Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G
Specifikat e Redmi Note 9 Pro 5G ofrojnë procesor Qualcomm me cilësi të lartë deri në segmentin e mesëm.
Karakteristikat kryesore të Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G
- Shkalla e lartë refresh Rezistente ndaj ujit Ngarkimi i shpejtë Kapacitet i lartë RAM
- Ekrani IPS Nuk ka OIS
Specifikimet e plota të Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G
| Markë | redmi |
| I shpallur | 2020, 26 nëntor |
| Codename | gauguin |
| Numri Model | M2007J17C |
| Release Date | 2020, 01 dhjetor |
| Çmimi jashtë | Rreth 200 euro |
Display
| Tipi | IPS LCD |
| Raporti i Aspektit dhe PPI | Raporti 20:9 - dendësia 395 ppi |
| Masat | 6.67 inç, 107.4 cm2 (Ratio 84.6% ekran ndaj trupit) |
| Vlerësoni refresh | 120 Hz |
| zgjidhje | 1080 x pixels 2400 |
| Shkëlqimi maksimal (nit) | |
| mbrojtje | Corning Gorilla 5 qelqi |
| karakteristika |
TRUPI
| Colors |
gri blu E kuqe/Mente |
| përmasat | 165.4 • 76.8 • 9 mm (6.51 • 3.02 • 0.35 në) |
| peshë | 215 gr (7.58 oz) |
| material | Para xhami (Gorilla Glass 5), xhami mbrapa (Gorilla Glass 5) |
| Certifikim | IP53 |
| Water Resistant | Po |
| Sensore | Gjurmët e gishtave (e montuar në anë), akselerometër, xhiro, afërsi, busull |
| 3.5mm Jack | Po |
| NFC | Po |
| Infrared | Po |
| Lloji USB | USB Type-C 2.0 |
| Sistemi i ftohjes | Po |
| HDMI | |
| Zëri i altoparlantit (dB) |
Rrjet
Frekuencat
| Teknologji | GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G |
| Bandat 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 dhe SIM 2 |
| Bandat 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Bandat 4G | 1, 3, 5, 7, 8, 34, 38, 39, 40, 41 |
| Bandat 5G | 1, 3, 41, 78, 79 SA/NSA/Nën6 |
| TD-SCDMA | |
| Menuja | Po, me A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, GNSS me bandë të dyfishtë |
| Shpejtësia e rrjetit | HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A, 5G |
| Tipi i kartës SIM | SIM dyfishtë hibride (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë) |
| Numri i zonës SIM | 2 SIM |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, band dyfishtë, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| volt | Po |
| FM Radio | Po |
| SAR trupi (AB) | |
| Shefi SAR (AB) | |
| SAR trupi (ABD) | |
| Shefi SAR (ABD) | |
PLATFORMA
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 750G 5G (SM7225) |
| CPU | Tetë bërthama (2x2.2 GHz Kryo 570 & 6x1.8 GHz Kryo 570) |
| Bits | |
| cores | 8 bërthama |
| Teknologjia e procesit | 8 nm |
| GPU | Adreno 619 |
| GPU Bërthamat | |
| Frekuenca GPU | |
| Versioni i Android | Android 12, MIUI 13 |
| Luajnë Store |
MEMORY
| Kapaciteti RAM | RAM 6 GB / 8 GB |
| Lloji RAM | |
| Ruajtje | 128 GB / 256 GB ROM |
| Slot SD Card | microSDXC (përdor slot SIM të përbashkët) |
REZULTATET E PERFORMANCËS
Rezultati Antutu |
351.000
• Antutu v8
|
Bateri
| Kapaciteti | 4820 mAh |
| Tipi | LiPo |
| Teknologjia e Karikimit të Shpejtë | |
| Shpejtësia e karikimit | 33W |
| Koha e riprodhimit të videos | |
| Ngarkimi i shpejte | 33W |
| akuzuar pa tel | jo |
| Ngarkimi i kundërt |
Kamera
| zgjidhje | 108 MP |
| Sensor | Samsung S5KHM2 |
| Hapje | f / 1.8 |
| Madhësia piksele | 0.7μm |
| Madhësia e sensorit | 1 / 1.52 " |
| Optical Zoom | |
| Lente | 26 mm (i gjerë) |
| shtesë | PDAF |
| zgjidhje | 8 MP |
| Sensor | Omnivision OV8856 |
| Hapje | f / 2.2 |
| Madhësia piksele | 1.12μm |
| Madhësia e sensorit | 1 / 4.0 " |
| Optical Zoom | |
| Lente | 118? (tejgjerë) |
| shtesë |
| zgjidhje | 2 MP |
| Sensor | Omnivision OV02B10 |
| Hapje | f / 2.4 |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | Macro |
| shtesë |
| zgjidhje | 2 MP |
| Sensor | Hynix HI-259 |
| Hapje | f / 2.4 |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Optical Zoom | |
| Lente | Thellësi |
| shtesë |
| Rezolucioni i figurës | Megapixelë 108 |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 4K@30fps, 1080p@30/60fps |
| Stabilizimi optik (OIS) | jo |
| Stabilizimi Elektronik (EIS) | Po |
| Video me Slow Motion | Po |
| karakteristika | Blic me dy ngjyra LED, HDR, panorama |
Rezultati i DxOMark
| Rezultati celular (prapa) |
I lëvizshëm
Foto
Video
|
| Rezultati Selfie |
selfie
Foto
Video
|
KAMERA SELFIE
| zgjidhje | 16 MP |
| Sensor | Omnivision OV16A1Q |
| Hapje | f / 2.45 |
| Madhësia piksele | 1.60 μm |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080p@30fps, xhiro-EIS |
| karakteristika | HDR, panoramë |
FAQ të shpeshta për Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G
Sa zgjat bateria e Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Bateria Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ka një kapacitet prej 4820 mAh.
A ka Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G NFC?
Po, Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ka NFC
Cila është shkalla e rifreskimit të Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ka shpejtësi rifreskimi 120 Hz.
Cili është versioni Android i Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Versioni Android i Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G është Android 12, MIUI 13.
Cila është rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Rezolucioni i ekranit Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G është 1080 x 2400 piksele.
A ka Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G karikim me valë?
Jo, Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G nuk ka karikim me valë.
A është Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?
Po, Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit.
A vjen Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G me një fole kufjesh 3.5 mm?
Po, Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ka fole kufjesh 3.5 mm.
Cilat janë megapikselat e kamerës Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ka kamerë 108MP.
Cili është sensori i kamerës së Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G ka sensorin e kamerës Samsung S5KHM2.
Cili është çmimi i Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Çmimi i Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G është 290 dollarë.
Cili version MIUI do të jetë përditësimi i fundit i Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
MIUI 14 do të jetë versioni i fundit MIUI i Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G.
Cili version Android do të jetë përditësimi i fundit i Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Android 12 do të jetë versioni i fundit Android i Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G.
Sa përditësime do të marrë Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G do të marrë 3 MIUI dhe 3 vjet përditësime sigurie Android deri në MIUI 14.
Sa vite do të marrë përditësime Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G do të marrë 3 vjet përditësim sigurie që nga viti 2022.
Sa shpesh do të marrë përditësime Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G përditësohet çdo 3 muaj.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G del nga kutia me cilin version Android?
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G del nga kutia me MIUI 12 bazuar në Android 10
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G përditësimin MIUI 13?
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G tashmë ka përditësuar MIUI 13.
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G përditësimin e Android 12?
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G tashmë ka përditësuar Android 12.
Kur do ta marrë Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G përditësimin e Android 13?
Jo, Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G nuk do të marrë përditësimin e Android 13.
Kur do të përfundojë mbështetja e përditësimit të Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G?
Mbështetja e përditësimit të Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G do të përfundojë në 2024.
Shqyrtimet dhe opinionet e përdoruesve të Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G
Rishikimet e videove të Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G
×


Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.
Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.
Atje jane 10 komente për këtë produkt.