Xiaomi Redmi
Xiaomi Redmi 5 смартфони баландсифати металлӣ бо нархи арзон аст.
Хусусиятҳои асосии Xiaomi Redmi
- Jack headphone Имкониятҳои ранг Минтақаи корти SD дастрас аст
- Намоиши IPS Дигар фурӯш нест Сабти видео 1080p Иқтидори батареяи паст
Хусусиятҳои пурраи Xiaomi Redmi
Хусусиятҳои умумӣ
Лавров
| Brand | Redmi |
| Эълон карда шудааст | |
| Codename | HM2013023 |
| Number намунавии | 2013023 |
| Рӯзи нашр | Нашр шудааст 2013, август |
| Нархи берун | Тақрибан 100 EUR |
БОЗДОШТ
| Намуди | IPS LCD |
| Таносуби тарафҳо ва PPI | Таносуби 16:9 - зичии 312 ppi |
| андоза | 4.7 дюйм, 60.9 см2 (~ 64.4% таносуби экран ба бадан) |
| Зуддии | 60 Hz |
| Қарори | 720 x 1280 пикселҳо |
| Равшании баланд (нит) | |
| ҳимоя | Corning Gorilla Glass 2 |
| Вижагиҳо |
МАҚОМОТИ
| Рангҳоро |
сиёҳ Сурхи Чин сабз Панелҳои зард |
| Андоза | 137 x 69 x 9.9 мм (5.39 x 2.72 x 0.39 дар) |
| тарозу | 158 гр (5.57 унс) |
| Маводҳо | |
| сертификатсия | |
| Обногузар | |
| санҷанда | Акселерометр, гироскоп, наздикӣ, қутбнамо |
| 3.5mm Jack | ҳа |
| NFC | Не |
| инфрасурх | |
| Намуди USB | microUSB 2.0, USB Host |
| Системаи хунуккунӣ | |
| HDMI | |
| Баландии баландгӯяк (дБ) |
шабакаи
Фосилаҳо
| технология | GSM/HSPA |
| Гурӯҳҳои 2G | GSM - 900/1800/1900 |
| Гурӯҳҳои 3G | HSDPA - 900/2100 |
| Гурӯҳҳои 4G | |
| Гурӯҳҳои 5G | |
| TD-SCDMA | |
| Навигатсия | Бале, бо A-GPS |
| Суръати шабака | Хспа |
Дигарон
| Навъи SIM Card | Дучанд SIM |
| Шумораи минтақаи SIM | 2 |
| Вай-фай | Wi-Fi 802.11 b / g / n, Wi-Fi Direct, нуқтаи дастрас |
| Bluetooth | 4.0, A2DP, LE |
| VoLTE | |
| Радиои FM | ҳа |
АРЗИШИ САРМаҳдудияти FCC 1.6 Вт/кг аст, ки дар ҳаҷми 1 грамм матоъ чен карда мешавад.
| SAR бадан (AB) | |
| Сардори КДМ (AB) | |
| SAR бадан (ABD) | |
| Сари SAR (ABD) | |
Иҷрои
платформа
| Chipset | Mediatek MT6589T (28 нм) |
| ВПМ - Воҳиди Пардозиши Марказӣ | Чор ядрои 1.5 ГГц Cortex-A7 |
| Бит | |
| cores | |
| Раванди технологӣ | |
| GPU | PowerVR SGX544MP2 |
| GPU рдореЗрдВ | |
| GPU Frequency | |
| Android Version | Android 4.2 (Jelly Bean) |
| Store Play |
хотира
| Иқтидори RAM | RAM 1 GB |
| Навъи RAM | |
| гардероб | 4 GB |
| Қуттиҳои SD Card | microSD, то 32 ГБ (ковокии махсус) |
ХОЛХОИ КОР
Холи Антуту |
• Антигуа
|
батарея
| имконият | 2000 мАч |
| Намуди | Ли-По |
| Технологияи пуркунии зуд | |
| Суръати барқдиҳӣ | 5W |
| Вақти бозикунии видео | |
| Пур кардани зуд | |
| Шабакаи бесим | |
| Пуркунии баръакс |
камера
МАЪРАКАИ КАМЕРА Хусусиятҳои зерин метавонанд бо навсозии нармафзор фарқ кунанд.
| Ҳалли тасвир | Megapixels 8 |
| Ҳалли видео ва FPS | 1080 @ 30 |
| Устувории оптикӣ (OIS) | Не |
| Муътадилсозии электронӣ (EIS) | |
| Видеои суст | |
| Вижагиҳо | Дурахши дугонаи LED, HDR |
Натиҷаи DxOMark
| Холи мобилӣ (қафо) |
мобилӣ
Аксҳо
Видео
|
| Холи селфи |
Selfie
Аксҳо
Видео
|
СЕЛФИ КАМЕРА
Камераи аввал
| Қарори | 1.3 НМ |
| санҷандаро | |
| кушодагии | |
| Андозаи Pixel | |
| Андозаи Sensor | |
| линза | |
| иловагӣ |
| Ҳалли видео ва FPS | 720p @ 30fps |
| Вижагиҳо |
Xiaomi Redmi FAQ
Батареяи Xiaomi Redmi чанд вақт давом мекунад?
Батареяи Xiaomi Redmi дорои иқтидори 2000 мАч мебошад.
Оё Xiaomi Redmi NFC дорад?
Не, Xiaomi Redmi NFC надорад
Меъёри навсозии Xiaomi Redmi чанд аст?
Xiaomi Redmi дорои суръати навсозии 60 Гц мебошад.
Версияи Android-и Xiaomi Redmi чист?
Версияи Android Xiaomi Redmi Android 4.2 (Jelly Bean) мебошад.
Ҳалли дисплейи Xiaomi Redmi чӣ гуна аст?
Намоиши Xiaomi Redmi 720 x 1280 пиксел мебошад.
Оё Xiaomi Redmi пуркунандаи бесим дорад?
Не, Xiaomi Redmi пуркунии бесим надорад.
Оё Xiaomi Redmi ба об ва чанг тобовар аст?
Не, Xiaomi Redmi ба об ва чанг тобовар нест.
Оё Xiaomi Redmi бо сурохии гӯшмонакҳои 3.5 мм меояд?
Бале, Xiaomi Redmi дорои сурохии гӯшмонакҳои 3.5 мм аст.
Камераи Xiaomi Redmi кадом мегапиксел аст?
Xiaomi Redmi дорои камераи 8MP мебошад.
Нархи Xiaomi Redmi чанд аст?
Нархи Xiaomi Redmi 15 доллар аст.
Баррасиҳо ва андешаҳои корбарони Xiaomi Redmi
Баррасии видеоии Xiaomi Redmi
Барраси дар Youtube
Xiaomi Redmi
×
Агар шумо ин телефонро истифода баред ё бо ин телефон таҷриба дошта бошед, ин интихобро интихоб кунед.
Ин хосиятро интихоб кунед, агар шумо ин телефонро истифода накарда бошед ва танҳо мехоҳед шарҳ нависед.
Ҳастанд 0 шарҳҳо дар бораи ин маҳсулот.