I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A)
I-Redmi Qaphela i-5A kunye ne-Redmi Y1 zi-smartphone ezifanayo.
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) Iimpawu eziphambili
- Iphone headphone Iindidi zemibala ekhethiweyo Indawo yekhadi le-SD ekhoyo
- Umboniso we-IPS Azisekho iintengiso 1080p Ukurekhodwa kweVidiyo Isikrini seHD+
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) Iinkcukacha ezipheleleyo
| uhlobo | Redmi |
| Yaziswa | |
| Ndikhowele | ugg |
| Model Inani | |
| Umhla wokukhupha | Ngo-2017, ngoNovemba |
| Ixabiso eliphumayo | Malunga ne-140 EUR |
BONISA
| uhlobo | IPS LCD |
| I-Aspect ratio kunye nePPI | 16:9 umlinganiselo - 267 ppi ubuninzi |
| ubungakanani | 5.5 intshi, 83.4 cm2 (~ 71.5% umyinge wesikrini-ukuya-kumzimba) |
| Yihlaziye Rate | 60 Hz |
| Resolution | 720 x 1280 pixels |
| Ukukhanya okuphezulu (nit) | |
| ukhuselo | I-Corning i-Gorilla Glass i-3 |
| Iimbonakalo |
UMZIMBA
| imibala |
igolide Grey Dark isilivere Rose igolide |
| amacala | 153 x 76.2 x 7.7 mm (6.02 x 3.00 x 0.30 in) |
| ubunzima | 153 gr (5.40 oz) |
| imathiriyeli | Isakhelo seAluminiyam, iplastiki ngasemva |
| iziQinisekiso | |
| Iyawakhaba amanzi | |
| boluvo | Umnwe (unyuswe ngasemva), iaccelerometer, gyro, proximity, ikhampasi |
| 3.5mm Jack | Ewe |
| NFC | Hayi |
| Infrared | |
| Uhlobo lwe-USB | ImicroUSB 2.0 |
| System apholisayo | |
| HDMI | |
| Isandisi-lizwi esikhulu (dB) |
womnatha
Iifayile
| Technology | GSM / HSPA / LTE |
| Iibhendi ze-2G | GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 -SIM 1 & SIM 2 |
| Iibhendi ze-3G | HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Iibhendi ze-4G | LTE Band - 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300) |
| Iibhendi ze-5G | |
| TD-SCDMA | |
| Access | Ewe, nge-A-GPS, GLONASS, BDS |
| Isivinini seNethiwekhi | HSPA, LTE |
| Uhlobo lweSIM Card | I-SIM ezimbini (iNano-SIM, ukuma kabini) |
| Inani leNdawo yeSIM | 2 |
| Wi-Fi | I-Wi-Fi 802.11 b / g / n, i-Wi-Fi ngqo, indawo |
| Bluetooth | 4.2, A2DP, LE |
| I-VoLTE | |
| I-Radio yomsakazo | Ewe |
| Umzimba we-SAR (AB) | |
| INtloko yeSAR (AB) | |
| Umzimba we-SAR (ABD) | |
| Intloko yeSAR (ABD) | |
INGXELO
| Chipset | I-Qualcomm MSM8940 Snapdragon 435 (28 nm) |
| ICPU | I-Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53 |
| Iibhithi | |
| umphakathi | |
| Inkqubo yezobugcisa | |
| GPU | Adreno 505 |
| GPU Cores | |
| Ukuhamba rhoqo kwe-GPU | |
| Android Version | I-Android 7.1.2 (Nougat); I-MIUI 10 |
| Play Store |
MEMORY
| RAM Umthamo | 4 GB RAM / 32 GB |
| Uhlobo lwe-RAM | |
| yoGcino | 64 GB |
| Slot yeSard Card | microSD, ukuya kuthi ga kwi-256 GB (i-slot enikezelweyo) |
AMANQAKU OMSEBENZI
Amanqaku e-Antutu |
• Antutu
|
battery
| isikhundla | 3080 mah |
| uhlobo | I-Li-ion |
| Itekhnoloji yokuTyala ngokukhawuleza | |
| Ukutshaja isantya | 10W |
| Ixesha lokudlala ividiyo | |
| Ukukhawuleza ngokukhawuleza | |
| Ukushaja ngaphandle kwentambo | |
| Ukuhlawula kwakhona |
Ikhamera
| Isisombululo somfanekiso | Megapixel ze 13 |
| Isisombululo seVidiyo kunye neFPS | 1080 @ 30 |
| Uzinziso lwaMacho (OIS) | Hayi |
| Uzinziso loMbane (EIS) | |
| Iividiyo eziCothayo | |
| Iimbonakalo | Isibane se-LED, i-HDR, ipanorama |
Inqaku leDxOMark
| Inqaku leMobile (Ngasemva) |
mobile
Photo
yokuzonwabisa
|
| Inqaku leSelfie |
Selfie
Photo
yokuzonwabisa
|
IKHAMERA YOKUZIPHATHA
| Resolution | 16 MP |
| woluvo | |
| ukuvuleka | f / 2.0 |
| Usayizi wePixel | |
| Uluhlu lwesibuko | |
| ilenisi | |
| extra |
| Isisombululo seVidiyo kunye neFPS | I-1080p @ 30fps |
| Iimbonakalo |
Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) FAQ
Ihlala ixesha elingakanani ibhetri yeXiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A)?
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) ibhetri inomthamo we-3080 mAh.
Ngaba i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) ine-NFC?
Hayi, i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) ayinayo i-NFC
Yintoni i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) izinga lokuhlaziya?
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) inezinga lokuhlaziya i-60 Hz.
Ithini inguqulelo ye-Android ye-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A)?
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) inguqulo ye-Android yi-Android 7.1.2 (Nougat); I-MIUI 10.
Sithini isisombululo se-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A)?
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) isisombululo sokubonisa yi-720 x 1280 pixels.
Ngaba i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) inokutshaja ngaphandle kwamacingo?
Hayi, i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) ayinayo ukutshaja ngaphandle kwamacingo.
Ngaba i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) yamanzi kunye nothuli iyaxhathisa?
Hayi, i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) ayinamanzi kunye nothuli.
Ngaba i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) iza ne-3.5mm ye-headphone jack?
Ewe, i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) ine-3.5mm ye-headphone jack.
Yintoni i-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) iimegapixel zekhamera?
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) inekhamera ye-13MP.
Lithini ixabiso le-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A)?
Ixabiso le-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) yi-$ 45.
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela i-5A) uPhononongo lwabasebenzisi kunye nezimvo
Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A) Uphononongo lweVidiyo
I-Xiaomi Redmi Y1 (Qaphela 5A)
×
Ukuba usebenzisa le fowuni okanye unamava ngale fowuni, khetha olu khetho.
Khetha olu khetho ukuba awuzange usebenzise le fowuni kwaye ufuna nje ukubhala uluvo.
Nazi 2 izimvo kule mveliso.