Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A)
Redmi Note 5A ва Redmi Y1 ҳамон смартфон мебошанд.
Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A) Мушаххасоти асосӣ
- Jack headphone Имкониятҳои ранг Минтақаи корти SD дастрас аст
- Намоиши IPS Дигар фурӯш нест Сабти видео 1080p Экрани HD+
Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A) Мушаххасоти пурра
Хусусиятҳои умумӣ
Лавров
| Brand | Redmi |
| Эълон карда шудааст | |
| Codename | угг |
| Number намунавии | |
| Рӯзи нашр | 2017, ноябр |
| Нархи берун | Тақрибан 140 EUR |
БОЗДОШТ
| Намуди | IPS LCD |
| Таносуби тарафҳо ва PPI | Таносуби 16:9 - зичии 267 ppi |
| андоза | 5.5 дюйм, 83.4 см2 (~ 71.5% таносуби экран ба бадан) |
| Зуддии | 60 Hz |
| Қарори | 720 x 1280 пикселҳо |
| Равшании баланд (нит) | |
| ҳимоя | Corning Gorilla Glass 3 |
| Вижагиҳо |
МАҚОМОТИ
| Рангҳоро |
тилло Dark Gray Силвер тилло Роза |
| Андоза | 153 x 76.2 x 7.7 мм (6.02 x 3.00 x 0.30 дар) |
| тарозу | 153 гр (5.40 унс) |
| Маводҳо | Чорчӯбаи алюминий, пушти пластикӣ |
| сертификатсия | |
| Обногузар | |
| санҷанда | Изи ангушт (қафо насбшуда), акселерометр, гирос, наздикӣ, қутбнамо |
| 3.5mm Jack | ҳа |
| NFC | Не |
| инфрасурх | |
| Намуди USB | microUSB 2.0 |
| Системаи хунуккунӣ | |
| HDMI | |
| Баландии баландгӯяк (дБ) |
шабакаи
Фосилаҳо
| технология | GSM / HSPA / LTE |
| Гурӯҳҳои 2G | GSM - 850/900/1800/1900 - SIM 1 ва SIM 2 |
| Гурӯҳҳои 3G | HSDPA - 850/900/1900/2100 |
| Гурӯҳҳои 4G | Band LTE - 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300) |
| Гурӯҳҳои 5G | |
| TD-SCDMA | |
| Навигатсия | Бале, бо A-GPS, GLONASS, BDS |
| Суръати шабака | HSPA, LTE |
Дигарон
| Навъи SIM Card | SIM дугона (Nano-SIM, дугона интизорӣ) |
| Шумораи минтақаи SIM | 2 |
| Вай-фай | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, нуқтаи дастрас |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| VoLTE | |
| Радиои FM | ҳа |
АРЗИШИ САРМаҳдудияти FCC 1.6 Вт/кг аст, ки дар ҳаҷми 1 грамм матоъ чен карда мешавад.
| SAR бадан (AB) | |
| Сардори КДМ (AB) | |
| SAR бадан (ABD) | |
| Сари SAR (ABD) | |
Иҷрои
платформа
| Chipset | Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435 (28 нм) |
| ВПМ - Воҳиди Пардозиши Марказӣ | Octa-core 1.4 ГГц Cortex-A53 |
| Бит | |
| cores | |
| Раванди технологӣ | |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU рдореЗрдВ | |
| GPU Frequency | |
| Android Version | Android 7.1.2 (Nougat); MIUI 10 |
| Store Play |
хотира
| Иқтидори RAM | 4 ГБ RAM/32 ГБ |
| Навъи RAM | |
| гардероб | 64 GB |
| Қуттиҳои SD Card | microSD, то 256 ГБ (ковокии махсус) |
ХОЛХОИ КОР
Холи Антуту |
• Антигуа
|
батарея
| имконият | 3080 мАч |
| Намуди | Ли-Ион |
| Технологияи пуркунии зуд | |
| Суръати барқдиҳӣ | 10W |
| Вақти бозикунии видео | |
| Пур кардани зуд | |
| Шабакаи бесим | |
| Пуркунии баръакс |
камера
МАЪРАКАИ КАМЕРА Хусусиятҳои зерин метавонанд бо навсозии нармафзор фарқ кунанд.
| Ҳалли тасвир | Megapixels 13 |
| Ҳалли видео ва FPS | 1080 @ 30 |
| Устувории оптикӣ (OIS) | Не |
| Муътадилсозии электронӣ (EIS) | |
| Видеои суст | |
| Вижагиҳо | Дурахши LED, HDR, панорама |
Натиҷаи DxOMark
| Холи мобилӣ (қафо) |
мобилӣ
Аксҳо
Видео
|
| Холи селфи |
Selfie
Аксҳо
Видео
|
СЕЛФИ КАМЕРА
Камераи аввал
| Қарори | 16 НМ |
| санҷандаро | |
| кушодагии | е / 2.0 |
| Андозаи Pixel | |
| Андозаи Sensor | |
| линза | |
| иловагӣ |
| Ҳалли видео ва FPS | 1080p @ 30fps |
| Вижагиҳо |
Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A) FAQ
Батареяи Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) чанд вақт давом мекунад?
Батареяи Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) дорои иқтидори 3080 мАч мебошад.
Оё Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) NFC дорад?
Не, Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A) NFC надорад
Меъёри навсозии Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) чанд аст?
Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A) суръати навсозии 60 Гц дорад.
Версияи Android-и Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A) чист?
Версияи Android Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) Android 7.1.2 (Nougat) мебошад; MIUI 10.
Ҳалли дисплейи Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) чӣ гуна аст?
Дисплейи Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) 720 x 1280 пиксел мебошад.
Оё Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) пуркунандаи бесим дорад?
Не, Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) пуркунии бесим надорад.
Оё Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) ба об ва чанг тобовар аст?
Не, Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A) ба об ва чанг тобовар нест.
Оё Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) бо сурохии гӯшмонакҳои 3.5 мм меояд?
Бале, Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A) дорои сурохии гӯшмонакҳои 3.5 мм мебошад.
Камераи Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) кадом мегапиксел аст?
Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) дорои камераи 13 МП мебошад.
Нархи Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) чанд аст?
Нархи Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) 45 доллар аст.
Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A) Баррасиҳо ва Андешаҳои корбар
Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A) Шарҳи видео
Барраси дар Youtube
Xiaomi Redmi Y1 (Эзоҳ 5A)
×
Агар шумо ин телефонро истифода баред ё бо ин телефон таҷриба дошта бошед, ин интихобро интихоб кунед.
Ин хосиятро интихоб кунед, агар шумо ин телефонро истифода накарда бошед ва танҳо мехоҳед шарҳ нависед.
Ҳастанд 2 шарҳҳо дар бораи ин маҳсулот.