Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro ka kamerë 64MP.
Cili është sensori i kamerës së Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Xiaomi Redmi Note 8 Pro ka sensorin e kamerës Samsung Bright GW1.
Cili është çmimi i Xiaomi Redmi Note 8 Pro?
Çmimi i Xiaomi Redmi Note 8 Pro është 220 dollarë.
Shqyrtimet dhe opinionet e përdoruesve të Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Rishikimet e videove të Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Rishikimi në Youtube
Xiaomi Redmi Shënim 8 Pro
×

Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.
Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.
Atje jane 119 komente për këtë produkt.