Xiaomi Redmi 8A Okubili
I-Redmi 8A dual inokusethwa kwamakhamera amabili okuwumehluko kuphela.
I-Xiaomi Redmi 8A Izicaciso Zokhiye Ezimbili
- Umthamo webhethri ophakeme I-headphone jack Izinketho eziningi zombala Indawo yekhadi le-SD iyatholakala
- Isibonisi se-IPS Akusekho ukuthengisa Ukuqoshwa kwevidiyo okungu-1080p Isikrini se-HD+
I-Xiaomi Redmi 8A Ukucaciswa Okubili Okugcwele
| Brand | Redmi |
| Ukwaziswa | 2020, Februwari 11 |
| Igama lekhodi | izinkuni zomnqumo |
| Inombolo Model | |
| Usuku lokukhulula | 2020, Februwari 18 |
| Out Price | Cishe i-80 EUR |
VULA
| Uhlobo | I-IPS LCD |
| I-Aspect Ratio ne-PPI | 19:9 isilinganiso - 270 ppi ukuminyana |
| Usayizi | 6.22 amayintshi, 96.6 cm2 (~ 81.8% isilinganiso sesikrini nomzimba) |
| Vuselela Rate | I-60 Hz |
| Resolution | Amaphikseli we-720 x 1520 |
| Ukukhanya okuphezulu (nit) | 400 cd/M² |
| Protection | I-Corning Igalari ye-Gorilla 5 |
| Izici |
UMZIMBA
| Colors |
White Blue Grey |
| Ubukhulu | 156.5 • 75.4 • 9.4 mm (6.16 • 2.97 • 0.37 ku) |
| Isisindo | 188 gr (6.63 oz) |
| Material | I-Glass Front (Gorilla Glass 5), I-Plastic Back, Uzimele Wepulasitiki |
| Certification | |
| Water Resistant | |
| Izinzwa | I-Accelerometer, ukusondela, ikhampasi |
| 3.5mm Jack | Yebo |
| I-NFC | Cha |
| Isikhala seso | |
| Uhlobo lwe-USB | 2.0, Isixhumi-C 1.0 Isixhumi esiguqukayo, i-USB On-The-Go |
| Ukuphola System | Cha |
| I-HDMI | |
| Umsindo wesipika (dB) |
Network
Imvamisa
| Ubuchwepheshe | I-GSM / HSPA / LTE |
| 2G Amabhendi | I-GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G Amabhendi | I-HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Amabhendi | Ibhendi ye-LTE - 1(2100), 3(1800), 5(850), 8(900), 40(2300), 41(2500) |
| 5G Amabhendi | |
| TD-SCDMA | |
| Navigation | Yebo, nge-A-GPS, GLONASS, BDS |
| Isivinini senethiwekhi | I-HSPA, LTE-A |
| Uhlobo lwekhadi le-SIM | I-Dual SIM (iNano-SIM, ukuma okubili) |
| Inombolo yendawo ye-SIM | 2 |
| Wi-Fi | I-Wi-Fi 802.11 b / g / n, iWi-Fi Direct, indawo yokusebenzela |
| Bluetooth | I-4.2, i-A2DP, LE |
| I-VoLTE | |
| Umsakazo we-FM | Yebo |
| Umzimba we-SAR (AB) | |
| Inhloko ye-SAR (AB) | |
| I-Body SAR (ABD) | |
| I-Head SAR (ABD) | |
PLATFORM
| I-Chipset | I-Qualcomm Snapdragon 439 (SDM439) |
| CPU | I-Octa-core (4x1.95 GHz Cortex-A53 & 4x1.45 GHz Cortex A53) |
| Izinkinobho | I-64Bit |
| cores | 8 Ingqikithi Eyinhloko |
| Inqubo Yezobuchwepheshe | I-12 nm |
| GPU | I-Adreno 505 |
| Ama-GPU Cores | |
| Imvamisa ye-GPU | |
| Inguqulo ye-Android | I-Android 11, MIUI 12.5 |
| Isitolo Play |
MEMORY
| Amandla e-RAM | I-2 / 3GB RAM |
| Uhlobo lwe-RAM | |
| Storage | I-32GB i-ROM |
| I-Slot yeSard Card | i-microSDXC (slot esizinikezele) |
IZIPHUMA ZOKUSEBENZA
I-Antutu Score |
• Antutu
|
Battery
| Umthamo | 5000 mah |
| Uhlobo | LiPo |
| Quick Charge Technology | |
| Isivinini sokushaja | 10W |
| Isikhathi sokudlala ividiyo | |
| Ukushaja okusheshayo | yebo, 18w |
| Ukushaja okungenantambo | Cha |
| Ukushaja okuphindayo |
Ikhamera
| Resolution | 13 ILUNGU LEPHALAMENDE |
| inzwa | |
| Imbobo | f / 2.2 |
| Usayizi wePixel | 1.12μm |
| Usayizi wesisindo | 1 / 3.1 " |
| I-Optical Zoom | |
| Lens | Wide |
| Extra | PDAF |
| Resolution | 2 ILUNGU LEPHALAMENDE |
| inzwa | |
| Imbobo | f / 2.4 |
| Usayizi wePixel | |
| Usayizi wesisindo | |
| I-Optical Zoom | |
| Lens | Ukujula |
| Extra |
| Ukulungiswa Kwesithombe | Ama-megapixel angu-13 |
| Ukulungiswa kwevidiyo kanye ne-FPS | 1080 @ 30 |
| I-Optical Stabilization (OIS) | Cha |
| I-Electronic Stabilization (EIS) | Cha |
| Ividiyo Enyakazayo | |
| Izici | Isibani se-LED, i-HDR, i-panorama |
Isikolo se-DxOMark
| Isikolo seselula (Emuva) |
mobile
Photo
Ividiyo
|
| Isikolo sesithombe ozishuthe sona |
Selfie
Photo
Ividiyo
|
IKHAMELA YOKUZIMELISA
| Resolution | 8 ILUNGU LEPHALAMENDE |
| inzwa | |
| Imbobo | f / 2.0 |
| Usayizi wePixel | 1.12μm |
| Usayizi wesisindo | 1 / 4 " |
| Lens | |
| Extra |
| Ukulungiswa kwevidiyo kanye ne-FPS | 1080p @ 30fps |
| Izici | HDR |
I-Xiaomi Redmi 8A Dual FAQ
Ibhethri le-Xiaomi Redmi 8A Dual lihlala isikhathi esingakanani?
Ibhethri ye-Xiaomi Redmi 8A Dual inomthamo ongu-5000 mAh.
Ingabe i-Xiaomi Redmi 8A Dual ine-NFC?
Cha, i-Xiaomi Redmi 8A Dual ayinayo i-NFC
Liyini izinga lokuvuselela le-Xiaomi Redmi 8A Dual?
I-Xiaomi Redmi 8A Dual inezinga lokuvuselela elingu-60 Hz.
Ithini inguqulo ye-Android ye-Xiaomi Redmi 8A Dual?
Inguqulo ye-Xiaomi Redmi 8A Dual Android yi-Android 11, MIUI 12.5.
Iyini isixazululo sokubonisa se-Xiaomi Redmi 8A Dual?
I-Xiaomi Redmi 8A Dual display resolution in 720 x 1520 pixels.
Ingabe i-Xiaomi Redmi 8A Dual inokushaja okungenantambo?
Cha, i-Xiaomi Redmi 8A Dual ayinakho ukushaja okungenantambo.
Ingabe i-Xiaomi Redmi 8A Dual amanzi nothuli imelana?
Cha, i-Xiaomi Redmi 8A Dual ayinawo amanzi nothuli.
Ingabe i-Xiaomi Redmi 8A Dual iza ne-headphone jack engu-3.5mm?
Yebo, i-Xiaomi Redmi 8A Dual ine-earphone jack engu-3.5mm.
Yini i-Xiaomi Redmi 8A Dual camera megapixels?
I-Xiaomi Redmi 8A Dual inekhamera engu-13MP.
Ithini intengo ye-Xiaomi Redmi 8A Dual?
Intengo ye-Xiaomi Redmi 8A Dual ingu-$85.
Iyiphi inguqulo ye-MIUI ezoba yisibuyekezo sokugcina se-Xiaomi Redmi 8A Dual?
I-MIUI 12.5 kuzoba inguqulo yokugcina ye-MIUI ye-Xiaomi Redmi 8A Dual.
Iyiphi inguqulo ye-Android ezoba yisibuyekezo sokugcina se-Xiaomi Redmi 8A Dual?
I-Android 10 izoba yinguqulo yokugcina ye-Android ye-Xiaomi Redmi 8A Dual.
Zingaki izibuyekezo ezizothola i-Xiaomi Redmi 8A Dual?
I-Xiaomi Redmi 8A Dual izothola i-MIUI engu-2 neminyaka emi-3 yezibuyekezo zokuphepha ze-Android kuze kube yi-MIUI 12.5.
Iminyaka emingaki i-Xiaomi Redmi 8A Dual izothola izibuyekezo?
I-Xiaomi Redmi 8A Dual izothola isibuyekezo seminyaka emi-3 yokuphepha kusukela ngo-2022.
I-Xiaomi Redmi 8A Dual izothola kangaki izibuyekezo?
I-Xiaomi Redmi 8A Dual ithola isibuyekezo njalo ezinyangeni ezi-3.
I-Xiaomi Redmi 8A Iphuma Kabili ebhokisini ngayiphi inguqulo ye-Android?
I-Xiaomi Redmi 8A iphuma Dual ebhokisini ene-MIUI 10 esekelwe ku-Android 9.
I-Xiaomi Redmi 8A Dual izosithola nini isibuyekezo se-MIUI 13?
I-Xiaomi Redmi 8A Dual ngeke isithole isibuyekezo se-MIUI 13.
I-Xiaomi Redmi 8A Dual izosithola nini isibuyekezo se-Android 12?
I-Xiaomi Redmi 8A Dual ngeke isithole isibuyekezo se-Android 12.
I-Xiaomi Redmi 8A Dual izosithola nini isibuyekezo se-Android 13?
Cha, i-Xiaomi Redmi 8A Dual ngeke isithole isibuyekezo se-Android 13.
I-Xiaomi Redmi 8A Dual update support izophela nini?
Ukusekelwa kwesibuyekezo se-Xiaomi Redmi 8A Dual kuzophela ngo-2022.
Ukubuyekezwa kwabasebenzisi ababili be-Xiaomi Redmi 8A kanye nemibono
Ukubuyekezwa kwevidiyo okukabili kwe-Xiaomi Redmi 8A
Xiaomi Redmi 8A Okubili
×

Uma usebenzisa le foni noma unolwazi ngale foni, khetha le nketho.
Khetha le nketho uma ungazange usebenzise le foni futhi ufuna nje ukubhala amazwana.
Bangu 9 amazwana kulo mkhiqizo.