Xiaomi Redmi
Xiaomi Redmi 5 është smartphone me trup metalik me cilësi të lartë për çmim të ulët.
Karakteristikat kryesore të Xiaomi Redmi
- Kufje për kufje Opsione të shumta ngjyrash Ofrohet zona e kartës SD
- Ekrani IPS Nuk ka më shitje Regjistrim video 1080p Kapacitet i ulët i baterisë
Specifikimet e plota të Xiaomi Redmi
Specifikimet e Përgjithshme
NISJA
| Markë | redmi |
| I shpallur | |
| Codename | HM2013023 |
| Numri Model | 2013023 |
| Release Date | Publikuar 2013, gusht |
| Çmimi jashtë | Rreth 100 euro |
Display
| Tipi | IPS LCD |
| Raporti i Aspektit dhe PPI | Raporti 16:9 - dendësia 312 ppi |
| Masat | 4.7 inç, 60.9 cm2 (Ratio 64.4% ekran ndaj trupit) |
| Vlerësoni refresh | 60 Hz |
| zgjidhje | 720 x pixels 1280 |
| Shkëlqimi maksimal (nit) | |
| mbrojtje | Corning Gorilla 2 qelqi |
| karakteristika |
TRUPI
| Colors |
e zezë E kuqe kineze e gjelbër Panele të verdha |
| përmasat | 137 x 69 x 9.9 mm (5.39 x 2.72 x 0.39 në) |
| peshë | 158 gr (5.57 oz) |
| material | |
| Certifikim | |
| Water Resistant | |
| Sensore | Përshpejtuesi, gyro, afërsia, busulla |
| 3.5mm Jack | Po |
| NFC | jo |
| Infrared | |
| Lloji USB | microUSB 2.0, pritës USB |
| Sistemi i ftohjes | |
| HDMI | |
| Zëri i altoparlantit (dB) |
Rrjet
Frekuencat
| Teknologji | GSM / HSPA |
| Bandat 2G | GSM - 900 / 1800 / 1900 |
| Bandat 3G | HSDPA - 900 / 2100 |
| Bandat 4G | |
| Bandat 5G | |
| TD-SCDMA | |
| Menuja | Po, me A-GPS |
| Shpejtësia e rrjetit | HSPA |
Të tjerët
| Tipi i kartës SIM | SIM Dual |
| Numri i zonës SIM | 2 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direkt, hotspot |
| Bluetooth | 4.0, A2DP, LE |
| volt | |
| FM Radio | Po |
VLERA SARKufiri i FCC është 1.6 W/kg i matur në një vëllim prej 1 gram indi.
| SAR trupi (AB) | |
| Shefi SAR (AB) | |
| SAR trupi (ABD) | |
| Shefi SAR (ABD) | |
Performance
PLATFORMA
| Chipset | Mediatek MT6589T (28 nm) |
| CPU | Cortex-A1.5 me katër bërthama 7 GHz |
| Bits | |
| cores | |
| Teknologjia e procesit | |
| GPU | PowerVR SGX544MP2 |
| GPU Bërthamat | |
| Frekuenca GPU | |
| Versioni i Android | Android 4.2 (Jelly Bean) |
| Luajnë Store |
MEMORY
| Kapaciteti RAM | 1 GB RAM |
| Lloji RAM | |
| Ruajtje | 4 GB |
| Slot SD Card | microSD, deri në 32 GB (slot i dedikuar) |
REZULTATET E PERFORMANCËS
Rezultati Antutu |
• AnTuTu
|
Bateri
| Kapaciteti | 2000 mAh |
| Tipi | LiPo |
| Teknologjia e Karikimit të Shpejtë | |
| Shpejtësia e karikimit | 5W |
| Koha e riprodhimit të videos | |
| Ngarkimi i shpejte | |
| akuzuar pa tel | |
| Ngarkimi i kundërt |
Kamera
KAMERA KRYESORE Karakteristikat e mëposhtme mund të ndryshojnë me përditësimin e softuerit.
| Rezolucioni i figurës | Megapixelë 8 |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 1080 30 @ |
| Stabilizimi optik (OIS) | jo |
| Stabilizimi Elektronik (EIS) | |
| Video me Slow Motion | |
| karakteristika | Blic me dy LED, HDR |
Rezultati i DxOMark
| Rezultati celular (prapa) |
I lëvizshëm
Foto
Video
|
| Rezultati Selfie |
selfie
Foto
Video
|
KAMERA SELFIE
Kamera e Parë
| zgjidhje | 1.3 MP |
| Sensor | |
| Hapje | |
| Madhësia piksele | |
| Madhësia e sensorit | |
| Lente | |
| shtesë |
| Rezolucioni i videos dhe FPS | 720p @ 30fps |
| karakteristika |
FAQ për Xiaomi Redmi
Sa zgjat bateria e Xiaomi Redmi?
Bateria Xiaomi Redmi ka një kapacitet prej 2000 mAh.
A ka Xiaomi Redmi NFC?
Jo, Xiaomi Redmi nuk ka NFC
Cila është shkalla e rifreskimit të Xiaomi Redmi?
Xiaomi Redmi ka një shpejtësi të rifreskimit 60 Hz.
Cili është versioni Android i Xiaomi Redmi?
Versioni i Xiaomi Redmi Android është Android 4.2 (Jelly Bean).
Cila është rezolucioni i ekranit të Xiaomi Redmi?
Rezolucioni i ekranit Xiaomi Redmi është 720 x 1280 piksele.
A ka Xiaomi Redmi karikim me valë?
Jo, Xiaomi Redmi nuk ka karikim me valë.
A është Xiaomi Redmi rezistent ndaj ujit dhe pluhurit?
Jo, Xiaomi Redmi nuk ka rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit.
A vjen Xiaomi Redmi me një fole kufjesh 3.5 mm?
Po, Xiaomi Redmi ka fole kufjesh 3.5 mm.
Cilat janë megapikselat e kamerës Xiaomi Redmi?
Xiaomi Redmi ka kamerë 8MP.
Cili është çmimi i Xiaomi Redmi?
Çmimi i Xiaomi Redmi është 15 dollarë.
Shqyrtimet dhe opinionet e përdoruesve të Xiaomi Redmi
Rishikimet e videove të Xiaomi Redmi
Rishikimi në Youtube
Xiaomi Redmi
×
Nëse jeni duke përdorur këtë telefon ose keni përvojë me këtë telefon, zgjidhni këtë opsion.
Zgjidhni këtë opsion nëse nuk e keni përdorur këtë telefon dhe thjesht dëshironi të shkruani një koment.
Atje jane 0 komente për këtë produkt.