Xiaomi, mund të prezantojë smartfonin e ri me procesor MediaTek Dimensity 9200!

Së fundmi, MediaTek prezantoi procesorin e saj të ri kryesor, MediaTek Dimensity 9200. Ky chipset është një procesor lojrash me performancë të lartë. Ajo përmban Cortex X3 + Cortex A715 + Cortex A510 Konfigurimi i procesorit bazuar në arkitekturën më të fundit V9 të ARM. Ai gjithashtu ka GPU-në Immortalis-G715, e cila përfshin teknologjinë e gjurmimit të rrezeve të bazuara në harduer. SOC i ri duket mjaft mbresëlënës. Shumë prodhues të smartfonëve kanë njoftuar se do ta përdorin këtë procesor. Tani, në një deklaratë, ajo erdhi nga Xiaomi. Është përmendur nga llogaria Weibo se Dimensity 9200 do të kënaqë përdoruesit me performancën e tij të shkëlqyer.

Smartphone me procesor MediaTek Dimensity 9200 i Xiaomi

Mundësia e shpalljes së një smartphone të ri duke përdorur Dimensity 9200 chipset i Xiaomi është shfaqur. Shpërndarja në llogarinë Weibo të Xiaomi-t konfirmon këtë mendim. Ndoshta tani Xiaomi ndoshta po teston një pajisje me SOC të re. Nëse kjo është e vërtetë, tashmë mund të themi se përdoruesit do të jenë shumë të lumtur..

Krahasuar me Dimensity 9000, ai tregon epërsinë e tij në pika si CPU, ISP, AI. SOC i ri ka performancë më të mirë se paraardhësi i tij. Efikasiteti i energjisë gjithashtu rritet.

New Dimensity 9200 është ndërtuar në teknikën superiore të prodhimit TSMC 4nm+ (N4P). Ajo bën përshtypje me karakteristikat e saj madhështore. Ai del si chipset i parë nga shiriti i teknologjisë Wifi-7. Për më tepër, zhvillimet e bëra në anën e ISP-së dhe inteligjencës artificiale duken të mira. Për më shumë informacion rreth këtij chipset, Kliko këtu. Pra, çfarë mendoni për artikullin? Mos harroni të tregoni mendimin tuaj.

Burim

Artikuj Të Ngjashëm