Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A)
Redmi Note 5A dhe Redmi Y1 janë i njëjti smartphone.
Karakteristikat kryesore të Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A).
- Kufje për kufje Opsione të shumta ngjyrash Ofrohet zona e kartës SD
- Ekrani IPS Nuk ka më shitje Regjistrim video 1080p Ekran HD+
Specifikimet e plota të Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A).
Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
| Markë | redmi |
| I shpallur | |
| Codename | ugg |
| Numri Model | |
| Release Date | 2017, nëntor |
| Çmimi jashtë | Rreth 140 euro |
Display
| Tipi | IPS LCD |
| Raporti i Aspektit dhe PPI | Raporti 16:9 - dendësia 267 ppi |
| Masat | 5.5 inç, 83.4 cm2 (Ratio 71.5% ekran ndaj trupit) |
| Vlerësoni refresh | 60 Hz |
| zgjidhje | 720 x pixels 1280 |
| Shkëlqimi maksimal (nit) | |
| mbrojtje | Corning Gorilla 3 qelqi |
| karakteristika |
TRUPI
| Colors |
Gold Dark Grey Ngjyrë argjendi Rose Gold |
| përmasat | 153 x 76.2 x 7.7 mm (6.02 x 3.00 x 0.30 në) |
| peshë | 153 gr (5.40 oz) |
| material | Kornizë alumini, mbrapa plastike |
| Certifikim | |
| Water Resistant | |
| Sensore | Gjurmë gishtash (montuar në pjesën e pasme), akselerometër, xhiro, afërsi, busull |
| 3.5mm Jack | Po |
| NFC | jo |
| Infrared | |
| Lloji USB | mikro USB 2.0 |
| Sistemi i ftohjes | |
| HDMI | |
| Zëri i altoparlantit (dB) |
Rrjet
Frekuencat
| Teknologji | GSM / HSPA / LTE |
| Bandat 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 dhe SIM 2 |
| Bandat 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Bandat 4G | Banda LTE - 1 (2100), 3 (1800), 4 (1700/2100), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 20 (800), 38 (2600), 40 (2300) |
| Bandat 5G | |
| TD-SCDMA | |
| Menuja | Po, me A-GPS, GLONASS, BDS |
| Shpejtësia e rrjetit | HSPA, LTE |
Të tjerët
| Tipi i kartës SIM | SIM dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë) |
| Numri i zonës SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direkt, hotspot |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| volt | |
| FM Radio | Po |
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
| SAR trupi (AB) | |
| Shefi SAR (AB) | |
| SAR trupi (ABD) | |
| Shefi SAR (ABD) | |
Performance
PLATFORMA
| Chipset | Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435 (28 nm) |
| CPU | Cortex-A1.4 me tetë bërthama 53 GHz |
| Bits | |
| cores | |
| Teknologjia e procesit | |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU Bërthamat | |
| Frekuenca GPU | |
| Versioni i Android | Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 10 |
| Luajnë Store |
MEMORY
| Kapaciteti RAM | 4 GB RAM / 32 GB |
| Lloji RAM | |
| Ruajtje | 64 GB |
| Slot SD Card | microSD, deri në 256 GB (slot i dedikuar) |
REZULTATET E PERFORMANCËS
Rezultati Antutu |
• AnTuTu
|
Bateri
| Kapaciteti | 3080 mAh |
| Tipi | Li-jon |
| Teknologjia e Karikimit të Shpejtë | |
| Shpejtësia e karikimit | 10W |
| Koha e riprodhimit të videos | |
| Ngarkimi i shpejte | |
| akuzuar pa tel | |
| Ngarkimi i kundërt |
Kamera
KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
| Rezolucioni i figurës | Megapixelë 13 |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080 30 @ |
| Stabilizimi optik (OIS) | jo |
| Stabilizimi Elektronik (EIS) | |
| Video me Slow Motion | |
| karakteristika | Blic LED, HDR, panoramë |
Rezultati i DxOMark
| Rezultati celular (prapa) |
I lëvizshëm
Foto
Video
|
| Rezultati Selfie |
selfie
Foto
Video
|
KAMERA SELFIE
Kamera e Parë
| zgjidhje | 16 MP |
| Sensor | |
| Hapje | f / 2.0 |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080p @ 30fps |
| karakteristika |
FAQ për Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A).
Sa zgjat bateria e Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A)?
Bateria Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) ka një kapacitet prej 3080 mAh.
A ka Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) NFC?
Jo, Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) nuk ka NFC
Cila është shkalla e rifreskimit të Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A)?
Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) ka shpejtësi rifreskimi 60 Hz.
Cili është versioni Android i Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A)?
Versioni Android i Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) është Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 10.
Cila është rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A)?
Rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) është 720 x 1280 piksele.
A ka Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) karikim me valë?
Jo, Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) nuk ka karikim me valë.
A është Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?
Jo, Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) nuk ka rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit.
A vjen Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) me një fole kufjesh 3.5 mm?
Po, Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) ka fole kufjesh 3.5 mm.
Cilat janë megapikselat e kamerës Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A)?
Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) ka kamerë 13MP.
Cili është çmimi i Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A)?
Çmimi i Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A) është 45 dollarë.
Rishikimet dhe opinionet e përdoruesve të Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A).
Rishikime video të Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A).
Rishikimi në Youtube
Xiaomi Redmi Y1 (Shënim 5A)
×
Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.
Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.
Atje jane 2 komente për këtë produkt.