Nisja e Xiaomi Civi 1S do të jetë nesër: gjithçka që duhet të dini

Lajm emocionues, fansa të Xiaomi! Të Nisja e Xiaomi Civi 1S, një version i përditësuar i modelit të njohur Civi që u prezantua 8 muaj më parë, do të jetë nesër. Ky model i ri ka pak përmirësime. Por jo shumë. Vetëm një version i përmirësuar. Pra, nëse jeni në treg për një smartphone të ri, sigurohuni që të shikoni Xiaomi Civi 1S kur të dalë në shitje nesër.

Data e lëshimit të Xiaomi Civi 1S

Është pothuajse koha! Data e lansimit të Xiaomi Civi 1S është nesër dhe ne nuk mund të jemi më të emocionuar. Ne e kemi pritur me padurim këtë lëshim që atëherë Xiaomi Civi S u zbulua 2 muaj më parë, dhe ne e dimë që edhe ju keni. Sot Menaxheri i Produkteve Xiaomi Civi Xinxin Mia u njoftua në Weibo, Xiaomi Civi S do të lançohet nesër.

Pra, çfarë mund të prisni nga 1S? Nuk presim asgjë të re. Është një version i ridizajnuar i CIVI.

Krahasimi i Xiaomi Civi 1S dhe Xiaomi Civi

Specifikimet e Xiaomi Civi 1S janë këtu. Ju mund të pyesni se cili është ndryshimi midis Xiaomi Civi 1S dhe modeleve të mëparshme në seritë Civi dhe Lite. Një nga përmirësimet më të dukshme është procesori. Xiaomi Civi 1S do të vijë me një Snapdragon 778G+, që është një hap i rëndësishëm nga 778G në modelet më të vjetra. Për më tepër, kamera mund të jetë e njëjtë me seritë Xiaomi 11 Lite, Xiaomi 12 Lite dhe Xiaomi Civi, dhe një panel tjetër me prekje me cilësi të lartë Synaptics do të përdoret për 1S. Këto janë vetëm disa nga mënyrat se si 1S është një përmirësim në krahasim me paraardhësin e tij.

Jeni të emocionuar për prezantimin e Xiaomi Civi 1S nesër? Ne jemi të sigurt! Ky telefon është i mbushur me veçori që me siguri do të bëjnë përshtypje dhe ne mezi presim ta marrim në dorë. Ja çfarë dimë deri më tani për Civi 1S: ai ka një ekran të lakuar 6.55 inç 120Hz, një procesor Snapdragon 778G+, 8 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse. Ai gjithashtu ka kamera të trefishta të pasme (64MP + 8MP + 2MP) dhe një kamerë të përparme 32MP. Dhe sigurisht, ai përdor softuerin MIUI 13 të Xiaomi bazuar në Android 12. Jemi vërtet kurioz të shohim se si funksionon ky telefon në përdorim në botën reale, ndaj qëndroni të sintonizuar për rishikimin tonë të plotë nesër. Ndërkohë, çfarë

Artikuj Të Ngjashëm