UXiaomi Redmi 9i
I-REDmi 9i enye i-smartphone ekhethekile yaseNdiya.
Izici ezibalulekile ze-Xiaomi Redmi 9i
- Umthamo webhethri ophakeme I-headphone jack Izinketho eziningi zombala Indawo yekhadi le-SD iyatholakala
- Isibonisi se-IPS Ukuqoshwa kwevidiyo okungu-1080p Isikrini se-HD+ Inguqulo yesofthiwe endala
I-Xiaomi Redmi 9i Imininingwane Egcwele
| Brand | Redmi |
| Ukwaziswa | 2020, Septhemba 15 |
| Igama lekhodi | dandelion |
| Inombolo Model | I-M2006C3LII |
| Usuku lokukhulula | 2020, Septhemba 18 |
| Out Price | Cishe i-100 EUR |
VULA
| Uhlobo | I-IPS LCD |
| I-Aspect Ratio ne-PPI | 20:9 isilinganiso - 269 ppi ukuminyana |
| Usayizi | 6.53 amayintshi, 102.9 cm2 (~ 81.0% isilinganiso sesikrini nomzimba) |
| Vuselela Rate | I-60 Hz |
| Resolution | Amaphikseli we-720 x 1600 |
| Ukukhanya okuphezulu (nit) | Izinombolo ze-270 |
| Protection | |
| Izici |
UMZIMBA
| Colors |
Black Blue Green |
| Ubukhulu | 164.9 • 77.1 • 9 mm (6.49 • 3.04 • 0.35 ku) |
| Isisindo | 194 gr (6.84 oz) |
| Material | |
| Certification | |
| Water Resistant | Cha |
| Izinzwa | I-Accelerometer, ukusondela, ikhampasi |
| 3.5mm Jack | Yebo |
| I-NFC | Cha |
| Isikhala seso | Cha |
| Uhlobo lwe-USB | i-microUSB 2.0, i-USB On-The-Go |
| Ukuphola System | Cha |
| I-HDMI | |
| Umsindo wesipika (dB) |
Network
Imvamisa
| Ubuchwepheshe | I-GSM / HSPA / LTE |
| 2G Amabhendi | I-GSM - 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 |
| 3G Amabhendi | I-HSDPA - 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| 4G Amabhendi | 1, 3, 5, 8, 40, 41 |
| 5G Amabhendi | |
| TD-SCDMA | |
| Navigation | Yebo, nge-A-GPS, GLONASS, BDS |
| Isivinini senethiwekhi | I-HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A |
| Uhlobo lwekhadi le-SIM | I-Dual SIM (iNano-SIM, ukuma okubili) |
| Inombolo yendawo ye-SIM | I-2 SIM |
| Wi-Fi | I-Wi-Fi 802.11 b / g / n, iWi-Fi Direct, indawo yokusebenzela |
| Bluetooth | I-5.0, i-A2DP, LE |
| I-VoLTE | Yebo |
| Umsakazo we-FM | Yebo |
| Umzimba we-SAR (AB) | |
| Inhloko ye-SAR (AB) | |
| I-Body SAR (ABD) | |
| I-Head SAR (ABD) | |
PLATFORM
| I-Chipset | IMediaTek Helio G25 |
| CPU | I-Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A53 & 4x1.5 GHz Cortex-A53) |
| Izinkinobho | |
| cores | 8 Ingqikithi Eyinhloko |
| Inqubo Yezobuchwepheshe | I-12 nm |
| GPU | I-PowerVR GE8320 |
| Ama-GPU Cores | |
| Imvamisa ye-GPU | |
| Inguqulo ye-Android | I-Android 11, MIUI 12.5 |
| Isitolo Play |
MEMORY
| Amandla e-RAM | I-4GB RAM |
| Uhlobo lwe-RAM | |
| Storage | I-64GB / 128GB ROM |
| I-Slot yeSard Card | i-microSDXC (slot esizinikezele) |
IZIPHUMA ZOKUSEBENZA
I-Antutu Score |
102.000
• Umuntu v8
|
Battery
| Umthamo | 5000 mah |
| Uhlobo | LiPo |
| Quick Charge Technology | |
| Isivinini sokushaja | 10W |
| Isikhathi sokudlala ividiyo | |
| Ukushaja okusheshayo | |
| Ukushaja okungenantambo | |
| Ukushaja okuphindayo |
Ikhamera
| Resolution | 13 ILUNGU LEPHALAMENDE |
| inzwa | |
| Imbobo | f / 2.2 |
| Usayizi wePixel | 1.0μm |
| Usayizi wesisindo | |
| I-Optical Zoom | |
| Lens | 28mm (ububanzi) |
| Extra | PDAF |
| Ukulungiswa Kwesithombe | Ama-megapixel angu-13 |
| Ukulungiswa kwevidiyo kanye ne-FPS | 1080 @ 30 |
| I-Optical Stabilization (OIS) | Cha |
| I-Electronic Stabilization (EIS) | Cha |
| Ividiyo Enyakazayo | Yebo |
| Izici | I-flash ye-LED, i-HDR |
Isikolo se-DxOMark
| Isikolo seselula (Emuva) |
mobile
Photo
Ividiyo
|
| Isikolo sesithombe ozishuthe sona |
Selfie
Photo
Ividiyo
|
IKHAMELA YOKUZIMELISA
| Resolution | 5 ILUNGU LEPHALAMENDE |
| inzwa | |
| Imbobo | f / 2.2 |
| Usayizi wePixel | 1.12μm |
| Usayizi wesisindo | |
| Lens | |
| Extra |
| Ukulungiswa kwevidiyo kanye ne-FPS | 1080p @ 30fps |
| Izici | HDR |
I-Xiaomi Redmi 9i FAQ
Ibhethri le-Xiaomi Redmi 9i lihlala isikhathi esingakanani?
Ibhethri le-Xiaomi Redmi 9i linomthamo ongu-5000 mAh.
Ingabe i-Xiaomi Redmi 9i ine-NFC?
Cha, i-Xiaomi Redmi 9i ayinayo i-NFC
Liyini izinga lokuvuselela i-Xiaomi Redmi 9i?
I-Xiaomi Redmi 9i inezinga lokuvuselela elingu-60 Hz.
Ithini inguqulo ye-Android ye-Xiaomi Redmi 9i?
Inguqulo ye-Android ye-Xiaomi Redmi 9i yi-Android 11, MIUI 12.5.
Iyini isixazululo sokubonisa se-Xiaomi Redmi 9i?
Isixazululo se-Xiaomi Redmi 9i singamaphikseli angu-720 x 1600.
Ingabe i-Xiaomi Redmi 9i inokushaja okungenantambo?
Cha, i-Xiaomi Redmi 9i ayinakho ukushaja okungenantambo.
Ingabe i-Xiaomi Redmi 9i amanzi nothuli imelana?
Cha, i-Xiaomi Redmi 9i ayinawo amanzi nothuli.
Ingabe i-Xiaomi Redmi 9i iza ne-headphone jack engu-3.5mm?
Yebo, i-Xiaomi Redmi 9i ine-earphone jack engu-3.5mm.
Ayini ama-megapixel ekhamera we-Xiaomi Redmi 9i?
I-Xiaomi Redmi 9i inekhamera engu-13MP.
Ithini intengo ye-Xiaomi Redmi 9i?
Intengo ye-Xiaomi Redmi 9i ingu-$115.
Iyiphi inguqulo ye-MIUI ezoba yisibuyekezo sokugcina se-Xiaomi Redmi 9i?
I-MIUI 13 kuzoba inguqulo yokugcina ye-MIUI ye-Xiaomi Redmi 9i.
Iyiphi inguqulo ye-Android ezoba yisibuyekezo sokugcina se-Xiaomi Redmi 9i?
I-Android 11 kuzoba inguqulo yokugcina ye-Android ye-Xiaomi Redmi 9i.
Zingaki izibuyekezo ezizothola i-Xiaomi Redmi 9i?
I-Xiaomi Redmi 9i izothola i-MIUI engu-2 neminyaka emi-3 yezibuyekezo zokuphepha ze-Android kuze kube yi-MIUI 14.
Iminyaka emingaki i-Xiaomi Redmi 9i izothola izibuyekezo?
I-Xiaomi Redmi 9i izothola isibuyekezo seminyaka emi-3 yokuphepha kusukela ngo-2022.
I-Xiaomi Redmi 9i izothola kangaki izibuyekezo?
I-Xiaomi Redmi 9i ithola isibuyekezo njalo ezinyangeni ezi-3.
I-Xiaomi Redmi 9i iphuma ebhokisini ngayiphi inguqulo ye-Android?
I-Xiaomi Redmi 9i iphuma ebhokisini ene-MIUI 12 esekelwe ku-Android 10.
I-Xiaomi Redmi 9i izosithola nini isibuyekezo se-MIUI 13?
I-Xiaomi Redmi 9i izothola isibuyekezo se-MIUI 13 ku-Q3 2022.
I-Xiaomi Redmi 9i izosithola nini isibuyekezo se-Android 12?
I-Xiaomi Redmi 9i ngeke isithole isibuyekezo se-Android 12.
I-Xiaomi Redmi 9i izosithola nini isibuyekezo se-Android 13?
Cha, i-Xiaomi Redmi 9i ngeke isithole isibuyekezo se-Android 13.
Kuzophela nini ukusekelwa kwe-Xiaomi Redmi 9i?
Ukusekelwa kwesibuyekezo se-Xiaomi Redmi 9i kuzophela ngo-2023.
Ukubuyekezwa komsebenzisi kwe-Xiaomi Redmi 9i kanye nemibono
Ukubuyekezwa kwevidiyo ye-Xiaomi Redmi 9i
UXiaomi Redmi 9i
×


Uma usebenzisa le foni noma unolwazi ngale foni, khetha le nketho.
Khetha le nketho uma ungazange usebenzise le foni futhi ufuna nje ukubhala amazwana.
Bangu 7 amazwana kulo mkhiqizo.