Xiaomi zbulon specifikimet e kamerës së Civi 2!

Civile 2 do të dalë për 5 ditë dhe Specifikimet e kamerës Civi 2 sapo zbuluar nga Xiaomi! Do të lansohet më shtator 27th at 14:00 në Kinë. Pavarësisht lançimit në Kinë, ne supozojmë se Civi 2 do të dalë si Xiaomi 12 Lite NE në tregjet globale megjithatë nuk është ende e qartë se si do të jetë markimi global.

On Xiaomi civi seri, Xiaomi fokusohet në aftësitë e mira të kamerës selfie dhe një dizajn kompakt. Ajo peshon Gram 171.8 dhe ka 7.23mm të trashësisë. Është pak më i rëndë dhe më i trashë se Civi origjinal, por gjithsesi është një pajisje mjaft kompakte.

Specifikimet e kamerës Civi 2

Xiaomi i ka prezantuar gjithmonë telefonat e tyre pa fokus automatik. Edhe flamuri më i fundit nga Xiaomi, Xiaomi 12S Ultra, për fat të keq, nuk ka një kamerë selfie me fokus automatik. Të gjithë telefonat Civi ofrojnë fokus automatik në kamerën selfie duke përfshirë origjinal Civi Civi 1S dhe Civile 2 nuk është përjashtim me siguri.

Civi 2 përmban 2 kamera të përparme. Nje eshte i gjerë dhe tjetri eshte ultra i gjerë kamera, të dyja mund të marrin 32 MP imazhe. Ka veshje kundër shkëlqimit ALD dhe f / 2.0 aperturë për shkrepje më të qarta selfie në dritë të ulët. Gjithashtu kamera ultra e gjerë ka fushëpamje 100°.

Civi 2 do të ketë gjithashtu një modalitet të veçantë VLOG. Ai ofron efekte të ndryshme dhe paracaktime ngjyrash brenda aplikacionit të kamerës. Dhe Civi 2 përmban konfigurimin e trefishtë të kamerës në pjesën e pasme.

Xiaomi Civi 2 ka të njëjtën kamerë kryesore të pasme si Xiaomi 12. Ajo ka Sony IMX766 sensor me 50 MP rezolucioni dhe f / 1.8 aperturë. Xiaomi nuk ka raportuar për kamerat e tjera të pasme. Nuk është zyrtare, por supozojmë se do të ketë një ultra të gjerë dhe një makro kamera.

Civi 2 pritet të lançohet me Snapdragon 7 Gen1 Full HD 120 Hz shfaqja. Edhe pse është një pajisje e orientuar drejt selfieve, është një model mjaft i mirë me ekranin e tij me shpejtësi të lartë rifreskimi dhe një CPU të fuqishme. Snapdragon 7 Gen1 është më i shpejtë se i mëparshmi Snapdragon 778G e cila përdoret në origjinal Xiaomi Civi.

Çfarë mendoni për kamerat Xiaomi Civi? Ju lutemi komentoni më poshtë!

Artikuj Të Ngjashëm