Xiaomi Redmi 8
Redmi 8 e na le kh'amera e ntle bakeng sa theko ea eona.
Litlhaloso tsa bohlokoa tsa Xiaomi Redmi 8
- E thibela metsi Ho laela ka potlako Matla a phahameng a betri Headphone jack
- Pontšo ea IPS Ha ho sa na thekiso Rekota Video ea 1080p HD+ Screen
Litlhaloso tse felletseng tsa Xiaomi Redmi 8
| Brand | Redmi |
| E tsebisitsoe | October 10, 2019 |
| Codename | mehloaare |
| Number Model | |
| Letsatsi la ho nšoa | October 12, 2019 |
| Out Price | Hoo e ka bang li-euro tse 100 |
BONTŠA
| Type | IPS LCD |
| Aspect Ratio le PPI | 19:9 karolelano - 270 ppi density |
| Size | 6.22 lisenthimithara, 96.6 cm,2 (~ 81.8% karo-karolelano ea mmele le 'mele) |
| khatholla Rate | 60 Hz |
| qeto | 720 x 1520 pixels |
| Khanya e holimo (nit) | |
| Protection | Corning Glass ea Gorilla 5 |
| Likaroloana |
BODY
| mebala |
Black Red Blue |
| litekanyo | 156.5 • 75.4 • 9.4 limilimithara (6.16 • 2.97 • 0.37 ho) |
| Weight | 188 dikgerama (6.63 oz) |
| lintho tse bonahalang | polasetiki |
| tiiseletswe | Tšireletso ea P2i Splash-Bopaki |
| Ha e kene metsi | E |
| e hlahlobang | Menoana (e kentsoeng ka morao), accelerometer, proximity, compass |
| 3.5mm Jack | E |
| NFC | Che |
| go la la | E |
| Mofuta oa USB | 2.0, Mofuta oa C-1.0 sehokela se fetolang, USB On-The-Go |
| Cooling System | |
| HDMI | |
| Lerata la sebuela-hole (dB) |
Network
Maqhubu
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| Lihlopha tsa 2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| Lihlopha tsa 3G | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Lihlopha tsa 4G | Sehlopha sa LTE - 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 40(2300), 41(2500) |
| Lihlopha tsa 5G | |
| TD-SCDMA | TD-SCDMA 2000 MHz |
| Navigation | E, ka A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| Network Speed | HSPA, LTE-A |
| Mofuta oa SIM Card | Dual SIM (Nano-SIM, bobeli bo-eme) |
| Nomoro ea Sebaka sa SIM | 2 |
| WiFi | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, hotspot |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| VoLTE | E |
| Molaetsa oa FM | E |
| Mmele SAR (AB) | |
| Hlooho SAR (AB) | |
| 'Mele oa SAR (ABD) | |
| Hlooho ea SAR (ABD) | |
sethaleng
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 439 |
| CPU | Octa-core (2x1.95 GHz Cortex-A53 & 6x1.45 GHz Cortex A53) |
| likotoana | 64 hanyane |
| Li-cores | Ntho ea 8 |
| Tsela ea Theknoloji | 12 nm |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU Cores | 2 |
| Khafetsa GPU | 500 MHz |
| Android Version | Sesebelisoa sa Android 11, MIUI 12.5 |
| Store bapala |
MEMO
| Bokhoni ba RAM | 3GB / 4GB |
| Mofuta oa RAM | LPDDR4 |
| Storage | 32GB / 64GB |
| Slot ea Card Card | microSD, ho fihla ho 512 GB (slot e inehetseng) |
LIEKETSENG MOSEBETSI
Antutu Score |
84k
• Motho v7
|
Battery
| bokgoni ba | 5200 mAh |
| Type | Lipo |
| Theknoloji ea Tefiso e potlakileng | |
| Ho tjhaja lebelo | 18W |
| Nako ea ho Bapala Video | |
| Ho lefella ka potlako | E |
| Ho tjhaja ka waelese | Che |
| Reverse tjhaja |
Camera
| qeto | |
| Sensor | Sony IMX363 Exmor RS |
| lesoba | f e / 1.8 |
| Pixel Size | |
| Sensor Size | |
| Optical Zoom | |
| Lens | |
| E eketsehileng |
| Qeto ea Litšoantšo | 4288 x 2843 pixels, 12.19 MP |
| Qeto ea Video le FPS | 1080 @ 30 |
| Optical Stabilization (OIS) | Che |
| Ho tsitsisa ha Motlakase (EIS) | E |
| Video ea Slow Motion | E |
| Likaroloana | Leseli la LED, HDR, pono |
Lintlha tsa DxOMark
| Mobile Score (Ka morao) |
selefouno
Photo
Video
|
| Selfie Score |
Selfie
Photo
Video
|
SELFIE KAMERA
| qeto | 8 MP |
| Sensor | |
| lesoba | f e / 2.0 |
| Pixel Size | |
| Sensor Size | |
| Lens | |
| E eketsehileng |
| Qeto ea Video le FPS | 1080p @ 30fps |
| Likaroloana | HDR |
Xiaomi Redmi 8 FAQ
Betri ea Xiaomi Redmi 8 e nka nako e kae?
Betri ea Xiaomi Redmi 8 e na le matla a 5200 mAh.
Na Xiaomi Redmi 8 e na le NFC?
Che, Xiaomi Redmi 8 ha e na NFC
Sekhahla sa ho khatholla sa Xiaomi Redmi 8 ke eng?
Xiaomi Redmi 8 e na le sekhahla sa ho khatholla sa 60 Hz.
Mofuta oa Android oa Xiaomi Redmi 8 ke ofe?
Mofuta oa Xiaomi Redmi 8 Android ke Android 11, MIUI 12.5.
Qeto ea pontšo ea Xiaomi Redmi 8 ke efe?
Qeto ea pontšo ea Xiaomi Redmi 8 ke 720 x 1520 pixels.
Na Xiaomi Redmi 8 e na le ho tjhaja waelese?
Che, Xiaomi Redmi 8 ha e na ho tjhaja waelese.
Na Xiaomi Redmi 8 ha e na metsi le lerole?
E, Xiaomi Redmi 8 e na le metsi le lerole.
Na Xiaomi Redmi 8 e tla le jackphone ea hlooho ea 3.5mm?
E, Xiaomi Redmi 8 e na le jack ea hlooho ea 3.5mm.
Li-megapixels tsa khamera tsa Xiaomi Redmi 8 ke eng?
Xiaomi Redmi 8 e na le kh'amera ea 12MP.
Sensor ea khamera ea Xiaomi Redmi 8 ke eng?
Xiaomi Redmi 8 e na le sensor ea khamera ea Sony IMX363 Exmor RS.
Theko ea Xiaomi Redmi 8 ke eng?
Theko ea Xiaomi Redmi 8 ke $65.
Ke mofuta ofe oa MIUI e tla ba ntlafatso ea ho qetela ea Xiaomi Redmi 8?
MIUI 12.5 e tla ba mofuta oa ho qetela oa MIUI oa Xiaomi Redmi 8.
Ke mofuta ofe oa Android e tla ba ntlafatso ea ho qetela ea Xiaomi Redmi 8?
Android 10 e tla ba mofuta oa ho qetela oa Android oa Xiaomi Redmi 8.
Xiaomi Redmi 8 e tla fumana lintlafatso tse kae?
Xiaomi Redmi 8 e tla fumana 2 MIUI le lilemo tse 3 tsa lisebelisoa tsa ts'ireletso ea Android ho fihlela MIUI 12.5.
Xiaomi Redmi 8 e tla fumana lintlafatso ka lilemo tse kae?
Xiaomi Redmi 8 e tla fumana lilemo tse 3 tsa ntlafatso ea ts'ireletso ho tloha ka 2022.
Ke hangata hakae Xiaomi Redmi 8 e tla fumana lintlafatso?
Xiaomi Redmi 8 e ntlafatsoa likhoeli tse ling le tse ling tse 3.
Xiaomi Redmi 8 e tsoa lebokoseng le nang le mofuta ofe oa Android?
Xiaomi Redmi 8 e tsoa lebokoseng le nang le MIUI 10 e thehiloeng ho Android 9.
Xiaomi Redmi 8 e tla fumana ntlafatso ea MIUI 13 neng?
Xiaomi Redmi 8 e ke ke ea fumana ntlafatso ea MIUI 13.
Xiaomi Redmi 8 e tla fumana ntlafatso ea Android 12 neng?
Xiaomi Redmi 8 e ke ke ea fumana ntlafatso ea Android 12.
Xiaomi Redmi 8 e tla fumana ntlafatso ea Android 13 neng?
Che, Xiaomi Redmi 8 e ke ke ea fumana ntlafatso ea Android 13.
Tšehetso ea ntlafatso ea Xiaomi Redmi 8 e tla fela neng?
Tšehetso ea ntlafatso ea Xiaomi Redmi 8 e tla fela ka 2022.
Xiaomi Redmi 8 Maikutlo a Basebelisi le Maikutlo
Litlhahlobo tsa video tsa Xiaomi Redmi 8
Xiaomi Redmi 8
×

Haeba o sebelisa mohala ona kapa o na le boiphihlelo ka mohala ona, khetha khetho ena.
Khetha khetho ena haeba ha u so sebelise mohala ona 'me u batla ho ngola maikutlo.
Ho na le 21 maikutlo mabapi le sehlahisoa sena.