Xiaomi Civi S po vjen? Telefon misterioz i përdorur nga menaxheri i përgjithshëm i Redmi

Xiaomi ka modele të reja që priten nga seritë Redmi dhe Civi. Tërhoqi vëmendjen postimi i menaxherit të përgjithshëm të Redmi në llogarinë e tij në Weibo. Lu Weibing, i cili shpesh ndan postime me Redmi K50 Pro, u kyç këtë herë me një telefon misterioz Xiaomi. Nuk ka asnjë model në informacionin e pajisjes në Weibo, ai shfaqet si një "telefon Xiaomi". Xiaomi Civi S po vjen?

Xiaomi Civi S, modeli i ri në serinë Xiaomi Civi që pritet të zbulohet këtë vit, dhe Redmi Note 12, i cili pritet të jetë modeli më i ri i serisë Redmi Note, filluan të shfaqen me rrjedhje. Një model Xiaomi me emrin e koduar "zijin" u vu re në bazën e të dhënave IMEI muaj më parë dhe u vlerësua të ishte modeli Xiaomi 12 Lite Zoom. Më vonë, modeli Xiaomi 12 Lite Zoom u anulua dhe shumë veçori u hoqën dhe Xiaomi Civi S po vjen me siguri duke u zhvilluar duke vazhduar të njëjtin emër të koduar.

Xiaomi Civi S po vjen? Telefon misterioz i përdorur nga menaxheri i përgjithshëm i Redmi

Xiaomi Civi S po vjen me tipare ambicioze

Xiaomi Civi S do të përdorë çipin Qualcomm Snapdragon 778G ose 778G+ ashtu si paraardhësi i tij. Pritet të përdorë një ekran të lakuar 6.55 inç me rezolucion 1080p dhe shpejtësi të rifreskimit 120 Hz. Xiaomi Civi S do të ketë kamerën kryesore pa mbështetje OIS, një sensor kamerash me kënd ultra të gjerë dhe si në shumë Xiaomi modele, ka një sensor makro kamera. Modeli i ri do të dalë nga kutia me softuerin më të fundit. Xiaomi Civi S që vjen me MIUI 12 të bazuar në Android 13, do të marrë 3 përditësime kryesore të Android.

La Xiaomi Civi S pritet të jetë në muajt e ardhshëm. Me siguri do të dalë në treg në prill ose maj. Por ne kemi një lajm të trishtuar: Xiaomi Civi S, si paraardhësi i tij, do të lansohet vetëm në Kinë. Sipas rrjedhjeve, ajo ka vetëm ROM të rajonit të Kinës.

Artikuj Të Ngjashëm