Xiaomi Redmi Note 9 5G
Мушаххасоти Redmi Note 9 5G протсессори дастрас, вале иҷрои хуби MediaTek-ро пешниҳод мекунад.
Хусусиятҳои асосии Xiaomi Redmi Note 9 5G
- Муқовимати обногузар Пардохти зуд Иқтидори баланди RAM Иқтидори батареяи баланд
- Намоиши IPS Версияи кӯҳнаи нармафзор Не OIS
Хусусиятҳои пурраи Xiaomi Redmi Note 9 5G
| Brand | Redmi |
| Эълон карда шудааст | 2020 ноябри соли 26 |
| Codename | туп |
| Number намунавии | |
| Рӯзи нашр | 2020, 01 декабр |
| Нархи берун | Тақрибан 170 EUR |
БОЗДОШТ
| Намуди | IPS LCD |
| Таносуби тарафҳо ва PPI | Таносуби 19.5:9 - зичии 395 ppi |
| андоза | 6.53 дюйм, 104.7 см2 (~ 83.6% таносуби экран ба бадан) |
| Зуддии | 60 Hz |
| Қарори | 1080 x 2340 пикселҳо |
| Равшании баланд (нит) | |
| ҳимоя | Corning Gorilla Glass 5 |
| Вижагиҳо |
МАҚОМОТИ
| Рангҳоро |
хокистаранг сабз рангест |
| Андоза | 162 • 77.3 • 9.2 мм (6.38 • 3.04 • 0.36 дар) |
| тарозу | 199 гр (7.02 унс) |
| Маводҳо | Пеши шиша (Gorilla Glass 5), пушти пластикӣ |
| сертификатсия | IP53 |
| Обногузар | ҳа |
| санҷанда | Изи ангушт (ба паҳлӯ насбшуда), акселерометр, гирос, наздикӣ, қутбнамо |
| 3.5mm Jack | ҳа |
| NFC | Не |
| инфрасурх | ҳа |
| Намуди USB | USB Type-C 2.0 |
| Системаи хунуккунӣ | ҳа |
| HDMI | |
| Баландии баландгӯяк (дБ) |
шабакаи
Фосилаҳо
| технология | GSM/CDMA/HSPA/EVDO/LTE/5G |
| Гурӯҳҳои 2G | GSM - 850/900/1800/1900 - SIM 1 ва SIM 2 |
| Гурӯҳҳои 3G | HSDPA - 850/900/1700(AWS)/1900/2100 |
| Гурӯҳҳои 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 34, 38, 39, 40, 41 |
| Гурӯҳҳои 5G | 1, 3, 41, 78, 79 SA/NSA/Sub6 |
| TD-SCDMA | |
| Навигатсия | Бале, бо A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS |
| Суръати шабака | HSPA 42.2 / 5.76 Мбит / сония, LTE-A, 5G |
| Навъи SIM Card | SIM дугона (Nano-SIM, дугона интизорӣ) |
| Шумораи минтақаи SIM | 2 SIM |
| Вай-фай | Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, дугона, Wi-Fi Direct, нуқтаи дастрас |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| VoLTE | ҳа |
| Радиои FM | ҳа |
| SAR бадан (AB) | |
| Сардори КДМ (AB) | |
| SAR бадан (ABD) | |
| Сари SAR (ABD) | |
платформа
| Chipset | MediaTek Dimensity 800U 5G |
| ВПМ - Воҳиди Пардозиши Марказӣ | Окта-аслӣ (2x2.4 ГГц Cortex-A76 & 6x2.0 ГГц Cortex-A55) |
| Бит | |
| cores | 8 Core |
| Раванди технологӣ | 7 nm |
| GPU | Мали-G57 MC3 |
| GPU рдореЗрдВ | |
| GPU Frequency | |
| Android Version | Android 11, MIUI 12.5 |
| Store Play |
хотира
| Иқтидори RAM | RAM 6GB / 8GB |
| Навъи RAM | |
| гардероб | ROM 128GB |
| Қуттиҳои SD Card | microSDXC (ковокии махсус) |
ХОЛХОИ КОР
Холи Антуту |
345.000
• Antutu v8
|
батарея
| имконият | 5000 мАч |
| Намуди | Ли-По |
| Технологияи пуркунии зуд | |
| Суръати барқдиҳӣ | 18W |
| Вақти бозикунии видео | |
| Пур кардани зуд | 18W |
| Шабакаи бесим | Не |
| Пуркунии баръакс |
камера
| Қарори | 48 НМ |
| санҷандаро | Samsung S5KGM1 |
| кушодагии | е / 1.8 |
| Андозаи Pixel | 0.8mm |
| Андозаи Sensor | 1 / 2.0 " |
| Занги камолот | |
| линза | 26мм (васеъ) |
| иловагӣ | PDAF |
| Қарори | 8 НМ |
| санҷандаро | |
| кушодагии | е / 2.2 |
| Андозаи Pixel | 1.12mm |
| Андозаи Sensor | 1 / 4.0 " |
| Занги камолот | |
| линза | 118? (ультравасеъ) |
| иловагӣ |
| Қарори | 2 НМ |
| санҷандаро | |
| кушодагии | е / 2.4 |
| Андозаи Pixel | |
| Андозаи Sensor | |
| Занги камолот | |
| линза | Макро |
| иловагӣ |
| Ҳалли тасвир | Megapixels 48 |
| Ҳалли видео ва FPS | 4K@30fps, 1080p@30/60fps |
| Устувории оптикӣ (OIS) | Не |
| Муътадилсозии электронӣ (EIS) | ҳа |
| Видеои суст | ҳа |
| Вижагиҳо | Дурахши LED, HDR, панорама |
Натиҷаи DxOMark
| Холи мобилӣ (қафо) |
мобилӣ
Аксҳо
Видео
|
| Холи селфи |
Selfie
Аксҳо
Видео
|
СЕЛФИ КАМЕРА
| Қарори | 13 НМ |
| санҷандаро | |
| кушодагии | е / 2.3 |
| Андозаи Pixel | 1.12mm |
| Андозаи Sensor | 1 / 3.1 " |
| линза | |
| иловагӣ |
| Ҳалли видео ва FPS | 1080p @ 30fps |
| Вижагиҳо |
Xiaomi Redmi Note 9 5G FAQ
Батареяи Xiaomi Redmi Note 9 5G чанд вақт давом мекунад?
Батареяи Xiaomi Redmi Note 9 5G дорои иқтидори 5000 мАч мебошад.
Оё Xiaomi Redmi Note 9 5G дорои NFC аст?
Не, Xiaomi Redmi Note 9 5G дорои NFC нест
Меъёри навсозии Xiaomi Redmi Note 9 5G чанд аст?
Xiaomi Redmi Note 9 5G дорои суръати навсозии 60 Гц мебошад.
Версияи Android-и Xiaomi Redmi Note 9 5G чист?
Версияи Android версияи Xiaomi Redmi Note 9 5G Android 11, MIUI 12.5 мебошад.
Ҳалли дисплейи Xiaomi Redmi Note 9 5G чист?
Намоиши Xiaomi Redmi Note 9 5G 1080 x 2340 пиксел мебошад.
Оё Xiaomi Redmi Note 9 5G пуркунандаи бесим дорад?
Не, Xiaomi Redmi Note 9 5G пуркунии бесим надорад.
Оё Xiaomi Redmi Note 9 5G ба об ва чанг тобовар аст?
Бале, Xiaomi Redmi Note 9 5G ба об ва чанг тобовар аст.
Оё Xiaomi Redmi Note 9 5G бо сурохии гӯшмонакҳои 3.5 мм меояд?
Бале, Xiaomi Redmi Note 9 5G дорои сурохии гӯшмонакҳои 3.5 мм мебошад.
Камераи Xiaomi Redmi Note 9 5G кадом мегапиксел аст?
Xiaomi Redmi Note 9 5G дорои камераи 48 МП мебошад.
Сенсори камераи Xiaomi Redmi Note 9 5G чист?
Xiaomi Redmi Note 9 5G дорои сенсори камераи Samsung S5KGM1 мебошад.
Нархи Xiaomi Redmi Note 9 5G чанд аст?
Нархи Xiaomi Redmi Note 9 5G 211 доллар аст.
Кадом версияи MIUI охирин навсозии Xiaomi Redmi Note 9 5G хоҳад буд?
MIUI 14 охирин версияи MIUI-и Xiaomi Redmi Note 9 5G хоҳад буд.
Кадом версияи Android охирин навсозии Xiaomi Redmi Note 9 5G хоҳад буд?
Android 12 охирин версияи Android-и Xiaomi Redmi Note 9 5G хоҳад буд.
Xiaomi Redmi Note 9 5G чанд навсозиро мегирад?
Xiaomi Redmi Note 9 5G то MIUI 3 3 MIUI ва 14 сол навсозии амнияти Android мегирад.
Xiaomi Redmi Note 9 5G чанд сол навсозӣ мегирад?
Xiaomi Redmi Note 9 5G аз соли 3 2022 сол навсозии амниятро мегирад.
Xiaomi Redmi Note 9 5G чанд маротиба навсозӣ мегирад?
Xiaomi Redmi Note 9 5G ҳар 3 моҳ навсозӣ мешавад.
Xiaomi Redmi Note 9 5G аз қуттӣ бо кадом версияи Android мебарояд?
Xiaomi Redmi Note 9 5G аз қуттӣ бо MIUI 12 дар асоси Android 10
Xiaomi Redmi Note 9 5G кай навсозии MIUI 13-ро мегирад?
Xiaomi Redmi Note 9 5G дар семоҳаи 13-уми соли 3 навсозии MIUI 2022-ро мегирад.
Xiaomi Redmi Note 9 5G кай навсозии Android 12-ро мегирад?
Xiaomi Redmi Note 9 5G навсозии Android 12-ро дар семоҳаи 3-и соли 2022 мегирад.
Xiaomi Redmi Note 9 5G кай навсозии Android 13-ро мегирад?
Не, Xiaomi Redmi Note 9 5G навсозии Android 13-ро нахоҳад гирифт.
Дастгирии навсозии Xiaomi Redmi Note 9 5G кай ба охир мерасад?
Дастгирии навсозии Xiaomi Redmi Note 9 5G соли 2023 ба охир мерасад.
Баррасиҳо ва андешаҳои корбарони Xiaomi Redmi Note 9 5G
Шарҳи видеои Xiaomi Redmi Note 9 5G
Xiaomi Redmi Note 9 5G
×


Агар шумо ин телефонро истифода баред ё бо ин телефон таҷриба дошта бошед, ин интихобро интихоб кунед.
Ин хосиятро интихоб кунед, агар шумо ин телефонро истифода накарда бошед ва танҳо мехоҳед шарҳ нависед.
Ҳастанд 0 шарҳҳо дар бораи ин маҳсулот.