Xiaomi 14 Ultra del në dyqane në Indi

Pasi të jetë nisur në Mars, xiaomi 14 Ultra tani është në dispozicion në dyqanet në Indi.

Xiaomi prezantoi modelin në vend muajin e kaluar, por ai nuk u bë i disponueshëm menjëherë pas zbulimit të tij. Fatmirësisht, pas një pritjeje të gjatë, modeli tashmë është në dispozicion për blerje.

Modeli Ultra në serinë Xiaomi 14 vjen me 99,999 Rs dhe është i disponueshëm përmes faqes së internetit Xiaomi India, Flipkart dhe shitësve të autorizuar të markës. Blerësit mund të zgjedhin midis ngjyrave të zeza dhe të bardha, të dyja prej lëkure vegane sportive. Sidoqoftë, modeli vjen vetëm me një konfigurim të vetëm të bërë nga 16 GB RAM LPDDR5X dhe 512 GB hapësirë ​​ruajtëse UFS 4.0.

Pajisja e dorës përmban një ekran 6.73K 2-bit LTPO OLED 12 inç, i cili ofron një shpejtësi rifreskimi 1 deri në 120 Hz dhe ndriçim maksimal deri në 3,000 nits. Ai vjen me çipin e fuqishëm Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, i plotësuar nga një bateri e madhe 5,300 mAh me karikim me tela 90 W dhe aftësi të karikimit me valë 80 W.

Sa i përket sistemit të kamerave të Ultra, nuk është çudi që ai po reklamohet si një model i fokusuar në kamera. Ai vjen me një konfigurim tepër mbresëlënës të kamerës së pasme të përbërë nga një kamerë kryesore 50 MP me një sensor 1 inç Sony LYT-900 Hyper OIS dhe lente Leica Summilux, një lente me kënd ultra të gjerë Leica 50MP 122 gradë me sensor Sony IMX858, një 50MP Lente telefoto Leica 3.2X me sensor Sony IMX858 dhe një lente telefoto periskop Leica 50MP me sensor Sony IMX858.

Akoma më shumë, modeli Ultra përdor sistemin e hapjes së ndryshueshme të kompanisë. Kjo lejon që pajisja të kryejë 1,024 ndalesa ndërmjet f/1.63 dhe f/4.0, me hapjen e hapjes dhe mbylljes së hapjes për të bërë mashtrimin. Për më tepër, pajisja ka një aftësi regjistrimi të regjistrave, një veçori që debutoi së fundmi në iPhone 15 Pro. Funksioni mund të jetë një mjet i dobishëm për përdoruesit që duan aftësi serioze video në telefonat e tyre, duke i lejuar ata të kenë fleksibilitet në modifikimin e ngjyrave dhe kontrast në post-produksion.

Artikuj Të Ngjashëm